Sprādziens uztverē nenotiek uzreiz, enerģija, līdzīgi kā statistikā uzkrājas pakāpeniski. Interese pamostas otrajā ainā. Palēnām tā aug. Pēc izrādes sajūsma ir gandrīz neapvaldīta. Tā ir plēsoniska sajūsma. — Zane Radzobe (“Ir” / “Portreti. Vilki un avis)


MALĒNIEŠI

Rainis un Jēkabs Zvaigznīte
KARNEVĀLS LATVIEŠU GARĀ
Režisors – Juris Rijnieks

Izrāde ļauj ielūkoties malēniešu paradumos, uzzināt viņu domas par dažādām lietām un procesiem, un pasmaidīt par viņu „gudrību”, jo ne jau parasti ļaudis pazudušu runu mēģina no zemes izrakt ar lāpstām vai nupat uzceltajā, bet bez gaismas palikušajā rātūzī, saules gaismu ar maisiem sanest. Uzzināsiet arī stāstu par nedaudz vientiesīgo, bet lādzīgo un lempīgo Odumu no Vucansētas, kurš savā ceļā satiek izmanīgo plenderi no Rīgas – Cīruli-Vīruli un dodas viņam līdzi uz Daugavpili – gudrības mācīties un sievu sameklēt.

Par Oduma lomu aktieris Gatis Maliks saņēmis 2011./2012. gada “Spēlmaņu nakts” nomināciju “Gada jaunais skatuves mākslinieks”.

Lomās:
Odums – Gatis Maliks
Cīruls-Vīruls un Ķeizars – Viktors Ellers
Tēvs – Armands Kaušelis
Māte – Inese Jurjāne
Līgava – Anete Berķe
Birģermeistars – Marģers Eglinskis
Malēnieši – Ilze Būde, Edgars Ozoliņš, Sandis Pēcis, Mārtiņš Kalita vai Kaspars Kārkliņš, Pēteris Lapiņš, Laura Jeruma, Rolands Beķeris, Normunds Kalniņš, Armands Kaušelis, Inese Jurjāne, Anete Berķe un Marģers Eglinskis

Komponists – Niks Matvejevs
Scenogrāfs un kostīmu mākslinieks – Varis Siliņš
Horeogrāfe – Inga Krasovska
Gaismu mākslinieks – Mārtiņš Jansons
Dramatizējis Juris Rijnieks

Pirmizrāde 2012. gada 15. jūnijā

ATSAUKSMES par izrādi:
Malēnieši – Lindas Ģībietes recenzija laikrakstā “Latvijas Avīze”
Liepājas Malēnieši uz Rīgas asfalta – Ata Rozentāla recenzija laikrakstā “Kultūras Diena”

 

Foto – Ziedonis Safronovs

 1. Artūrs says:

  Pirmizrāde ļoti iepriecināja, patīkami pārsteidza un bija viegli “baudīt” izrādes darbību un atbilstošas noskaņas pirms Līgo svētku noskaņai! 105. teātra sezona brīnišķīgi noslēgta. Veiksmīgu un radošām iecerēm bagātu jauno 106. Liepājas teātra sezonu! Lai veiksmes un panākumu turpmāk Liepājas teātra aktieriem un skatītājiem!

 2. Biju pirmizrādē says:

  Iesaku!

 3. Ieva says:

  Paldies par fantastisko izrādi!!! “Malēnieši” – izrāžu izrāde! Malači liepājnieki! Apbrīnojama aktierspēle, jestra mūzika un skaistas bildes. Gaidījām, gaidījām Rijnieku Liepājā….un sagaidījām!:)

 4. Agnija says:

  Pirmo reizi bija tā, ka nevarēju sagaidīt, kad beigsies izrāde. Joki likās virspusēji, mūzika tāda nekāda. Gatis gan malacis 🙂 Laikam vinkārši nepatīk Rijnieka izrādes.

 5. 1984 says:

  Viegla un ļoti, ļoti jauka izrāde, laba un patīkama atpūta nedēļas nogalē. Viens mazs, mazs trūkumiņš – kad nu biju tā pa īstam biju sācis skatīties, izrāde jau beidzās…

 6. Oga says:

  Vienkārši briesmīgi. Man žēl sava laika, ko iztērēju, noskatoties pusi izrādes…ilgāk šo murgu nespēju izturēt. Neko tik vāju nebiju redzējusi.

 7. inga says:

  viegla, jauka, raita muzikāla un smieklīga atpūta.

 8. Direktors says:

  Ir dažas atziņas, kuras ir vērts te pievienot:
  1. E.Lukjanskis reiz bija aprakstījis latvieti – grāmatnīcā ilgi šķirsta filozofu grāmatas, tad ātri paķer lubeni un skrien mājās.
  2. Visas pasaules lielākās muļķības tiek izteiktas ar ļoti nopietnām sejas izteiksmēm – šādu atziņu viens dižs rakstnieks.
  3. Tikai tad, kad no visas sirds paši spēsim par sevi pasmaidīt un pasmieties, … Humors nozīmē garīgu uzvaru pār savu laiku, apkārtni, ideoloģiju, pasaules uzskatu.
  4. Šī ir izrāde, kuru ir vērts noskatīties daudz reizes un pamēģināt paskatīties uz mūsu dzīvi ar smaidu! REKOMENDĒJU!

 9. Saule says:

  Vienkārši briesmīgi, neredzēju ne saturu, ne jēgu. Žēl velti iztērēto laiku. Tā kā skatījos Mežparka Zaļajā teātrī, puse pēc pirmās daļas devās projām.

 1. Šim rakstam vēl nav nevienas atsauces.

Lai pievienot komentāru