Monoizrādē redzams, ka Herberts Laukšteins jūt teātri kā dzīvu organismu, labi zina tā iekšējo uzbūvi un droši lieto nepieciešamos instrumentus stāsta patiesības radīšanai. Veikli uzzīmē uz lifta stikla sienas sievietes siluetu, izmanto pantomīmas elementus, pa punktiem seko lomas iekšējās darbības loģikai, trāpīgi spēlē ar intonācijām un iztur klusuma pauzes tā, ka tās ieskanas tur, kur visvairāk sāp. — Līvija Dūmiņa (“Kroders.lv” / “Cilvēks, kas vairās no lifta”)


55. un pēdējo reizi tiks spēlēta komēdija “Atsaldētais”!

22. novembris Liepājas teātrī būs īpašs vakars, jo gaidāma iestudējuma “Atsaldētais” 55. izrāde, kura vienlaicīgi būs arī pēdējā.

Tā kā iestudējumā tiek runāts par ebreju ģimeni, izrādes sagatavošanās posms aktieriem bija īpaši interesants. Lai labāk izprastu ebreju tradīcijas un paražas, mēģinājumu procesā aktieri skatījās gan kino, gan interneta vidē pieejamos materiālus par viņu kultūru un reliģiju.

Kalmanu ģimene, gribēdama saņemt 3 miljonus, pieņem pie sevis Atsaldēto – cilvēku, kurš 1907. gadā iekļuvis kuģa avārijā un iesalis Antarktīdas ledū, lai pēc vairāk nekā 100 gadiem tiktu atrasts, atsaldēts un izrādītos, ka ir dzīvs! Taču pašam Atsaldētajam liekas, ka komā pavadījis vien kādu mēnesi, un Kalmanu ģimenes uzdevums ir šo mītu saglabāt, lai notiktu, kas notikdams.

Kā jau komēdijā pieņemts, skatītājus gaida dažādi negaidīti pavērsieni un tēlu vizuālās pārvērtības. Izrādes beigās ikvienam būs jāuzdod sev jautājums – kas svarīgāks? Ģimene vai nauda?

Atsaldētā lomā – Egons Dombrovskis, pārējās lomās – Edgars Pujāts, Inese Kučinska, Ilze Jura, Gatis Maliks, Anete Berķe, Leons Leščinskis, Kaspars Gods, Rolands Beķeris, Laura Jeruma un Anda Albuže.

Izrādi 2012. gadā iestudēja režisors Dž.Dž.Džilindžers, tā nodzīvojusi garu skatuves mūžu – tikusi spēlēta 6 sezonu garumā, iemantojot lielu skatītāju atsaucību un mīlestību. To noskatījušies vairāk nekā 22 000 skatītāju daudzās Latvijas pilsētās.

Lai pievienot komentāru