25. maijā pēdējo reizi – “Vairāk par dzīvi / Teātris”!

25. maijā pēdējo reizi – “Vairāk par dzīvi / Teātris”!

17 maijs, 2024

25. maijā Liepājas teātrī pēdējo reizi tiks rādīta Lauras Grozas režisētā muzikālā izrāde ar kaislībām  „Vairāk par dzīvi / Teātris”. Iestudējums tapis pēc Gaja Boltona lugas „Vairāk par dzīvi”, kas tapusi pēc Viljama Somerseta Moema romāna „TEĀTRIS”. Izrādei oriģinālmūziku radījis komponists Kārlis Auzāns, savukārt dziesmu tekstus – dzejniece Inese Zandere.

Latvijā V. S. Moema romāns „Teātris” lielākai daļai sabiedrības asociējas ar hrestomātisko Jāņa Streiča filmu –  ar fantastisko Viju Artmani galvenajā lomā un ģeniālo Raimonda Paula mūziku, taču Moems pieder visai pasaulei. Pēc viņa romāna tapuši dramatizējumi, izrādes, vairākas filmas, līdz ar to Streiča filma ir tikai viena no interpretācijām, savukārt izrādes radošā komanda piedāvā savu versiju.

Džūlija Lamberte ir izcila aktrise, teātris viņai nozīmē visu, tāpat kā teātrim viņa nozīmē ne mazāk. Tam viņa atdevusi savu dzīvi, savukārt teātris viņu vienmēr stipri mīļojis. Šajās attiecībās ir noticis daudz, ļoti daudz. Piedzīvotas radošas virsotnes un abpusēji kaislību mirkļi. Traka attiecību horeogrāfija, kas mijusies ar neaptveramu gandarījumu. Bet šobrīd ir pienācis brīdis, ar kuru viņai ir grūti samierināties. Tikšanās ar jauno Tomu Fennelu – kaislīgu Džūlijas talanta pielūdzēju, iespējams, var atklāt daudz par to, kurā virzienā viņas vektora taisnei turpmāk tiekties.

Džūlijas Lambertes lomā Inese Kučinska, par kuras darbu pēc pirmizrādes noskatīšanās teātra kritiķe Andra Rutkēviča rakstīja: „Inese Kučinska filigrāni tiek galā gan ar skatuves auditoriju, gan ar to, kas atrodas skatītāju zālē, atļaujoties paņemt ļoti plašu amplitūdu. No novecojošas, histēriskas un pat neglītas lauvenes izrādes sākumā, ar aci piemiedzot Vijas Artmanes Džūlijai Lambertei, viņa aizved savu varoni līdz absolūti majestātiskai, žilbinošai aktrisei un sievietei izrādes finālā. Šī loma nešaubīgi piedāvā Kučinskas talantam un spējām atbilstošu mērogu. Savā ziņā tā ir kā nospriegota atspere – jo vairāk to saspiež, jo augstāk tā uzlido. Līdzīgi ar Džūliju – jo dziļāks ir izmisums, jo spožāks ir viņas triumfs.”

Pārējās lomās Valts Skuja, Egons Dombrovskis, Edgars Pujāts, Karīna Tatarinova, Everita Pjata-Gertnere, Rolands Beķeris, Anete Berķe, Gatis Maliks, kā arī citi Liepājas teātra aktieri.

Pie izrādes strādājusi arī horeogrāfe Liene Grava, scenogrāfs Mārtiņš Vilkārsis, kostīmu māksliniece Ilze Vītoliņa un gaismu mākslinieks Mārtiņš Feldmanis.