S. Zemļanskis plastiskās drāmas žanrā savienojis dramatisko darbību, dejas teātri un pantomīmas emociju izteiksmi, kas pārsteidz ar formas grotesku, aktieru filigrāno spēli un precīzu domas vēstījumu. Lai arī notiekošais ievietots mākslinieciski stilizētā vidē, tomēr it kā nereālie raksturi izspēlē pazīstamas attiecības, savukārt emocijas, kas raisās zālē, ir īstas un šodienīgas.

— Ilze Kļaviņa (“Kultūrzīmes” / “Precības”)

BOEING, BOEING!

BoeingMaza-noIzrMarks Kamoleti
PIKANTA AVĀRIJAS NOSĒŠANĀS
Režisors – Armands Zvirbulis

Ir pagājušā gadsimta vidus… VIŅŠ ir viens. Viņš patiesi un aizrautīgi mīl. Sievietes. Viņa iecienītākā lasāmviela ir starptautisko lidojumu grafiks… VIŅAS ir trīs. Trīs stjuartes. Viņas nekad nesatiekas – kad viena atlido, otra jau lido prom, bet trešā kaut kur pasaules viņā malā gaida savu reisu, lai pēc lidojuma grafika noteiktā laika atkal satiktu VIŅU…VIŅŠ ir ģēnijs, viņš ir radījis sistēmu, kas ļauj veidot kopdzīvi ar visām trim – līdz brīdim, kad kāds aizkadra ģēnijs, izrādās, ir radījis lidmašīnu, kas spēj lidot ātrāk, un lidojumu grafiki izmainās…

Šī luga 1991. gadā ir iekļauta Ginesa rekordu grāmatā kā visvairāk spēlētā franču luga pasaulē. Vienā no Parīzes teātriem tā spēlēta 19 gadus! 1962. gadā lugas tulkojums angļu valodā tai atvēra visas pasaules teātru durvis. Tiek lēsts, ka teātros Kamoleti lugas noskatījušies 20 miljoni pasaules iedzīvotāju.

Lomās:
Bernārs (arhitekts, vecpuisis) – Mārtiņš Kalita
Berta (viņa ļoti krietnā kalpone) – Anita Kvāla
Robērs (Bernāra liceja biedrs) – Kaspars Kārkliņš
Žaklīna (franču stjuarte) – Signe Dancīte
Ženija (vācu stjuarte) – Laura Jeruma vai Ilze Jura
Žanete (amerikāņu stjuarte) – Everita Pjata-Gertnere

Scenogrāfs – Aigars Ozoliņš
Kostīmu māksliniece – Liene Rolšteina
Gaismu mākslinieks – Mārtiņš Feldmanis
Video mākslinieks – Andris Vētra
No franču valodas tulkojis Jānis Elsbergs

Izrādē ar abu aviokompāniju laipnu atļauju izmantoti videomateriāli no Pan American World Airways un Lufthansa arhīviem. Paldies!

Pirmizrāde 2014. gada 21. februārī

ATSAUKSMES par izrādi:
Boeinga nosēšanās Liepājā – Normunda Akota recenzija laikrakstā “Kultūrzīmes”

Foto – Ziedonis Safronovs

 1. Artūrs says:

  Lieliski izdevusies komēdija! Nervu kutinoša, ne sekundi garlaicīga un aizraujoša jaunākā teātra pirmizrāde!

 2. Aija says:

  Biju ļoti ,ļoti vīlusies.Banāls sižets,izstiepti dialogi,arī galvenā varoņa tēlojums M.Kalitas izpildījumā ļoti zemā līmenī.Vienīgi gribas uzslavēt A.Kvālu,kas ar savu izcilo aktierspēli glāba izrādi.

 3. Diāna says:

  Izrādei atkal izvēlēti neīstie aktieri. Signei vēl daudz jāmācās pie dikcijas.

 4. Margarita says:

  Izrāde lieliska, it īpaši Anitas Kvāla Bertas lomā. Mazliet pikanta, bet aizraujoša izrāde. Varēja pasmieties un atpūsties!

 5. Inga says:

  Ļoti jauka,izklaidējoša izrāde.Anita Kvāla Bertas lomā-izcila,Everitas Pjatas Žaklīna -īsts spridzeklītis!

 6. ufo says:

  Vai kāds beidzot izņems tos kartupeļus no mutes cienījamajiem māksliniekiem-Kārkliņam un Kalitam? Feini džeki, bet tekstu saprast var 50%.Un tā ir visās izrādēs.

 7. Marta A. says:

  Kvāla lieliska.

  Smieklīgi aizraujoša komēdija patīkamam vakaram. 🙂

 8. zuze says:

  Uz izrādi ir vērts iet dēļ aktrises Kvālas!

 9. Skatītāja says:

  Tautās runāja,ka baigi labā un smieklīgā izrāde.Gāju uz izrādi ,lai saņemtu kvalitatīvu atpūtu un kārtīgu smieklu devu!!! Bet,nekas tamlīdzīgs-pavisam ,pavisam maz tā humora,ļoti izstiepti , neinteresanti dialogi… Kvālas atveidotais tēls vienīgais lika brīžiem pasmieties… Man kautkā nu galīgi tie vīriešu atveidotāji nepārliecināja…Kas izrādē patika?interesantas dekorācijas,feins ievadiņs un nobeigums izrādei,kur izcili feina bija Everita Pjata!

 10. Ināra says:

  Nu ko nu kurš gaidīja! Pirms katras izrādes jāpalasa anotācija un jānoskaņojas. Man kopumā patika, bija vietiņas, kur mazliet garlaicīgi dialogi. Tos varētu izņemt, bet visumā pēc spraigas darbadienas bija OK. Īpaši jau Bertiņa!

 11. bija ļoti laba un aizraujoša izrāde,par ko pasmieties nu noteikti
  iesaku apmeklēt nenožēlosit

 1. Šim rakstam vēl nav nevienas atsauces.

Lai pievienot komentāru