Inese Kučinska sievas lomā kārtējo reizi apliecina talanta un meistarības žilbinošo tandēmu. Blondās fūrijas – sfinksas režisētā veču nolikšana pie vietas – loma izstrādāta kā nošu partitūra un nospēlēta ar iedvesmu un profesionāļa perfekciju – raisa sajūsmu.Savu kārtējo deģenerāta versiju Vīra lomā virtuozi nospēlē Egons Dombrovskis.Kaspara Goda robežsargs – precīzs un aizkustinošs primitīva tēviņa iemiesojums.

— Līvija Dūmiņa (“Neatkarīgā” / “Ragana”)

15. jubilejas festivāls„Zelta Maska Latvijā“ pārcelts un notiks 2021. gadā!

Krievijas Nacionālā teātra Prēmija un Festivāls “Zelta Maska” ir paziņojis par visu savu ārzemju projektu pārcelšanu un īpašā vēstulē skatītājiem uzrunājis savu publiku Rīgā, Liepājā un Ventspilī, Tallinā un Narvā, Telavivā, Stambulā un citās pilsētās. Iemesls -nepieredzēti lielais Covid-19 saslimstības pieaugums, ko konstatējusi Pasaules Veselības organizācija.

Festivāla afiša nemainīsies – mainīsies tikai datumi. Visas iegādātās biļetes ir derīgas. Lūdzam sekojiet turpmākai informācijai par jauniem izrāžu datumiem goldenmask.lv un bilesuparadize.lv.

“Festivāls “Zelta Maska” savas programmas ārvalstīs organizē jau vairāk nekā 15 gadu. Teātris ir māksla, kas ir dzīva, mainīga un neatzīst robežas. Tas nevar pastāvēt bez nepastarpināta dialoga ar skatītājiem – neatkarīgi no tā, kādā valodā runā šie skatītāji,”ir teikts oficiālajā dokumentā, kas publicēts Krievijas Nacionālā teātra festivāla un Nacionālās teātra balvas “Zelta Maska”mājaslapā goldenmask.ru.“Tādas programmas kā “Zelta Maskas”ārzemju projekti ne tikaiiepazīstina auditoriju ar Krievijas teātri dažādās pasaules malās, bet arī rada vienotu kultūras telpu. Par to, cik tas ir svarīgi, mēs ik gadu esam pārliecinājušies Tallinas, Rīgas, Liepājas, Narvas, Ventspils, Telavivas, Stambulas un citu pilsētu teātra zālēs – visās valstīs un pilsētās, kur pazīst Krievijas mūsdienu teātri un ar interesi seko tā norisēm. Ar saviem kolēģiem Igaunijā, Latvijā, Izraēlā un Turcijā esam kļuvuši par īstiem draugiem un partneriem. Taču situācija, ko izraisījusi koronavīrusa infekcijas straujā izplatība, padara šā gada starptautiskos projektus neiespējamus. Mums bija vērienīgi plāni, bija veikts milzīgs sagatavošanās darbu apjoms, izveidotas programmas, afišas un maršrutu kartes, taču pats galvenais bija tas, ka “Zelta Maskas” izrādes gaidīja skatītāji. Un viņi šīs izrādes noteikti redzēs–bet tikai nākamruden. Un mēs ticam, ka jaunas tikšanās noteikti būs un iepriecinās mūs visus.”

“Zelta Maskai Latvijā” līdz pēdējam brīdim bija pamatotas cerības, ka jubilejas, 15. pēc skaita, festivāls notiks tā afišā norādītajā laikā: no 2020. gada oktobra līdz decembrim. Latvijas Kultūras ministrija un Latvijas Ministru kabinets apstiprināja kārtību, kas ļauj valsts teritorijā iebraukt festivāla dalībniekiem, ievērojot noteiktus nosacījumus. Taču pandēmijas otrais vilnis, kas arvien pieņemas spēkā, un neatjaunojamā aviosatiksme starp mūsu valstīm izrādījās nepārvarams šķērslis festivāla… sarīkošanai 2020. gadā.

Šobrīd “Zelta Maska Latvijā” ir panākusi vienošanās ar visām valsts un pašvaldību institūcijām, sponsoriem, partneriem un izrāžu norises vietām, kas iesaistītas festivāla rīkošanā, par šo Latvijā tik populāro teātra svētku pārcelšanu uz 2021. gada rudeni. Festivāla afiša nemainīsies – mainīsies tikai datumi. Visas iegādātās biļetes ir derīgas. Lūdzam sekojiet turpmākai informācijai par jauniem izrāžu datumiem goldenmask.lv un bilesuparadize.lv.

Festivāla organizācijas komiteja cer uz savu skatītāju sapratni un atvainojas par tiem sagādātajām neērtībām.“Šis ir pirmais force-majeure gadījums visā ilgajā “Zelta Maskas Latvijā” mūžā. Mēs darījām visu iespējamo, lai no tā izvairītos. Protams, nevar nenožēlot, ka pandēmija pārvilkusi svītru tik daudzu cilvēku pūlēm – viņi visi ir darījuši patiešām smagu darbu, organizējot šo vērienīgo starptautisko festivālu. Taču mēs esam pārliecināti, ka tas nekādi neiespaidos attiecības starp “Zelta Masku Latvijā” un tūkstošiem skatītāju, kuri to mīl, tai uzticas un augstu vērtē festivāla sarūpēto iespēju skatīt labākās Krievijas teātru izrādes,” saka Jūlija Ločmele, festivāla vadītāja Latvijā.

 

Lai pievienot komentāru