“Pūt, vējiņi!” veiksmes pamatā ir trīs pamatīgi stūrakmeņi – pirmais ir Kārļa Lāča daudzslāņainā, emocionālā un aktieru vokālās prasmes izaicinošā mūzika. Otrs – telpas filozofa Mārtiņa Vilkārša radītais un gaismu pavēlnieka Mārtiņa Feldmaņa krāsotais Raiņa lugas pasaules universums, kas atdzīvojas un attīstās tēlaini bagātā skatuves darbībā. Trešais – aktieru trupas spēks, enerģija un degsme, kas verd uz skatuves gan pieredzējušo aktieru, gan jauno aktieru darbā.

— Līvija Dūmiņa (“Neatkarīgā” / “Pūt, vējiņi!”)

“Sniegbaltītes skola” jau 70. reizi!

Tuvojas Ziemassvētku laiks, un Liepājas teātrī tas nav iedomājams bez izrādes „Sniegbaltītes skola”. 5. decembrī iestudējums piedzīvos savu 70. izrādi.

Izrāde ir Liepājas teātra repertuārā visilgāk esošais iestudējums, kas tiek rādīts jau vairāk nekā 10 gadus, pirmizrādi režisora Ivara Lūša vadībā piedzīvojot 2007. gada februārī. Izrādi noskatījušies gandrīz 25 000 mazie un lielie skatītāji visā Latvijā, jo tā radīta daudzās Latvijas pilsētās.

„Viens no šīs izrādes ilgdzīvošanas noslēpumiem ir tas, ka izrāde piemērota arī ļoti maziem skatītājiem, nereti to apmeklē vecāki ar mazuļiem, kas nav sasnieguši 2 gadu vecumu, līdz ar to ik gadu to apmeklē arvien jauni bērni, ļaujot iestudējumam ieņemt stabilu vietu mūsu repertuārā,” stāsta mārketinga direktore Jevgenija Skoraja.

Izrāde ir mīļš un muzikāls stāsts par Meža skolu, kuru zvērēniem atvērusi Sniegbaltīte. Tajā zvēriņi apgūst gan rēķināšanu, gan slēpošanu, gan citas prasmes. Un tikai Vilcēns negrib iet skolā. Tomēr, lai arī viņš sastrādā daudzus nedarbus, zvērēniem izdodas pārmācīt lielībnieku. Kā jau Ziemassvētkos pienākas – arī šis ir stāsts ar laimīgām beigām.

Šo gadu laikā vairākas reizes mainījies aktieru sastāvs, tomēr vairāki aktieri piedalījušies visās nospēlētajās izrādēs – tai skaitā – Egons Dombrovskis, kurš par Vilcēna lomas atveidojumu saņēma „Spēlmaņu nakts” balvu, Inese Kučinska (Sniegbaltīte), Ivars Krastiņš (Meža vectētiņš), Zanda Štrausa (Lācene), Armands Kaušelis (Miška), Edgars Pujāts (Āpsis). Izrādē piedalās arī aktieri Anete Berķe, Laura Jeruma, Ilze Jura, Kaspars Kārkliņš un Signe Dancīte.

Iestudējumu iespējams noskatīties gan 5. decembrī plkst. 10.00 un 18.00, gan 12. decembrī plkst. 10.00. Kā jau pierasts, arī šoreiz būs iespēja starpbrīdī tikties ar izrādes varoņiem un saņemt autogrāfus.

 

Lai pievienot komentāru