Izrādes pamatainu norise raisīja gandarījumu par aktieru gluži vai neticamo fizisko virtuozitāti, kā arī režisora erudīciju un prasmi postdramatiskā teātra izrādē mērķtiecīgi izmantot agrāko laikmetu teātra formas. — Silvija Radzobe (“Kroders.lv” / “Precības”)


Liepāja – Latvijas galvaspilsēta

Rasa Bugavičute-Pēce
Teatrāla eseja
Režisors – Valters Sīlis
Iestudējums top Latvijas valsts simtgades programmas ietvaros!

Izrādes dramaturģisko materiālu veido vairāki īsi stāsti, kas rasti 1919. gada periodikā par laiku un notikumiem, kas norisinājušies Liepājā, kamēr šeit atradās Latvijas pagaidu valdība ar Kārli Ulmani priekšgalā. Laiks, kuru piedzīvojuši Liepājas iedzīvotāji, bijis samērā baiss un nedrošs, taču tajā pašā laikā viņiem bija jāturpina sava ikdienas dzīve, neatkarīgi no sociālpolitiskajiem apstākļiem! Izrāde atklās, kā jaunas valsts rašanos izjuta cilvēki, kuri tieši nebija saistīti ar politisko lēmumu pieņemšanu – gan Latvijas kultūras vēsturē labi zināmas personības, gan vienkāršie pilsētas iedzīvotāji.

Lomās: Edgars Ozoliņš, Sandis Pēcis, Rolands Beķeris, Agnese Jēkabsone, Anete Berķe vai Karīna Tatarinova, Mārtiņš Kalita, Kaspars Kārkliņš, Gatis Maliks, Ilze Trukšāne, Laura Jeruma, pianists Normunds Kalniņš.

Scenogrāfs- Uģis Bērziņš
Kostīmu māksliniece – Ieva Kauliņa
Komponists – Reinis Sējāns
Horeogrāfe – Kristīne Brīniņa
Gaismu mākslinieks – Mārtiņš Feldmanis

Izrādē izmantotas fotogrāfijas no Liepājas muzeja krājuma.

Pirmizrāde 2018. gada 8. septembrī

ATSAUKSMES PAR IZRĀDI:
Un kuģis peld – Edītes Tišheizeres recenzija žurnālā “Ir”
Starp divām saulēm – Zanes Razobes recenzija portālā “Kroders.lv”
Rezignēta zobgalība simtgades sakarā – Vēsmas Lēvaldes recenzija laikrakstā “Kultūrzīmes”

Foto – Edgars Pohevičs

 

  1. Paldies Liepājas teātrim par šo izrādi, par iespēju to izdzīvot kopā ar “kursiņu” (aktieriem) , kuru ieguldījums šajā darbā ir fantastisks. Paldies Rasai un režisoram V.Sīlim, tik dzīvu un interesantu vēstures stundu piedzīvoju pirmo reizi. Apbrīnojami arī atrisināti visi ar scenogrāfiju saistītie jautajumi, īpaši video projekcijas. Īpašs paldies Mārtiņam Kalitam par lielisko veco ostas sargu Sīmani.

  2. Paldies Liepājas teātrim par šo izrādi,par iespēju palūkoties un izdzīvot šo laiku posmu.Lieliski režisoram V.Sīlim un Rasai izveidot intresantu vēstures stundu,piemērota scenogrāfija,īpaši video projekcijas,dziesmiņas un kostīmi kuros tik ātri varēja pārģērbties aktieri.Īpaši paldies Gatim Malikam,Mārtiņam Kalitam,Rolandam Beķerim un protams mūsu aktrisēm Anetei Berķei,Agnesei Jēkabsonei,Ilzei Trukšanei un Laurai Jerumai.
    MALAČI!

  1. Šim rakstam vēl nav nevienas atsauces.

Lai pievienot komentāru