8 iestudējumi 8 režisoru skatījumā – Liepājas teātra jaunā sezona!

8 iestudējumi 8 režisoru skatījumā – Liepājas teātra jaunā sezona!

23 augusts, 2019

2019./2020 jeb Liepājas teātra 113. sezonā paredzēti 8 iestudējumi, kurus veidos 8 režisori, kā arī Ziemassvētku koncerts “Sajūtu stāsts”!

113. sezonu 14. septembrī atklās Kārļa Lāča un Regnāra Vaivara mūzikls pēc Rūdolfa Blaumaņa darbu motīviem “Purva bridējs ugunī”. Regnārs Vaivars ir ne tikai režisors, bet arī libreta un dzejas autors, kā arī scenogrāfs šim iestudējumam. “Šis nebūs stāsts par dzeršanas postu un aklu mīlestību. Tas būs stāsts par neremdināmām slāpēm. Un slāpstošie šeit ir visi, bez izņēmuma,” uzsver režisors. Galvenajās lomās Agnese Jēkabsone, Sandis Pēcis un Gints Grāvelis.

16. novembrī pirmizrāde paredzēta Elmāra Seņkova fabulām par Šekspīru, kas būs režisora debija gan Liepājas teātrī, gan pirmā reize, kad viņš ķeras klāt Šekspīra dramaturģijai (ja neskaita studentu diplomdarbus). Dramaturģisko materiālu iestudējumam no vairākām lugām, kuras tiks saliktas vienā stāstā,  veido dramaturģe Rasa Bugavičute-Pēce. Režisors sola šausmu trilleri ar komēdijas elementiem, kurā būšot daudz asiņu un kurš būs saprotams ikvienam skatītājam, jo tāpat kā Šekspīrs uzskata, ka teātris ir domāts ikvienam. Izrādē piedalīsies tikai vīriešu kārtas aktieri, izņemot Inesi Kučinsku, kurai uzticēta Ričarda III loma. 7. decembrī Liepājas teātra mazajā zālē koncertzālē “Lielais dzintars” pirmizrādi piedzīvos igauņu dramaturga Karla Kopelmā lugas “Singing Green” iestudējums “Mēness neredzamā puse”, kuru veidos lietuviešu režisore Monika Klimaite. Luga 2018. gadā uzvarējusi Nirnbergas valsts teātra rīkotajā starptautiskajā lugu konkursā “Sarunas bez robežām”. Izrāde vēstīs par notikumiem nākotnē un to, kā cilvēku rīcība noved pie destrukcijas.

Pirmais iestudējums 2020. gadā pirmizrādi piedzīvos janvāra beigās, kad jauns režisors no Maskavas – Aleksandrs Moločņikovs skatītāju vērtējumam nodos izrādi “Vienaldzības gadsimts”, kuram tekstu sadarbībā ar režisoru raksta dramaturģe Rasa Bugavičute-Pēce. Izrāde akcentēs tēmu par modernajām tehnoloģijām un to biedējošo pusi. Tas būs stāsts par jauniem cilvēkiem, kuri nevar ierasties uz salidojumu, bet nolemj tomēr satikties virtuālajā vidē.

Februārī pirmizrādi piedzīvos Rolanda Atkočūna veidotais iestudējums “Pilnīgi svešinieki”, un tas uzdos jautājumus, cik patiesi viens pret otru ir tuvākie cilvēki, vai ir iespējams un vajadzīgs par otru zināt visu un kas notiek tad, kad it kā labākie draugi nolemj vakara garumā neslēpt viens no otra sava telefona saturu.

Marta beigās skatītāju vērtējumam tiks nodota izrāde “Dēmons”, kuru pēc Mihaila Ļermontova poēmas ar tādu pašu nosaukumu veidos režisors Viesturs Meikšāns.  Tas būs darbs par ar mīlestību apsēstu ļaunumu un risinās eksistenciāli lielu jautājumu – ja ļaunums ir iemīlējies un ir gatavs ziedot savu ļaunumu, vai pasaule ir gatava pieņemt šo bezļaunuma ļaunumu. Izrādē piedalīsies divi aktieri –  Egons Dombrovskis un Agnese Jēkabsone, kā arī rokgrupa, kura tiks atklāta sezonas gaitā.

Maijā teātrī paredzētas divas pirmizrādes – pēc ilga laika ar Ferdinanda Bruknera lugu “Jaunības slimība”, kas pārtaps iestudējumā “Jaunības sāpes” teātrī atgriezīsies Māra Ķimele. Šis iestudējums paredzēts uz lielās skatuves. Tā centrā ir medicīnas studenti, kuri jaunību uzskata par fatālu slimību, tāpēc nāves klātbūtne viņu domās ir nepārtraukta.

Paralēli tam Liepājas teātra mazajā zālē koncertzālē “Lielais dzintars” iestudēs režisors Dmitrijs Petrenko, lai izveidotu bilingvālu izrādi – latviešu un krievu valodā par pamatu ņemot Marjusa Ivaškēviča lugu “Malыš”. Lugas darbība norisinās Otrā pasaules kara laikā, un režisors īpaši uzsver, “ka tā nebūs izrāde par latviešiem un krieviem, lai arī izrādē runās latviešu un krievu valodās. Tas ir stāsts par divām ģimenēm  – vienu Sibīrijā, otru Latvijā – abas valodas izvēlētas, lai saglabātu lugas autentiskumu.”

Protams, decembrī notiks arī tradicionālais Ziemassvētku koncerts, kuram šogad dots nosaukums “Sajūtu stāsts”. Pagājušajā sezonā kā sava veida eksperiments tapa koncertuzvedums “Meklējam aktierus!”, kuru bija plānots rādīt vien Starptautiskajā teātra dienā, taču tas izrādījās tik veiksmīgs, ka ir repertuārā joprojām. Koncertu pirmo reizi veidoja aktieris Mārtiņš Kalita, kuram šogad uzticēta arī Ziemassvētku koncerta režija kopā ar teātra muzikālo vadītāju Normundu Kalniņu. Šogad no 14. līdz 30. decembrim tiks nodziedāti 15 koncerti un, ja skatītāju interese būs tikpat liela, cik citus gadus, arī sešpadsmitais. Biļetes uz koncertu jau pieejamas.