Sniegbaltīte un septiņi rūķīši ir labestīga, pozitīvi lādēta izrāde, visdrīzāk skolas vecuma bērniem, ko ir aizraujoši skatīties arī pieaugušam cilvēkam.

— Līvija Dūmiņa (“Neatkarīgā Rīta Avīze” / “Sniegbaltīte un septiņi rūķīši”)

25. septembrī “Roze bez ērkšķiem”

afisha_rozeŠā gada 25. septembrī plkst. 19.oo “Promenade Hotel” zālē Brindas Ceriņas monodrāma, kas veltīta Mirdzai Ķempei “Roze bez ērķšķiem”. Izrādes režisors Haralds Ulmanis izrādi raksturo kā „mēģinājumu parādīt dzejnieces dzīves pēdējos mirkļus, kad viņa, aizejot mūžībā, atkal tiekas ar sev tuviem cilvēkiem, jūru un dzimto pilsētu Liepāju”. Mirdzas Ķempes lomā Anda Albuže. Biļetes Liepājas teātra kasē.

Mirdzas Ķempes atveidotāja, Liepājas teātra aktrise Anda Albuže, uzsver, ka “darba ir patiešām ļoti daudz, jo apgūstamā teksta apjoms ir milzīgs. Esmu nedaudz satraukta, jo monoizrādē nav partnera, kas var iedot impulsu. Visu laiku vienai pašai ir jānotur skatītāju uzmanība, tādēļ šī izrāde vienlaicīgi ir gan avantūra, gan liels izaicinājums”.
Aktrise cer, ka ar iestudējumu tiks pievērsta lielāka uzmanība Mirdzas Ķempes personībai.
Dzejniece un dramaturģe Sandra Vensko akcentē, ka  “Mirdza Ķempe ir  cieši saistīta ar Liepāju un literatūru, ko savulaik radījuši  tolaik jauni un talantīgi dzejnieki.  Dzejnieces dzīve allaž piesaistījusi  interesi un ziņkāri, uzjundot dvēseles kaislības ap savu personību. Monoizrāde “Roze bez ērkšķiem” iecerēta kā atsauce uz tā laika notikumiem, personības vientulību un iekšējiem pārdzīvojumiem, par ko pirms trīsdesmit  gadiem dzejnieki vairījās runāt atklāti”.

 1. sirje says:

  Brinduk,laikam tik daudz ir teikts ,ka man atliek vien tikai piebilst ,milzīgu un skaistu darbu esi veltījusi Dzejniecei un pilsētai mūsu Liepājai …APSVEICU NO VISAS SIRDS!

 2. Betija says:

  Paldies Andai Albužei par uzdrošināsanos pietuvoties Dzejnieces personībai un par veiksmi. Lieliski!

 3. Brinda says:

  Kad ir norimuši aplausi un novītušas rozes,vēlos pateikties aktrisei ANDAI ALBUŽEI ,kura stiprina manī pārliecību,ka teātris ir svētvieta,kur notiek aktiera dvēseles katarse kā ziedošanās mūsu garīgā potenciāla izaugsmei.Vēlreiz saku paldies par spilgto redzējumu un novēlu daudz neaizmirstamu pārvērtību uz skatuves arī turpmāk!

 1. […] Luga iestudēta: 2009.25.09. sadarbībā ar LRS un Liepājas teātri pirmizrāde Liepājā, PromenadHotelHika zālē. […]

 2. […] Luga iestudēta: 2009.25.09. sadarbībā ar LRS un Liepājas teātri pirmizrāde Liepājā, Promenad Hotel Hika zālē. […]

 3. […] Luga iestudēta: 2009.25.09. sadarbībā ar LRS un Liepājas teātri pirmizrāde Liepājā, Promenad Hotel Hika zālē. […]

Lai pievienot komentāru