Kā zivis ūdenī spilgtajā formā darbojas Anete Berķe, viņas doktora meitā Veronikā izakcentēti komiskie un groteski negatīvie vaibsti; I. Kučinska ar garšīgi nospēlēto Ābolu sievu-Raganu; Mārtiņš Kalita daudzajos komiski spilgtajos tēliņos (īpaši Spoks un Pulkstenis, kas strauji stumj vai, koķetējot ar skatītājiem, mēģina palēlināt laiku). Pašapzinīgs un cēli noslēpumains ir no Atlantīdas izraidītais Salamandrs-Arhivārs E. Dombrovska atveidojumā. — Mārīte Gulbe (Kroders.lv / “Zelta pods”)


EGONS DOMBROVSKIS

Egons DombrovskisDzimis:
1972. gada 2. martā Rīgā

Izglītība:
1990 – 1993 Liepājas teātra IV studija

2015./2016. sezonas “Spēlmaņu nakts” laureāts nominācijā “Gada aktieris”
Harija Liepiņa balvas ieguvējs
Liepājas Kultūras balvas 2014 ieguvējs
2007. gada “Spēlmaņu nakts” laureāts nominācijā “Gada aktieris”
2007. gada “Gada liepājnieks”
2008. gada Latvijas Aktieru asociācijas balvas “Āksta cepure” ieguvējs

Lomas Liepājas teātrī:
2016
Moriss Vilkinss – A. Zīgleres “51. fotogrāfija”
Lomas iestudējumā “Mīlestības neprāts” (Ž. Pomrā “Abu Koreju atkalapvienošanās)
Džons Meriks, Ziloņcilvēks – B. Pomeransa “Ziloņcilvēks”, 2015./2016. gada “Spēlmaņu nakts” BALVA nominācijā “Gada aktieris”
2015
Profesors – R. Bugavičutes “Sniegbaltīte un septiņi rūķīši” (pēc brāļu Grimmu pasakas motīviem)
Arhivārs Lindhorsts / Salamandrs – E.T.A. Hofmaņa “Zelta pods”
2014
Vinstons – Dž. Orvela “1984” (R. Aika un D. Makmillana dramatizējums)
Pudiķis, Bruņinieks – Rainis “Indulis un Ārija”
Niks Keravejs – H. Boičeva “Lielais Getsbijs” (pēc F.S.Ficdžeralda romāna motīviem)
Iļjins – A. Volodina “Pieci vakari”
2013
Andrēass Kraglers – B. Brehta “Sasodītais sarkanais mēness” (“Bungas naktī”)
Gubeta – V. Igo “Lukrēcija Bordžija”
Domeniko Soriano – E. de Filipo “Filumena Marturano” (Tā precas itālieši)
2012
Haims Šermans – V. Korša “Atsaldētais”
Romāns – “Gogolmogols” pēc N. Vorožbitas darba motīviem
Georgs Dmitrijevičs Stibeļovs – L. Andrejeva “Sods un noziegums” (“Katrīna Ivanovna”)
2011
Didzis – K.Lāča, J. Elsberga, E. Mamajas “Pūt, vējiņi!” pēc Raiņa lugas un latviešu tautasdziesmu motīviem
Dr. Huberts Bonnijs – R. Kūnijs “Ģimenes lietas”
Miķelis – L. Gundara “Laimesciema podniekdarbnīca”
Vīrs – K. Šēnhera “Ragana”
Mārtiņš Grauds – “Laternu stunda” pēc M. Makdonas lugas “Konnemāras galvaskauss”
2010
Doks – L. Bernsteina, A. Lorenta, S. Sondheima, Dž. Robina “Vestsaidas stāsts”, 2010./2011. gada “Spēlmaņu nakts” nominācija “Gada aktieris otrā plāna lomā”
Frišvagars, muižkungs- R. Blaumaņa “Ugunī”
Krūms, Aulis, Šoferis – P. Rozīša “Ceplis”
Jurčiks Hanana – G. Grekova “Hanana”
2009
Aleksandrs Kalabs – “Beigta balle” (pēc N. Erdmana lugas “Pašnāvnieks”)
Robērs – M. Kamoleti “Pidžama sešiem”
Vilks – pēc afrikāņu tautu pasaku motīviem “Kā Brālītis Trusītis uzvarēja Lauvu”
Miks – H. Pinters “Sargs”
Zilovs – A. Vampilova “Pīļu medības”
2008
Lomeiers – R. Šimmelpfenniga “Arābu nakts”
2007
Pauls, Toms, Rūdijs, Kaspars – M. Gavrana “Viss par vīriešiem”
Korporelis – J. Lūsēna, P. Brūvera “Agrā rūsa”
Jans – D. Kinga „Killlera dienasgrāmata”, 2006./2007. gada “Spēlmaņu nakts” BALVA nominācijā “Gada aktieris”
Voiņickis – A. Čehova „CV (Tēvocis Vaņa)”, 2006./2007. gada “Spēlmaņu nakts” BALVA nominācijā “Gada aktieris”
Vilcēns – G. Landau „Sniegbaltītes skola”, 2006./2007. gada “Spēlmaņu nakts” BALVA nominācijā “Gada aktieris”
2006
Rūdis – R. Blaumaņa „Skroderdienas Silmačos”
Rons – T. Retigana „Dāma bez kamēlijām”
2005
Andijs – R. Šimmelfenniga „Sieviete no pagātnes”
Džonatans – A. L. Kopita „Skapī māte tēvu kar, Ak, tēvs, nabaga tēvs, Viņš vairs nenāks šovakar”
Leofrolds Brempelis – A. Eglīša „Par purna tiesu”, 2004./2005. gada “Spēlmaņu nakts” nominācija “Labākais aktieris”
1997
Pērs Gints – H. Ibsena „Pērs Gints”
1993
Ričs – Ē. Vilsona „Daudz laimes”
Orests – Ž. Rasina „Andromahe”
Viņš – Im. Kalniņa rokoperā „Ei, jūs tur!”
1992
Demetrijs – V. Šekspīra „Sapnis vasaras naktī”

Lomas TV:
Žanis – “Eņģeļu māja”
Silvestrs – “Prāts vai instinkts”
Sergejs – LNT seriālā “Cerību iela 21”
Gatis – LNT seriālā “Svešā dzīve”
Pēteris Laucis – „Valmieras puikas”
Gvido Lepers – „Dzīvoklis”

Lomas kino:
Kaupēns – dokumentālā filmā “Kaupēns”
Ingus – īsfilmā „Gaismas zīmes”
Vīrietis – “Pārkāpt robežu”
Matīss Zelcs – „Krišana”, 2005. gada „Lielā Kristapa” nominācija „Labākais aktieris”

Lomas citos teātros:
Zigmārs – R. Bugavičute-Pēce “Bļitka”, Goda teātris, 2016
Finbārs – K. Makfērsons “Slazdā”, Dailes teātris, 2013
Žoržs Morfejs – R. Šarts “Manu sievu sauc Moriss”, Dailes teātris, 2008
Mehiors – F. Vēdekinds „Pavasara atmoda”, JRT – 1994./1995. gada „Spēlmaņu nakts” nominācija „Labākais jaunais aktieris”
Hercogs Albēnijs – V. Šekspīra „Karalis Līrs”, JRT
Busters – „Jokdara Bustera pasaule”, „Skatuve”
Edmonds Dantess – A. Dimā „Grāfs Monte Kristo”, Dailes teātrī
Ričards Bērbidžs – M. Zīverta „Āksts”, Dailes teātrī
Kerubīno – P. Bomaršē „Figaro kāzas”, Dailes teātrī
Birka – A. Lindgrēnes „Ronja – laupītāja meita”, Dailes teātrī
Leopolds – F. Sagānas „Reizēm vijoles”, Dailes teātrī