24. augustā – Latvijas Televīzijas ceturtā ziedojumu akcija „Top Latvijas Likteņdārzs!” kopā ar Liepājas teātra aktieriem!

24. augustā – Latvijas Televīzijas ceturtā ziedojumu akcija „Top Latvijas Likteņdārzs!” kopā ar Liepājas teātra aktieriem!

15 augusts, 2012

24. augustā no pulksten 21.15 aicinām piedalīties Latvijas Televīzijas ziedojumu akcijā „Top Latvijas Likteņdārzs!”. Šā gada akcijas mērķis ir aicināt LTV skatītājus palīdzēt Skatu terases tapšanā, piezvanot pa ziedojumu tālruni 9000 6389 un ziedojot 1 latu terases tapšanai.

„Uz Daugavas salas Koknesē būsim kopā ar Liepājas teātra aktieriem, stāstīsim, kas Likteņdārzā padarīts aizvadītajā gadā, dzirdēsim aizkustinošus dzimtu stāstus, klausīsimies dzeju un ļausimies latviešu mūzikai.

Šoreiz Likteņdārzā saplūdīs un pretnostatīsies vairākas tematiskās līnijas. Dramaturģiskajam uzvedumam, ko veidojis Herberts Laukšteins, cauri vijas krasts kā simbols un jēdziens. Tas ir krasts, kas emocionāli atsauks atmiņā to krasta līniju, kas izzuda skatienam Otrā pasaules kara bēgļiem, atstājot Latviju pa jūras ceļu. Tas ir krasts, kas šodien simboliski izplēn visiem, kuri atstāj mājas un ģimeni, ekonomisku iemeslu vadīti. Aicināsim atkal ieraudzīt un nepazaudēt mūsu kopīgo krastu. Par piederību ciltij, ko sauc par Latviju, atgādinās Čaka dzeja un Imanta Kalniņa dziesmas ar leģendārā dzejnieka vārdiem. Likteņdārzam šai vakarā savu talantu ziedos  Liepājas teātra aktieri Anita Kvāla, Inese Kučinska, Sigita Jevgļevska,  Edgars Pujāts, Egons Dombrovskis,  Viktors Ellers, Everita Pjata,  Kaspars Kārkliņš, Pēteris Lapiņš., Anete Berķe, Armands Kaušelis, Edgars Ozoliņš, Gatis Maliks, Ilze Būde, Ilze Jura, Inese Jurjāne, Kaspars Gods, Leons Leščinskis, Madara Melne, Marģers Eglinskis, Jānis Dreiblats. Piedalīsies mūziķi Valts Pūce, Raimonds Ozols, Aija Andrejeva, Normunds Kalniņš un Reinis Lapa. Tiešraidi no Likteņdārza vadīs žurnālisti Aija Kinca un Jānis Geste,” stāsta LTV 1 informatīvi dokumentālo raidījumu  redaktore Sarmīte Plūme.

„Fonds pateicas visiem, kas kopš 2009. gada, kad, LTV ģenerāldirektora Edgara Kota iniciēta, notika pirmā Likteņdārzam veltītā LTV ziedojumu akcija, ir atbalstījuši šo projektu. Šoreiz aicinām palīdzēt Skatu terases tapšanā, kuras būvniecība sākta augusta sākumā. Skatu terases tehniskā projekta autori ir Laura Laudere un Didzis Jaunzems sadarbībā ar SIA „Arhitektu birojs Jaunromāns un Ābele”. Būvniecību veic SIA ”Dreamway” Andra Ozoliņa vadībā, un tās kopējās izmaksas ir ap 50 000 latu. Esam uzrunājuši arī Latvijas būvmateriālu ražotājus par iespēju palīdzēt ar nepieciešamajām koka konstrukcijām, margām, stiklu utt. Skatu terases būvniecībā plānots ieguldīt arī SIA „Fazer Latvija” iniciētā sociālā projekta līdzekļus, kura laikā 1 santīms no katra nopirktā Druva Saimnieka maizes kukulīša tiek ziedots Skatu terases pamatu būvniecībai,” stāsta „Kokneses fonda” valdes priekšsēdētāja Valda Auziņa.

Pēc nedaudz vairāk nekā sešiem gadiem Latvija svinēs 100 gadu jubileju. Likteņdārzs top kā visas tautas dāvana Latvijai. Ikviens ir aicināts piedalīties un dot savu ieguldījumu tās īstenošanā!

www.liktendarzs.lv