Atceroties Liepājas skumjo klaunu Piafu, gribas salikt rokas, pacelt acis pret debesīm un skaitīt: „Svētā Terēze! Paldies par Agnesi, kura tik jūtīgi iemiesojusies Piafā. Paldies Laurai, kurai bija šī vīzija! Vēroju stāstu par Piafu un dzīvoju kopā ar aktrisi.” „Piafa” ir garākā izrāde Liepājas teātra jaunāko laiku vēsturē. Bet esmu gatava tur būt vēl trešo un ceturto un… reizi, un vēl garākas stundas, lai tikai redzētu Agnesi Jēkabsoni Edītes Piafas dziesmās. — Dita Eglīte (“Kroders” / “Piafa”)


Pirmizrāde komiskai parodijai “Atsaldētais”

Sestdien, 8. decembrī, Liepājas teātrī gaidāma pēdējā šī gada pirmizrāde – skatītāju vērtējumam Dž.Dž.Džilindžera režijā tiks nodota Vadima Korša komiskā parodija „Atsaldētais”.

Iestudējuma darbība notiks Izraēlā, stāsta centrā būs kāda ebreju ģimene – līdz ar to skatītāji varēs iepazīties ar dažādām ebreju tradīcijām un uzzināt viņu tikumus (un netikumus), it īpaši to, kā tie ir mainījušies simts gadu laikā. Lai labāk izprastu ebreju tradīcijas un paražas, mēģinājumu procesā aktieri skatījušies gan kino, gan interneta vidē pieejamos materiālus par viņu kultūru un reliģiju.

Kalmanu ģimene, gribēdama saņemt 3 miljonus, pieņems pie sevis Atsaldēto – cilvēku, kurš 1907. gadā iekļuvis kuģa avārijā un iesalis Antarktīdas ledū, lai tieši pēc 105 gadiem tiktu atrasts, atsaldēts un izrādītos, ka ir dzīvs! Taču pašam Atsaldētajam liekas, ka komā pavadījis vien kādu mēnesi, un Kalmanu ģimenes uzdevums ir šo mītu saglabāt, lai notiktu, kas notikdams.

Kā jau komēdijā pieņemts, skatītājus gaida dažādi negaidīti pavērsieni un tēlu vizuālās pārvērtības.

Atsaldētā lomā – Egons Dombrovskis, pārējās lomās – Edgars Pujāts, Inese Kučinska, Signe Ruicēna, Gatis Maliks, Anete Berķe, Leons Leščinskis, Kaspars Gods, Marģers Eglinskis, Laura Jeruma un Anda Albuže.

Radošajā komandā līdzās režisoram strādājusi ar kostīmu māksliniece Ilze Vītoliņa, horeogrāfe Inga Krasovska, scenogrāfs Vizāns un gaismu mākslinieks Mārtiņš Feldmanis. Video materiālu sagatavojis Andris Vētra.

Lai pievienot komentāru