Kā emocionālais centrs mirdz Ilzes Trukšānes Agafja, kurai, šķiet, tieši mēmums ļauj starot enerģiju pāri malām.

— Ilze Kļaviņa (“Kultūrzīmes” / “Precības”)

Liepājas teātrī top pirmais šīs sezonas jauniestudējums „STAVANGERA” (Pulp People)!

Pašlaik Liepājas teātrī notiek intensīvs darbs krievu režisora Konstantīna Bogomolova vadībā, jo jau pēc divām nedēļām, 14. septembrī, pirmizrādi piedzīvos izrāde „Stavangera” (Pulp People) pēc Marinas Krapivinas darba motīviem.

No oriģinālā pirmavota gan saglabāts tikai pats pamats un atsevišķi dialogi – režisora pārstrādātais materiāls tapis divu mēnešu laikā – mēģinājumu procesā – viņam veidojot atbilstošu tēlu katram aktierim.

„Ir reizes, kad oriģināllugu neaiztieku, bet bieži to pilnībā pārstrādāju. Ik rītu aktieri saņem papildinātu materiālu. Es saprotu, kāds būs iestudējums tikai tad, kad dzirdu aktierus izrunājam tekstu. Aktieri to lasa, es to mainu, papildinu, līdz dzirdu – jā, ir gatavs,” stāsta režisors.

Stāsts ir it kā pavisam vienkāršs. Izrādes centrā ir jauna sieviete Kristīne, kura tuvojas trīsdesmit gadu slieksnim un kura īsti vairs neredz jēgu ne savai kopdzīvei ar vīru, ne savai dzīvei vispār. Vēlēdamās izbaudīt ko jaunu, viņa dodas uz Stavangeru, lai tur satiktu interneta vidē iepazītu vīrieti Odu. Taču tā ir tikai stāsta virsčaula.

Aktieri uz skatuves atradīsies visu izrādes laiku. Nepārtraukti notiekot paralēlajai darbībai, tiks nojauktas jebkādas robežas – nebūs atšķirības starp Stavangeru un Kristīnes dzimto pilsētu, neatšķirsies dzīvokļi, mēbeles, tērpi un cilvēki. Izrāde tiek veidota dokumentālā kino manierē, fiksējot katra varoņa dzīvi. Ikvienam aktierim būs savs stāsts, kuru pastāstīt, sava vientulība, kuru izdzīvot.

Lomās: Laura Jeruma, Sandis Pēcis, Rolands Beķeris, Kaspars Kārkliņš, Agnese Jēkabsone, Gatis Maliks, Signe Ruicēna, Everita Pjata, Viktors Ellers un Anda Albuže.

Konstantīns Bogomolovs pašlaik ir viens no spožākajiem jaunās paaudzes režisoriem Krievijā, kura darbi izpelnījušies augstu kritikas vērtējumu, lai arī mēdz būt diezgan provokatīvi. Ar viņa iestudējumu „Vecākais dēls” 2011. gadā tika atklāts festivāls „Zelta Maska” Latvijā. Režisors sadarbojies ar tādiem teātriem kā Maskavas Akadēmiskais Dailes teātris (МХАТ), Sanktpēterburgas Valsts teātris, O. Tabakova Maskavas teātris u.c. Šis ir pirmais režisora iestudējums ārpus Krievijas.

„Mans mērķis, veidojot iestudējumus, ir provocēt skatītājus – likt viņiem domāt un sajust, nevis sniegt atbildes. Es nekad neatbildu uz jautājumiem, par ko būs izrāde. Es nenorādu, kas ir labs un ļauns. Es strādāju tā, lai skatītājs iegūtu, ko jaunu. Domāju, ka būs interesanti,” tā K. Bogomolovs.

Mūsdienīgo skatuves noformējumu un aktieru vizuālo tēlu veidojusi scenogrāfe un kostīmu māksliniece Larisa Lomakina (Krievija).

Līdz 16 gadu vecumam – neiesakām!

 1. Skatitais says:

  Pirmo reizi mūžā es biju tik dusmīgs un pazemots no izrādes!
  Domāju, ka kādu gadu noteikti uz teātri nevilks.

 2. noskatījos says:

  Tiesām ļoti vīlos izrādē. Varēja jau brīdināt, ka būs daudz lamāšanās, rupjību. Redzēju kā vecākas dāmas aizgāja izrādes laikā, pati arī būtu gājusi, bet tā kā biju samaksājusi un nebiju viena, neaizgāju. Ja izrāde būtu divos cēlienos, ticu, ka zāle būtu daudz tukšāka otrajā cēlienā. Bez rupjībām varēja iztikt!!!

 3. cits viedoklis says:

  Līvija Dūmiņa ‏@Livucis
  Ar Liepājas teātra Stavangeru visai sezonai latiņa uzlikta ļoti augstu. Precīzi, tīri, tieši un skarbi. Prieks!

 4. un vēl says:

  Atis Rozentāls ‏@atisrozentals
  Ārkārtīgi interesants sezonas starts @liepajasteatris ar “Stavangeru”. Uzreiz pēc izrādes beigām gribas skatīties vēlreiz

 5. un vēl says:

  Maija Kalniņa ‏@MaijaKalnina
  Vai mums ir vajadzīgas tādas Stavangeras @Liepajasteatris ? Jā, pat vitāli! Īstā izrāde ir sākusies tagad – skatītājos! Spoguļatēls nemelo!

  Eriks Vilsons ‏@EriksVilsons
  STAVANGERA izcila izrāde. Spogulis. Nevis lēta izklaide, bet domāšana eksistenciālās kategorijās. Šokējoši,godīgi. Izcili aktieru darbi.

  2h dita rietuma ‏@ditarietuma
  Stavangera @Liepajasteatris – lieliski jaunie aktieri + krievu režisora mentalitāte + vitāli nekaunīgs dramaturģiskais materiāls. Must see!

  dita rietuma ‏@ditarietuma
  Stavangera Liepājas teātrī – līdz 16 gadiem skatīties aizliegts, pārējiem -vitāls zili mellais nekrofilais humors+reminiscences no JRT Tālāk

 6. Laila K.G. says:

  Izrāde nepatika.Priekš manis vēstījuma nekāda.Kam spogulis?!Sabiedrībai?!Kurai?Visai vai ar izņēmumiem?”Krējumam”jau nē.Vai arī tomēr kāds būtu uzdrošinājies saduļķot”pīļu dīķi””?Naivums.Liekulība zeļ un plaukst.Un ši “izrādīte”neko nemainīs.Vai smadzenes un sirdsapziņa jau tiktāl “aptaukojušās”,ka pie tām var “pieklauvēt”tikai ar rupju vārdu birumu?Viedokļi jau var būt dažādi,bet nedomāju,ka katra viesrežisora “garadarbs”jāuzskata par izdevušos un ģeniālu.Žēl jauno aktieru,kuru mammas un tēti nākot uz izrādi var nesaprast “vēstījumu”.Paredzu izrādei īsu mūžu(vismaz Liepājā).Bet varbūt maldos…

 7. Inga says:

  Drosmīga un atkāta izrāde, kas liek aizdomāties. Lieliska aktierspēle. Paldies par uzdrīkstēšanos!

 8. Melnā stjuarte says:

  Laba izrāde – animācijas filmas “Dienvidu parks” cienīgs melnais humors, galējas rupjības. Tie, kuri mūk ārā no zāles vai nevar sagaidīt izrādes beigas, vnk pārāk tieši uztver rupjību, bet neiedziļinās zemtekstā.
  Mūsu kompānijai patika. Ideāla tituldziesma, skatuves noformējums – kkas neredzēts līdz šim

 9. es says:

  Nu murgs kaut kāds.

 1. Šim rakstam vēl nav nevienas atsauces.

Lai pievienot komentāru