Bet vislielākā mīkla ir jautājums – kā latviešu valodu nepārzinošam režisoram iespējams tik asprātīgi spēlēties ar mūsu valodu, baudu ar savu kolorīto režijas rokrakstu sagādājot ne tikai acīm, bet arī ausīm un apziņai.

— Dita Eglīte (“Kurzemes Vārds” // “Stavangera”)

Pirmizrādi piedzīvo traģikomēdija “Mīlestības neprāts”!

IMG_7837Piektdien, 22. aprīlī, Liepājas teātrī pirmizrādi piedzīvos traģikomēdija “Mīlestības neprāts”, kas veidota pēc franču dramaturga un režisora Žoela Pomrā lugas “Abu Koreju atkalapvienošanās”. Ž. Pomrā ir viena no spilgtākajām un interesantākajām personībām mūsdienu Francijas teātrī, un tieši par šo darbu autors saņēmis visvairāk balvu. Liepājas teātrī izrādi iestudējis režisors Dž.Dž.Džilindžers.

Izrādi veido atsevišķi, mūsdienīgi, neliela garuma stāstiņi, kurus visus vieno tēma – mīlestība, līdz ar to skatītāji izrādes laikā izdzīvos daudzu un dažādu varoņu dzīves. Katram aktierim iejūtoties vairākās lomās, skatītājiem tiks piedāvātas gan komiskas, gan sāpīgas, smeldzīgas un pat traģiskas situācijas, un, kā, smejoties komentē aktieris Kaspars Gods, “klasiskus mīlētājus šajā iestudējumā atrast nevarēs”.

Draugi, laulātie, esošie un bijušie mīļākie, irstošas attiecības un tādas, kuras gribas atkal atjaunot, jo mīlestībai ir dažādas sejas, un katrs no mums no tās sagaida, ko citu.

Žoela Pomrā izrādēs telpu un atmosfēru veido mūzika un gaisma, kas būtisku lomu ieņem arī Džilindžera iestudējumā. Kristiana Brektes radīto nemainīgo scenogrāfiju gaismas niansēs izgaismojis Mārtiņš Feldmanis. Kostīmus iestudējumam veidojusi Ilze Vītoliņa.

Izrādē piedalās aktieri – Egons Dombrovskis, Kaspars Gods, Inese Kučinska, Leons Leščinskis, Edgars Pujāts, Gatis Maliks, Signe Dancīte, Everita Pjata, Anete Berķe, Samira Adgezalova.

Izrādi iespējams noskatīties arī 23. un 30. aprīlī, 15. un 29. maijā, kā arī 9. jūnijā.

  1. Sestdien apmeklējot pirmizrādi vīlos.
    pirmkārt:no skatuves skanēja lēti joki,kas mani neuzrunāja.
    otrkārt:patika izrādē atsevišķi,mūsdienīgi,nelieli stāstiņi,kurus vieno tēma-mīlestība,dažādu varoņu dzīves,gan sāpīgas,smeldzīgas un traģiskas;liekot aizdomāties katrma no mums.Patika Kristiāna Brektes nemainīgā scenogrāfija,skatuves apgaismojums un mūzika,
    ko veido Mārtiņš Feldmanis,kostīmu izvēle,ko izveidojusi Ilze Vītoliņa.
    Žēl aktieru ieguldītā darba.Uzslavu pelnījuši visi aktieri un sevišķi Inese Kučinska,Egons Dombrovskis,Kaspars Gods un no jaunajiem Anete Berķe un Gatis Maliks.

  1. […] Pirmizrādi piedzīvo traģikomēdija “Mīlestības neprāts”! […]

Lai pievienot komentāru