Merika lomas tēlotājam Egonam Dombrovskim piemīt tas, ko sauc par aktiera organiku jeb spēju nodibināt ideālu saskaņu starp iekšējiem impulsiem un ārējo izpausmi, viņam piemīt intuīcija un gaume, kas ļauj atklāt Merika trauslo, jūtīgo iekšējo pasauli un vienlaikus bez jelkādām butaforijām, tikai virtuozi pārvaldot savu ķermeni un balsi, īstenot Ziloņcilvēka šausminošo fizisko veidolu. — Valda Čakare (“Kultūrzīmes” / “Ziloņcilvēks”)


Rolands Atkočūns

Rolands AtkočūnsDzimis: 1961. gada 16. augustā
Izglītība:
Maskavas B. Ščukina teātra skolas režijas fakultāte (1989)
Maskavas B. Ščukina teātra skolas aktiermeistarības fakultāte (1985 – 1989)
Kauņas tehnoloģiskās universitātes inženierceltniecības fakultāte (1979 – 1981)

Darba pieredze:
Liepājas teātra mākslinieciskais vadītājs (2005- 2007)
Jāņa Kristītāja mūzikas, teātra un kinofestivāla vadītājs (2004)
Šauļu drāmas teātra vadītājs (1994 – 1998)
Kauņas Mazā drāmas teātra dibinātājs un vadītājs (1992 – 1994)
Maskavas radošās apvienības “Atklāsme” (Otkroveņije) galvenais režisors (1990 – 1991)

Režijas Liepājas teātrī:

2011
R. Kūnijs “Ģimenes lietas”
“Laternu stunda” pēc M. Makdonas lugas “Konnemāras galvaskauss”

2010
R. Blaumanis “Ugunī”

2009
“Beigta balle” pēc N. Erdmana lugas “Pašnāvnieks”
M.Kamoleti “Pidžama sešiem”

2008
M. Gavrans “Viss par sievietēm”
R. Šimmelpfenings “Arābu nakts”

2007
M. Gavrans “Viss par vīriešiem”
A. Čehovs “CV (Tēvocis Vaņa)”, 2006./2007.  gada “Spēlmaņu nakts” nominācija”Gada dramatiskā izrāde” un “Gada režisors”

2006
Ž. P. Sartra “Aiz slēgtām durvīm”

2005
A. L. Kopita “Skapī māte tēvu kar, ak tēvs, nabaga tēvs, viņš vairs nenāks šovakar”

Režijas citos teātros:

K. Malaparte “Arī sievietes zaudēja karā” Dailes teātrī – 2012
R. Blaumanis “Trīnes grēki” Dailes teātrī – 2012
J. Lūsēns, E. Zirnis “Ceplis” Dailes teātrī – 2010
M. Bulgakovs “Versaļas kods” Dailes teātrī – 2010
Ē. E. Šmits “Mazie laulību noziegumi” Dailes teātrī – 2009
R. Šarts “Manu sievu sauc Moriss” Dailes teātrī – 2008
R. Šimmelfenniga “Sieviete no pagātnes” Paņevēžas drāmas teātrī – 2006
A. Millera “Salemas raganas” Kauņas drāmas teātrī – 2004
F. Dostojevska “Idiota mesa” Kauņas projektu teātrī un Tallinas Starptautiskajā festivālā “Trialogos” – 2003
P. Zīskinda “Kontrabass” Kauņas Jaunatnes kamerteātrī – 2002 (Grand Prix Pēterburgas monoizrāžu festivālā “Monoklis” ) A. Čehova “Nepabeigtā luga” Klaipēdas teātrī – 2000
T. Retigana “Dāma bez kamēlijām” Šauļu drāmas teātrī – 2000
K. Ostrauskas “Čičinskis” Šauļu drāmas teātrī – 1995 (gada balva par labāko oriģināldramaturģijas iestudējumu )
A. Strindberga “Jūlijas jaunkundze” Kauņas Mazajā drāmas teātrī – 1994
S. Beketa “Krepa pēdējā lenta” Kauņas Mazajā drāmas teātrī – 1993
A. Millera “Cena” Šauļu drāmas teātrī – 1992
T. Viljamsa “Zemes valstība” Lietuvas krievu drāmas teātrī – 1991