Spēcīgs trio sniegums. Kā allaž, spīguļo Ineses Kučinskas talants. — Maija Svarinska (“Kultūras Diena” / “LUV”)


Liepājas teātra rudens viesizrādes!

Rudenī Liepājas teātris dosies viesizrādēs pa visu Latviju, lai gan ar izrādēm bērniem, gan pieaugušajiem iepriecinātu skatītājus. Triju mēnešu laikā 6 dažādas izrādes tiks parādītas 9 pilsētās.

18. septembrī plkst. 19:00 Saldus Mūzikas un mākslas skolā tiks rādīta izrāde “Kur pazuda saimnieks?”, kuru pēc Paula Bankovska grāmatas ar tādu pašu nosaukumu iestudējis režisors Dmitrijs Petrenko.  No grāmatā esošajiem 13 stāstiem režisors kopā ar aktieriem izvēlējies skatītājiem izstāstīt sešus. Tie, lai arī vēsta par nopietniem un pat traģiskiem notikumiem, izskan ne tikai smeldzīgās un skumjās noskaņās, bet ar neiztrūkstošu humora klātbūtni, jo par svarīgajiem dzīves un vēstures notikumiem uzzinām nevis no cilvēkiem, bet gan dzīvniekiem. Savus pārdzīvojumus un novērojumus par 20. gadsimta dramatiskajiem Latvijas vēstures notikumiem pauž kaķi, cūkas, pērļu vistiņa un citi zvēri, kas tos piedzīvojuši kopā ar saviem saimniekiem. Lomās Ilze Trukšāne, Kaspars Kārkliņš un Armands Kaušelis.

21. septembrī Tukuma pilsētas Kultūras namā, 26. septembrī Ventspils teātra namā “Jūras Vārti”, 18. oktobrī Siguldas novada Kultūras centrā, 19.0ktobrī Latgales vēstniecībā “GORS” un 21. oktobrī Ogres novada Kultūras centrā tiks rādīta izrāde bērniem “Dželsomīno Melu zemē” Ģirta Šoļa režijā. Dželsomīno ir puika ar tik skaļu balsi, ka, viņam runājot, plīst apkārtējo māju stikli un no galvām tiek aizpūstas parūkas.. Izrāde vēsta ne tikai par viņa nokļūšanu un piedzīvojumiem Melu zemē, bet arī atklāj teātra radīšanas un pārtapšanas noteikumus, kā arī fantāzijas neierobežotās iespējas. 

25. septembrī Ventspils teātra namā “Jūras vārti” tiks rādīta Dmitrija Petrenko iestudētā izrāde “LUV”, kas vēsta par trim cilvēkiem, kuru ceļi krustojas visai savdabīgā brīdī, kad viens no viņiem cenšas izdarīt pašnāvību, nolecot no tilta. Izrādes gaitā visi trīs veidos savdabīgu un nožēlojamu mīlas trijstūri un (par spīti savām nelaimēm) kļūs arvien smieklīgāki un smieklīgāki. Ja neesi laimīgs pats, vai maz vari būt laimīgs ar kādu citu? Izrāde, kurā piedalās Inese Kučinska, Leons Leščinskis un Ēriks Vilsons, Ventspilī tiks rādīta PĒDĒJO reizi.

16. oktobrī Vidzemes koncertzālē “CĒSIS” un 17. oktobrī Siguldas novada Kultūras centrā skatītāji varēs noskatīties Regnāra Vaivara iestudēto izrādi “Zilā istaba”. Tas ir stāsts par desmit pāriem desmit negaidītās situācijas. Students un precēta sieviete, precēta sieviete un deputāts, deputāts un modele… un tā tālāk. Desmit stāsti par mīlestību, seksu un jaunu dzīvi, kurā ik reizi satiekas iepriekšējā stāsta varonis ar nākamo, lai atkal ļautos attiecību sarežģītajiem līkločiem. Izrādē piedalās Inese Kučinska, Leons Leščinskis, Gatis Maliks un Agnese Jēkabsone.

20. oktobrī Latgales vēstniecībā “GORS” tiks rādīts iestudējums “Heda Gablere”, kuru veidojusi režisore Laura Groza-Ķibere. Tikko apprecējusies. Aprakta dzīva. Heda ilgojas būt brīva.Tieši viņa – ģenerāļa meita Heda – jauna, enerģiska, vitāla, romantiska un kaislīga, tomēr reizēm arī neizprotama, atturīgi vēsa un pat nežēlīga, ir lugas centrs un sirds. Viņa dzīvo ilgās pēc patiesas brīvības un meklē apliecinājumu skaistumam, drosmei un varonīgai rīcībai. Kā dzīvot sabiedrībā, kurai šādi ideāli ir sveši? Titullomā Anete Berķe.

Savukārt 24. novembrī Ādažu kultūras centrā un 25. novembrī Slampes kultūras pilī vieglās noskaņās tiks spēlēta komēdija “Paldies Tev, draudziņ!”, kuru sezonas beigās iestudēja režisors Dž.Dž.Džilindžers. Galvenā loma iestudējumā atvēlēta aktierim Egonam Dombrovskim. Viņš iejūtas TV šova vadītāja Patrika Samnera lomā, kurš pamazām sācis zaudēt savu zvaigznes statusu. Lai atgūtu popularitāti, viņš sarunā savā dzīvoklī tikties ar producentu Regu. Kā jau komēdijā ierasts, it kā ikdienišķo situāciju sarežģīs fakts, ka Regs, kuram ir ārkārtīgi augsti tikumības standarti, Patrika dzīvoklī uz dīvāniņa ieraudzīs neatvairāmi skaistu sievieti, labi zinot, ka Patrika sieva atrodas Parīzē.

Biļetes uz visiem iestudējumiem iespējams iegādāties Biļešu paradīzes kasēs visā Latvijā, izņemot Ventspils viesizrādes, kurām biļetes pieejamas Biļešu servisa kasēs.

Lai pievienot komentāru