Prieks skatīties, kā īd Leona Leščinska Īgņa – pesimists un skeptiķis, kurš jebkurā situācijā redz sliktāko, un rosās domāšanas procesa nodarbinātais Egona Dombrovska Profesors, mēģinot atrakt problēmas saknīti. Nav iespējams nesmaidīt, skatoties, kā Mārtiņa Kalitas omulīgais praktiķis Resnītis teju ieveļas darbībā, turot interesējošo pankūku līniju. Arī Viktors Ellers rāda labu humora izjūtu, iemiesojot filmu fanu Guļavu, kurš postulē, ka uz problēmas ir jāpaguļ, un lieto frāzes angļu valodā. — Līvija Dūmiņa (“Neatkarīgā Rīta Avīze” / “Sniegbaltīte un septiņi rūķīši”)


Liepājas teātris atgriezies no festivāla Klaipēdā!

Liepājas teātris vakar, 6. jūnijā, devās uz Klaipēdu, lai ar izrādi “Stavangera” (Pulp People) piedalītos Starptautiskā teātra festivālā “TheATRIUM”. Festivāls šogad tika rīkots pirmo reizi, trīs nedēļu garumā piesaistot dalībniekus no Lietuvas, Polijas, Igaunijas, Francijas, Latvijas un Lielbritānijas. Festivāls noslēgsies 25. jūnijā ar britu grupas “The Tiger Lillies” uzstāšanos.

Izrādi noskatījās gandrīz 300 skatītāji, kas pēc iestudējuma sveica aktierus ar stāvovācijām un bravo saucieniem, savukārt festivāla organizatori pateicās teātrim par uzticēšanos, piekrītot piedalīties jaunā festivālā un palīdzot tam piedzimt, kā arī izteica cerību, ka radošā sadarbība turpināsies un attīstīsies arī nākotnē.

Pēc izrādes Liepājas teātra aktieri un pārstāvji tikās ar festivāla organizatoriem – Klaipēdas drāmas teātra pārstāvjiem, kā arī Klaipēdas kursa aktieru pedagogiem Veltu un Vītautu Anužiem, kas atzina, ka redzēt savus bijušos studentus uz skatuves šādā iestudējumā bija ļoti patīkami un emocionāli saviļņojoši.

Izrāde “Stavangera” (Pulp People), ko 2012. gadā Liepājā iestudēja krievu režisors Konstantīns Bogomolovs, ir nesusi Liepājas teātrim līdz šim lielākos starptautiskos panākumus. Līdz šim dažādos festivālos Austrijā, Polijā, Krievijā, Baltkrievijā un Lietuvā tā izrādīta jau 9 reizes, Toruņā saņemot arī II godalgu. Izrāde saņēmusi arī “Spēlmaņu nakts” galveno balvu, kad 2012./2013. sezonā atzīta par gada labāko iestudējumu. Pēc vairāk nekā pusotra gada izrāde atgriezusies teātra repertuārā un tiks spēlēta arī nākamajā sezonā.

Lai pievienot komentāru