14. aprīlī plkst. 15:00 aicinām uz izstādes “Pētera Pētersona sapņi un laiks” atklāšanas pasākumu!

14. aprīlī plkst. 15:00 aicinām uz izstādes “Pētera Pētersona sapņi un laiks” atklāšanas pasākumu!

11 aprīlis, 2024

No 14. aprīļa Liepājas teātra Šampanieša zālē 3. stāvā būs aplūkojama Latvijas Nacionālā arhīva izstāde „Pētera Pētersona sapņi un laiks”, kas veltīta izcilajam latviešu režisoram, aktierim, dramaturgam un tulkotājam Pēterim Pētersonam. Izstādi varēs aplūkot tie skatītāji, kas apmeklēs Liepājas teātra izrādes, taču izstādes atklāšanas pasākumā – 14. aprīlī no plkst. 15:00 līdz 16:30  – tā būs pieejama visiem interesentiem.

Izstādes atklāšanā piedalīsies arī Pētera Pētersona meita – tulkotāja, sabiedriski politiskā darbiniece – Kārina Pētersone, kā arī LNA ekspertes Meldra Usenko un Antra Mazūra.

Izstāde atklāj Pētera Pētersona daudzšķautnaino personību, ļaujot ielūkoties viņa mūža veikumā ar daudzpusīgajai darbībai veltītas izstādes starpniecību, kurā  apkopoti materiāli no LNA fondiem un Pētera Pētersona ģimenes arhīva.

Pēterim Pētersonam (1923-1998) 2023. gada 24. maijā tika atzīmēta viņa simtā dzimšanas diena. Viņš  ir viens no spilgtākajiem latviešu teātra režisoriem, dramaturgs, teātra teorētiķis, kritiķis un tulkotājs. Par leģendāriem latviešu teātra vēsturē kļuvuši viņa iestudējumi Dailes un Jaunatnes teātros. Viņa radītais dzejas teātris un leģendārā izrāde “Spēlē, Spēlmani!” ierakstīti Latvijas kultūras kanonā. Iestudējums „Spēlē, spēlmani!” Jaunatnes teātrī 1972. gadā tapa Jaunatnes teātrī pēc tā galvenā režisora Ādolfa Šapiro uzaicinājuma. Izrādes scenārijs tapa kopā ar dzejnieku Imantu Ziedoni, scenārija pamatā bija Aleksandra Čaka darbi.

Izstāde tapusi 2023. gadā atzīmējot Pētera Pētersona 100. jubileju sadarbībā ar Latviešu biedrību (RLB) un mākslinieka meitu. Liepājas teātrī to būs iespējams aplūkot līdz 7.maijam.