Katra detaļa, katra kustība, katrs vārds uz skatuves nav nejaušs, bet rūpīgi pārdomāts un nevainojami iekļaujas izrādes kopējā kompozīcijā. — Ieva Rodiņa (“Kurzemes Vārds” / “Portreti. Vilki un avis”)


INESE KUČINSKA

Dzimusi 1969. gada 22.jūnijā

Izglītība
1990-1993 Liepājas teātra IV studija
No 1993 Liepājas teātra aktrise

Lilitas Bērziņas bavas ieguvēja
2010./2011. sezonas gada “Spēlmaņu nakts” laureāte nominācijā “Gada aktrise”
2010. un 2011. gada “Gada liepājniece”
2006. gada Latvijas Aktieru asociācijas balvas “Āksta cepure” ieguvēja

Lomas Liepājas teātrī:
2016
Natālija Petrovna – I. Turgeņeva “Mēnesis uz laukiem”, 2015./2016. gada “Spēlmaņu nakts” nominācija “Gada aktrise”
Lomas iestudējumā “Mīlestības neprāts” (Ž. Pomrā “Abu Koreju atkalapvienošanās)
Misis Kendala – B. Pomeransa “Ziloņcilvēks”
2015
Meropa Davidovna Murzavecka – A. Ostrovska “Portreti. Vilki un avis”, 2015./2016. gada “Spēlmaņu nakts” nominācija “Gada aktrise”
Lomas K. Bogomolova iestudējumā “Mans Blasters ir izlādējies”
Ragana, Ābolu sieva – E.T.A. Hofmaņa “Zelta pods”
2014
Žanna Kirova – J. Pulinovičas “Žanna”
Ārijas māte – Rainis “Indulis un Ārija”
Dženisa – “Dekamerons SPA stilā” pēc F. Veldones romāna motīviem
Tamāra – A. Volodina “Pieci vakari”
2013
Amālija Bālike – B. Brehta “Sasodītais sarkanais mēness” (“Bungas naktī”)
Filumena Marturano – E. de Filipo “Filumena Marturano” (Tā precas itālieši)
2012
Sāra Kalmane – V. Korša “Atsaldētais”
Vijas tante – “Gogolmogols” pēc N. Vorožbitas darba motīviem
Katrīna Ivanovna – L. Andrejeva “Sods un noziegums” (“Katrīna Ivanovna”)
2011
Māte – K.Lāča, J. Elsberga, E. Mamajas “Pūt, vējiņi!” pēc Raiņa lugas un latviešu tautasdziesmu motīviem
Džeina Teita – R. Kūnijs “Ģimenes lietas”
Epa – L. Gundara “Laimesciema podniekdarbnīca”, 2010./2011. gada “Spēlmaņu nakts” BALVA nominācijā “Gada aktrise”
Sieva – K. Šēnhera “Ragana”, 2010./2011. gada “Spēlmaņu nakts” BALVA nominācijā “Gada aktrise”
2010
Vešeriene- R. Blaumaņa “Ugunī”
Berta – P. Rozīša “Ceplis”
Ausma Hanana – G. Grekova “Hanana”, 2009./2010. gada “Spēlmaņu nakts” nominācija”Gada aktrise”
2009
Marija – “Beigta balle” (pēc N. Erdmana lugas “Pašnāvnieks”)
Anna – P. Mārbera “Vēl tuvāk”
Sūzeta – M. Kamoleti “Pidžama sešiem”
Lapsa – pēc afrikāņu tautu pasaku motīviem “Kā Brālītis Trusītis uzvarēja Lauvu”
Valērija – A. Vampilova “Pīļu medības”
2008
Lana, Grieta, Ņina, Mimi, Karlīne – M. Gavrana “Viss par sievietēm”
Filisa – D. Rukšānes “Centrālparks”
Fātima – R. Šimmelpfenniga “Arābu nakts”
2007
Māte – D. Kinga „Killlera dienasgrāmata”
Jeļena Andrejevna – A. Čehova „CV (Tēvocis Vaņa)”
Sniegbaltīte – G. Landau „Sniegbaltītes skola”
2006
Inese – Ž.P.Sartra „Aiz slēgtām durvīm”
Pindacīša – R. Blaumaņa „Skroderdenas Silmačos”
Paola – T. Retigana „Dāma bez kamēlijām”
Žanete – N. Saimona „Pēdējais kvēlais mīlnieks”
2005
Romija – R. Šimmlfenniga „Sieviete nopagātnes”, 2005./2006. gada “Spēlmaņu nakts” nominācija”Gada aktrise”
Rozpetla – A.L. Kopita „Skapī māte tēvu kar, ak, tēvs, nabagatēvs, viņš vairs nenāks šovakar”
2003
Melnā māte – Raiņa, J. Petera „Stikla kalns”, 2002./2003. gada “Spēlmaņu nakts” nominācija”Labākā aktrise”
2002
Ģertrūde – O. Vailda “Ideāls vīrs”
Madara – R. Blaumaņa “Salna pavasarī”, 2002./2003. gada “Spēlmaņu nakts” nominācija”Labākā aktrise”
Ženevjēva – K. Manjē “Blēzs”
Lapsa – A. de Sent-Ekziperī “Mazais princis”
2001
Denīze – E. Zolā “Dāmu paradīze”
Irina – A. Čehova “Trīs māsas”
Madlēna – I. Kosaka, E. Hemingveja “Fiesta” – 2000./2001. gada “Spēlmaņu nakts” nominācija “Labākā aktrise otrā plāna lomā”
2000
Vistiņa Cekulīte – J. Lūsēna, M. Zālītes “Neglītais pīlēns” – 2000./2001. gada “Spēlmaņu nakts” nominācija “Labākā aktrise otrā plāna lomā”
Emīlija – V. Šekspīra “Otello” – 2000./2001. gada “Spēlmaņu nakts” nominācija “Labākā aktrise otrā plāna lomā”
Kramadika – J. Janševska “Precību viesulis”
1998
Lilo – T. Dorsta “Paula kungs”
1996
Elisona – Dž. Osborna “Naidā atskaties”
1995
Elvīra – M. Friša “Santa Krusa”
1994
Zuzanna – P. Bomaršē “Figaro kāzas”
Anna – A. Kērtesa “Atraitnes”, 1993./1994. gada “Spēlmaņu nakts” balva “Gada labākā jaunā aktrise”
1993
Daniēla – A.B. Valjeho “Šodien ir svētki”
Hermione – Ž. Rasina “Andromahe”
Zāra – R. Blaumaņa “Skroderdienas Silmačos”
1992
Helēna – V. Šekspīra “Sapnis vasaras naktī”

Lomas TV:
Katrīna – LTV 1 seriāls “Māja pie ezera”
Anna – “Eņģeļu māja”

Lomas citos teātros:
Reičela Arbetnote – O. Vailds “Sieviete, kura nav uzmanības vērta”, Nacionālais teātris, 2013
Valērija – K. Makfērsons “Slazdā”, Dailes teātris, 2013