Iestudējums mani uzrunāja spēcīgi: gan ar mūsdienīgi skarbo Raiņa tēmas tvērumu, gan vērienīgo formu un aktieru ansambļa sniegumu. Jēdzieniski emocionālo centru neapšaubāmi veido I. Kučinskas Māte (profesionāli vērienīgs tēlojums!), E. Pujāts, kuram izdodas pārliecināt par staltā, dzīves apbružātā dzērājpuiša negaidīto atskārsmi un jūtām pret Baibu, K. Kārkliņa Gatiņš, A. Jēkabsones Zane un S. Ruicēnas Anda – precīzās saspēlēs ar E. Dombrovska Didzi.

— Guna Zeltiņa (“Kultūras Diena” // “Pūt, vējiņi!”)

Lielais Getsbijs

Getsbijs_maza1Hristo Boičevs
MELODRĀMA
pēc F.S.Ficdžeralda romāna motīviem
Režisors – Dž.Dž.Džilindžers

Šī būs izrāde par sapņiem un ilgām. Pēc skaistas dzīves un skaistas mīlestības. Par jaunu vīrieti – Džeju Getsbiju, kurš īsā laikā, iesaistoties ne pārāk tīros darījumos, kļūst bagāts, bet ne jau nauda ir tā, kas viņu vilina, bet gan sieviete, kuru viņš reiz ir noskūpstījis.. Tieši viņas dēļ Džejs Getsbijs riskēs ar visu…

F.S. Ficdžeralds ir viens no ievērojamākajiem amerikāņu „Zudušās paaudzes” rakstniekiem. Līdz galam uzrakstījis tikai četrus romānus, taču visi tie guvuši lielus panākumus, tiesa ne visi autora dzīves laikā. Viņš tiek dēvēts arī par džeza laikmeta rakstnieku – savos darbos viņš aprakstījis jaunās un bagātās paaudzes spožumu un postu, tieksmi pēc vieglas dzīves, uzdzīves un izšķērdības. Romāns „Lielais Getsbijs” izdots 1925. gadā, ir visslavenākais autora darbs un tiek uzlūkots kā viens no izcilākajiem amerikāņu literatūras darbiem vēsturē! Pēc tā uzņemtas arī vairākas filmas, taču dēļ sarežģītās struktūras teātrī darbs iestudēts ļoti reti.

Lomās:
Niks Keravejs – Egons Dombrovskis
Džejs Getsbijs – Edgars Pujāts
Deizija Bjūkenena – Anete Berķe
Toms Bjūkenens – Kaspars Gods
Džordana Beikere – Signe Ruicēna
Česters Makijs – Edgars Ozoliņš
Lūsila Makija un Volfšeima draudzene – Ilze Jura
Ketrīna – Everita Pjata
Mērtla Vilsone – Laura Jeruma vai Agnese Jēkabsone
Volfšeims – Leons Leščinskis
Vilsons – Kaspars Kārkliņš
Šoferis – Rolands Beķeris

Scenogrāfs – Mārtiņš Vilkārsis
Kostīmu māksliniece – Ilze Vītoliņa
Horeogrāfe – Inga Krasovska
Gaismu mākslinieks – Mārtiņš Feldmanis
Tulkojis Ilmārs Šlāpins

Pirmizrāde 2014. gada 16. maijā

Foto – Ziedonis Safronovs

 

 1. Kristīne says:

  Paldies par izrādi ” Lielais Getsbijs” Esmu redzējusi arī filmu pēc šāda stāsta ar Leonardo di Kaprio Getsbija lomā un Pujāts pilnīgi atbilda tēlam. Izrādē kolosāla aktierspēle un milzīgo mīlestības, labas sirds, labas dzīves un dažādu cilvēku vērtību pinekļu atspoguļojums. Noticēju visam, kaut zināju kā tam jābeidzas. Jauki ka ir mazliet arī komiski elementi, kas visu padara mazliet vieglāku, jo stāsts ir patiesība vertību pilns un aktuāls arī mūsdienās. Laba mūzika. Paldies visiem aktieriem un režisoram.

 2. Pelemele says:

  Prieks par šo izrādi!
  Edgars Pujāts un Egons Dombrovskis – vienkārši ekselenti! Paldies par lieliski pavadīto vakaru!
  Kompliments kostīmu māksliniecei un scenogrāfam.

 3. Artūrs says:

  Izrādes 1.daļa likās garlaicīga darbības gaita un lēna, bet 2.daļā varēja saskatīt melodrāmas jēgas būtību. Interesanta un brīnišķīga scenogrāfija. Es neesmu redzējis filmu, bet ļoti daudz skatītāju ir sajūsmā par redzēto filmu.

 4. Marta A. says:

  Uz teātra skatuves nekad neizdosies parādīt to, ko var parādīt filmā, tas tiem, kuri salīdzina filmu ar teātra izrādi.

  Trakulīga, jautra un skaista. Man ļoti patika izrādes beigas.
  Lielais Getsbijs teātrī- gana labs.

 5. kārlis says:

  Edgars Pujāts kolosāls Getsbijs, elegants, patiesi LIELS.Anete Berķe jauka Deizija, skaista, eleganta margrietiņa.Ilzei Jurai ļoti slikta dikcija, 90% nesapratu tekstu no viņas. Paldies Liepājas teātrim par drosmi uzvest darbu, kas tik labas atsauksmes guvis zilajos ekrānos. Man personīgi ļoti daudzas nianses uz skatuves likās veiksmīgākas.Paldies!

 6. Kārlītim says:

  Kārli, es nevaru atbildēt par Tavu dzirdes aparātu vai emocionāli izdzīvoto, bet ir tāds izteiciens “cik cilvēku, tik arī viedokļu” 🙂
  Man izrādi traucēja skatīties nepārtrauktie un līdz saknēm esošie gan Anetes štampi. Berķe visās lomās ir līdz garlaicīgumam vienāda – vārdu sakot, nekas jauns, bet Pujāts ir lielisks, ja pirms tam, protams, neiemet kādu 100.
  Liels paldies Kasparam, Leonam, Ilzei u.c. BIJU, VISU SAPRATU UN VISU DZIRDĒJU – NOVĒRTĒJU!!!

  Liepājas Teātris – the best 🙂

 1. Šim rakstam vēl nav nevienas atsauces.

Lai pievienot komentāru