Konstantīna Bogomolova interpretācija ir daudz dziļāka , nekā var šķist, un, iespējams, trāpa arī skatītājiem, kuri to nav gatavi atzīt. Kaut ko atņemot, režisors tomēr ko citu dod vietā. Līdzīgi kā Stavangerā, arī Mēnesī uz laukiem viņš runā par cilvēku neprasmi un nespēju mīlēt. Un dara to meistarīgi. — Atis Rozentāls (“Kultūras Diena” / “Mēnesis uz laukiem”)


Zelta Maska atkal Liepājā!

No 29. līdz 30. septembrim uz Liepājas teātra skatuves norisināsies teātra festivāls „Zelta Maska Latvijā”, kas skatītājiem piedāvā Krievijas labākās drāmas, baleta, operas un leļļu teātra izrādes, kas saņēmušas vai tikušas nominētas Krievijas Nacionālajai teātra prēmijai „Zelta Maska”. Vēl pirms Krievijas labāko izrāžu demonstrēšanas Rīgā, liepājnieki varēs noskatīties divas brīnišķīgas Krievijas Akadēmiskā jaunatnes teātra izrādes.

 29. septembrī plkst. 19.00 skatītājiem tiks piedāvāta izrāde „Uzvedības noteikumi mūsdienu sabiedrībā” pēc franču dramaturga Žana-Lika Lagarsa lugas. Šīs izrādes žanrs apzīmēts kā „vienkārši lekcija”, galvenajā lomā ir talantīgā un ļoti populārā aktrise Nellija Uvarova, kas uzskata, ka „lektorei nav vecuma, viņa ir visu laiku sieviete. Ikviens skatītājs viņu uztver savādāk.  Līdz izrādes sākumam es nezinu, kas būs aktuālāk, kristību, kāzu vai bēru paražas….”.

30. septembrī plkst. 15.00 bērniem un viņu vecākiem tiks izrādītas „Pasakas katram gadījumam”. Pēc laikraksta „Ņezavisimaja gazeta” viedokļa, izrāde ir „īsstāstu apkopojums. Labsirdīgu, bet ne vienmēr ar laimīgām beigām. Par zivtiņām akvārijā, par ziloni zoodārzā, par mazu sienāzīti, vardīti un stārķīti, par naktspodiņu ar skumju rudzupuķi uz sāna… Ir arī daudz mūsdienīgāki sižeti, piemēram, par kādas tējas paciņas brīnumainu ceļojumu. Izrāde paredzēta sirsnīgai saskarsmei ar skatītājiem un rodas sajūta, ka aktieri vēršas pie katra skatītāja personīgi”.

/Informāciju sagatavoja Natella Nikabadze – Zelta Maska Latvijā – pārstāve/

 

Lai pievienot komentāru