Kārļa Lāča rakstītā temperamentīgā mūzika un dziesmas ar Evitas Mamajas tekstiem ļauj izpausties raksturiem, kuru kustību valodu slīpējusi horeogrāfe Inga Krasovska. Īpaši atmiņā no pirmās uznāciena dejas paliek rūķu aktivitātes, un viņi ir teju nemitīgs jautrības avots. — Līvija Dūmiņa (“Neatkarīgā Rīta Avīze” / “Sniegbaltīte un septiņi rūķīši”)


Liepāja – Latvijas galvaspilsēta

Rasa Bugavičute-Pēce
Teatrāla eseja
Režisors – Valters Sīlis
Iestudējums top Latvijas valsts simtgades programmas ietvaros!

Izrādes dramaturģisko materiālu veido vairāki īsi stāsti, kas rasti 1919. gada periodikā par laiku un notikumiem, kas norisinājušies Liepājā, kamēr šeit atradās Latvijas pagaidu valdība ar Kārli Ulmani priekšgalā. Laiks, kuru piedzīvojuši Liepājas iedzīvotāji bijis samērā baiss un nedrošs, taču tajā pašā laikā viņiem bija jāturpina sava ikdienas dzīve, neatkarīgi no sociālpolitiskajiem apstākļiem! Izrāde atklās, kā jaunas valsts rašanos izjuta cilvēki, kuri tieši nebija saistīti ar politisko lēmumu pieņemšanu – gan Latvijas kultūras vēsturē labi zināmas personības, gan vienkāršie pilsētas iedzīvotāji.

Lomās: Edgars Ozoliņš, Sandis Pēcis, Rolands Beķeris, Agnese Jēkabsone, Anete Berķe, Mārtiņš Kalita, Kaspars Kārkliņš, Gatis Maliks, Ilze Trukšāne, Laura Jeruma.

Scenogrāfs- Uģis Bērziņš
Kostīmu māksliniece – Ieva Kauliņa
Komponists – Reinis Sējāns
Horeogrāfe – Kristīne Brīniņa
Gaismu mākslinieks – Mārtiņš Feldmanis

Izrādē izmantotas fotogrāfijas no Liepājas muzeja krājuma.

Pirmizrāde 2018. gada 8. septembrī

Foto – Edgars Pohevičs

 

  1. Paldies Liepājas teātrim par šo izrādi, par iespēju to izdzīvot kopā ar “kursiņu” (aktieriem) , kuru ieguldījums šajā darbā ir fantastisks. Paldies Rasai un režisoram V.Sīlim, tik dzīvu un interesantu vēstures stundu piedzīvoju pirmo reizi. Apbrīnojami arī atrisināti visi ar scenogrāfiju saistītie jautajumi, īpaši video projekcijas. Īpašs paldies Mārtiņam Kalitam par lielisko veco ostas sargu Sīmani.

  2. Paldies Liepājas teātrim par šo izrādi,par iespēju palūkoties un izdzīvot šo laiku posmu.Lieliski režisoram V.Sīlim un Rasai izveidot intresantu vēstures stundu,piemērota scenogrāfija,īpaši video projekcijas,dziesmiņas un kostīmi kuros tik ātri varēja pārģērbties aktieri.Īpaši paldies Gatim Malikam,Mārtiņam Kalitam,Rolandam Beķerim un protams mūsu aktrisēm Anetei Berķei,Agnesei Jēkabsonei,Ilzei Trukšanei un Laurai Jerumai.
    MALAČI!

  1. Šim rakstam vēl nav nevienas atsauces.

Lai pievienot komentāru