Bogomolovs ir novērtējis lugas protočehovisko raksturu. Turgeņeva varoņi gūst mazohistisku baudu no tā, ka tur savas jūtas uz piepildījuma sliekšņa, bet atstāj nepiepildītas. Un te nu Ineses Kučinskas Natālija ir īsta meistariene. — Valda Čakare (“Kultūrzīmes” / “Mēnesis uz laukiem”)


Precības

Nikolajs Gogolis
KOMĒDIJA – TRŪKST VĀRDU!!!
Režisors un horeogrāfs – Sergejs Zemļanskis

Pēc Raiņa traģēdijas “Indulis un Ārija”  iestudēšanas Liepājas teātrī atgriežas režisors un horeogrāfs Sergejs Zemļanskis, lai šoreiz skatītājiem bez vārdiem piedāvātu noskatīties komēdiju.

Agafja Tihonovna nolēmusi precēties. It kā – jo īstas pārliecības viņai par to nav. Tad nu talkā nāk savedēja Fjokla, piedāvājot viņai piecus līgavaiņus uzreiz. Kurš būs īstais? Un vai tiešām apprecēties var tik viegli?

Lomās:
Agafja Tihonovna Kuperdjagina, līgava – Ilze Trukšāne
Fjokla Ivanovna, savedēja – Samira Adgezalova
Arina Panteleimonovna, viņas krustmāte – Karīna Tatarinova
Duņaša, kalpone Agafijas mājās – Anete Berķe
Ivans Kuzmičs Podkoļosins, galma padomnieks – Rolands Beķeris
Iļja Fomičs Kočkarjovs, viņa draugs – Gatis Maliks
Stepans, Podkoļosina kalps – Sandis Pēcis
Ivans Pavlovičs Jaičņica, tiesu izpildītājs – Kaspars Kārkliņš
Nikanors Ivanovičs Anučkins, atvaļināts kājnieku oficieris– Mārtiņš Kalita
Baltazars Baltazarovičs Ževākins, jūrnieks – Armands Kaušelis
Aleksejs Dmitrijevičs Starikovs, lieltirgotājs – Sandis Pēcis

Scenogrāfs un kostīmu mākslinieks – Maksims Obrezkovs
Komponists – Pāvels Akimkins
Gaismu mākslinieks – Mārtiņš Feldmanis
Horeogrāfa asistente – Liene Grava

Fonogrammas ierakstā piedalījušies mūziķi – Ērika Hrustaļova un Jevgēņijs Subbotins (vijole), Zane Dziesma (alts), Baiba Jūrmale un Olga Djomina (čells), Raitis Eleris (kontrabass), Reinis Lapa (flauta), Kārlis Catlaks (klarnete), Jurijs Tereščuks (trompete), Artūrs Hrustaļovs (trombons), Māris Zīlmanis (sitamie instrumenti).

Izrādes mūzikā izmantota tēma no Henrija Pērsela operas “Didona un Enejs”.

Pirmizrāde 2017. gada 25. martā

Foto – Ziedonis Safronovs

 1. Īgnā Tante ziņo:
  Šodienas (16.03.2017.) Kultūras Diena ļoti interesanta intervija ar režisoru S.Zemļanski. Lai ari jau no intervijas satura ar noprast, ka režisors ir ar smagu raksturu (pats atzīst – despots), tomēr viņa teiktajam pievienojos. Īpaši daļā par aktiera misiju un atbildību gan pret savu darbu, gan kolēģiem, gan skatītāju. Aktiera profesija patiešām ir misija, par to nevar kļūt kurš katrs, jau mācoties ir jāapzinās, ka Īstam Aktierim faktiski nav un nebūs savas personīgās dzīves – visu paņems šī Misija uz skatuves dēļiem, viss tiks ziedots aktiera darbam.
  Tādēļ diezgan nepatīkami bija lasīt, ka Precību mēģinājumos, acīmredzot, bijušas pat konfliktsituācijas, jo aktieris (neskatoties uz to, ka oficiālais darba laiks nav beidzies) atļaujas demonstratīvi lūkoties pulkstenī, kas režisoru pamatīgi nokaitinājis, jo arī Precību iestudēšana stipri vien atšķīrusies no Induļa un Ārijas mēģinājumiem atsevišķu aktieru paviršās attieksmes dēļ. Un lai gan Undīne Adamaite intervijā ieminējusies, ka šobrīd daudziem jaunajiem aktieriem ir ģimenes ar maziem bērniem un tas varbūt rada problēmas, tad man jāpiekrīt S.Zemļanskim – pirms stājies uz aktiera dzīves takas, apdoma labi, uz ko “paraksties”. Ģimenes esamība nevar traucēt Taviem tiešajiem darba pienākumiem, faktiski tāpat ka jebkurā citā darba vietā. Ja gribi būt mājsaimniece, tad aktiera darbs, visticamāk, būs jāpamet, ja nespēj ģimeni nodalīt no teātra. Es kā skatītāja ari nevēlos skatīties paviršu aktierdarbu tikai tādēļ, ka aktieri, lūk, mājās gaida nikna sieva ar brēcošu bērnu, mani tas vienkārši neinteresē.
  Domāju, ka par tādu Aktiera dzīves īstenību stāsta jau mācību startā un tad izvēlies ko vēlies jau laicīgi…
  Priecājos, ka režisoram ļoti paticis Ziloņcilvēks un paša Indulis un Ārija, kas beidzot “esot ieguvusi pareizo elpu”. Īpaši saslavēts ir G.Maliks pa darbu Ziloņcilvēkā, bet ir jau ari par ko. Nu un E.Dombrovskis – ko tur vel vispār komentēt!?

 2. Liepājas teātris šovakar rībēja no ilgiem aplausiem, skaļiem bravo saucieniem un stāvovācijām! 110.dzimšanas dienā teātris sev un mums, skatītājiem, uzdāvinājis lielisku izrādi – Gogoļa komēdiju “Precības”.

  Izrādes programmiņā rakstīts-“trūkst vārdu!!!” (jo izrāde ir bez vārdiem). Es varētu teikt līdzīgi-trūkst vārdu, lai izteiktu savu sajūsmu. 🙂 Tas ir izcils komandas darbs talantīga režisora un horeogrāfa Sergeja Zemļanska vadībā. BRAVO, Zemļanska kungs! Asprātīgā, trāpīgā horeogrāfija, interesanti stilizētie un košie tērpi (Maksims Obrezkovs), atbilstošā, veiksmīgā mūzika (Pāvels Akimkins) un mūsu aktieru plastiskā un smieklīgā darbošanās man sagādāja patiesu vizuālo baudījumu! Anete Berķe-tu šovakar biji mana favorīte! Tik “garšīga” aktierspēle, ko ik pa laikam pavadīja skatītāju aplausi! Arī Gatis Maliks, Rolands Beķeris bija fantastiski! Abiem tāda plastika! Bet Sandis Pēcis iejutās pat 2 lomās! Abās-perfekti!

  Ļoti patika pats izrādes sākums. Negribas atklāt visus “knifus”, lai nelaupītu potenciālajiem skatītājiem pirmreizīgā pārsteiguma momentu, bet atklāšu, ka paņēmiens ar “karāšanos sienā” bija ļoti asprātīgi izdomāts!

  Mēs to sen jau bijām pelnījuši (gan teātris, gan skatītāji). No intervijām ar aktieriem sapratu, ka izrāde tapusi smagā darbā, bet rezultāts ir šo pūļu vērts! Aktieri izrādes beigās man šķita patiešām gandarīti un priecīgi. Arī Zemļanska kungs izskatījās apmierināts un laimīgs, apkampa un sabučoja katru aktieri.

  Pirms iešanas zālē Laukšteina kungam teicu, ka šo brīdi gaidīju visu sezonu. Viņš man atbildēja:”Es arī.”
  Un bija vērts gaidīt! Vienā vārdā – BRAVO!!!

 3. Ilgi gaidītais notikums -izrāde PRECĪBAS Liepājas teātrī! Publika ar stāvovācijām un ilgiem aplausiem pēc sirsnīgas izsmiešanās sagaidīja aktierus un radošo grupu! Un bija tik ļoti pelnīti! Paldies Anete Berke un Mārtiņs Kalita – jūs bijāt mani favorīti. Paldies Roland Beķeri- kā vienmēr apbrīnoju plastikas spējas! Kārtējo reizi fantastiska Pāvela Akimkina mūzika, vienreizējs Maksima Obrezkova ieguldījums scenogrāfijas idejā un tērpu krāšņumā, fenomenāls režisora Sergeja Zemļanska darbs- uztaisīt tik lielisku komēdiju un bez vārdiem! Visu aktieru ieguldījums šajā izrādē ir milzīgs un apbrīnojams darbs. Iesaku visiem šo izrādi! Ceru, ka arī Spēlmaņu nakts žūrija novērtēs radošās grupas un aktieru ieguldījumu!

 4. Piekrītu iepriekšējiem komentāriem!
  Lieliska izrāde,viss ir saslēdzies,trūkst vārdi!
  Jāredz!!!

 5. Māris Ozolins says:

  Lieliska izrāde! Abi galvenie varoņi vienkārši SUPER!
  Ilze Trukšāne – izdzīvota visa emociju gamma!
  Rolands Beķeris – plastikas pavēlnieks!
  Anete Berķe, Gatis Maliks un Mārtiņš Kalita – kārtīga veselīgu smieklu deva!
  Zemļanskim žetons! Visa komanda malači!
  Izrādes fināls ĒPISKS!

 6. Piekrītu visiem iepriekšs rakstītajiem komentāriem.Lieliska izrāde,kas neatstāj nevienu no skatītājiem vienaldzīgu.
  Rolands Beķeris,Gatis Maliks,Anete Berķe un Mārtiņš Kalita nebeidz pārsteigt.
  Liels paldies režisoram Zemjanskim un visa komanda malači!
  Izrādes fināls Ēpisks!

 1. Šim rakstam vēl nav nevienas atsauces.

Lai pievienot komentāru