Kārkliņš spēlē spoži – groteski, aizkustinoši, precīzi: no viena psiholoģiska stāvokļa izkāpinātas karikatūras pie nākošās.

— Zane Radzobe (“Teātra Vēstnesis” / “Mēnesis uz laukiem”)

Anitai Kvālai – 60!

Kvaala-maza226. septembrī aktrise ANITA KVĀLA svinēs savu 60 gadu jubileju, bet skatītājiem aktrisi būs iespējams sveikt 24. septembrī, kad par godu viņai tiks spēlēta komēdija – “BOEING, BOEING”, kurai režisors Armands Zvirbulis devis žanrisko apzīmējumu – pikanta avārijas nosēšanās.

Enerģiskā un apsviedīgā kalpone Berta ir viena no A. Kvālas spilgtākajām pēdējo gadu lomām, kas ik izrādi izsauc skatītāju ovācijas un smieklus. Tieši Berta ir tā, kas palīdz savam saimniekam Bernāram veiksmīgi vienlaicīgi būt saderinātam ar 3 līgavām – regulāri mainot gan ēdienkarti, sekojot katras gaumei, gan meiteņu fotogrāfijas guļamistabā, lai ikvienai no viņām šķistu, ka ir Bernāra īstā un vienīgā.

Vērtējot iestudējumu, teātra kritiķis Normunds Akots māksliniecei veltījis šādus vārdus: “Jāteic, ka Anitas Kvālas darbošanās Bertas lomā, neraugoties uz otro plānu, ir centrālais izrādes komiskās pievilcības avots. Pēc ilgāka pārtraukuma atkal parādījusies uz skatuves, aktrise ļoti nopietni ir strādājusi pie sava tēla un radījusi mazliet stūrainu, bet ārkārtīgi mūsdienīgu kalpones raksturiņu ar visnotaļ cienījamu un pretrunīgu īpašību apvienojumu tajā. Lomas zīmējums ir askētisks un precīzs, katra rīcības līnija salāgota ar tēla būtību, bet tā jau arī ir īstā panākumu atslēga, par kuru aktieri tik bieži piemirst.”

A. Kvāla (beigusi Liepājas teātra II studiju un Valsts teātra mākslas institūtu Maskavā) Liepājas teātrī strādā kopš 1975. gada un nospēlējusi daudzas skaistas un lielas lomas – nozīmīgākās no tām – Dzērvīte J. Jurkāna “Dzērvīte” (1976); Martiro Lorkas “Bernardas Albas māja” (1978), Sarkangalvīte K. Birkerta “Sarkangalvīte” (1979); Ofēlija V. Šekspīra “Hamlets” (1984); Maša A. Čehova “Kaija” (1987); Alvingas kundze H. Ibsena “Spoki” (1993); Ģertrūde V. Šekspīra  Hamlets”; Luīze T. Dorsta “Paula kungs”; Regīna M. Santinelli “Karaliene māte” (2000); Džuljeta F.Fellīni “Džuljeta un…” (2003); Bordena kundze – D. Kunca “Bērniņi…” (2008); Matilde Štosa – Ē.M. Remarka “Trīs draugi” (2012); Tuše – Rainis “Indulis un Ārija” (2014).

SVEICAM DZIMŠANAS DIENĀ!

Lai pievienot komentāru