Aicinām uz jaunu diskusiju: „Teātris un skatītājs. Portreti. Vilki un avis. Klasika un tās interpretācijas iespējas”!

Aicinām uz jaunu diskusiju: „Teātris un skatītājs. Portreti. Vilki un avis. Klasika un tās interpretācijas iespējas”!

2 februāris, 2016

Liepājas teātris, ievērojot tradīciju reizi divos mēnešos veidot dialogu ar skatītāju, aicina interesentus uz jaunu diskusiju ciklā “Teātris un skatītājs”. Šajā reizē uzmanības centrā būs Viestura Meikšāna iestudētā portretu galerija “Portreti. Vilki un avis”. Tikšanās paredzēta pirmdien, 15. februārī, plkst. 18:00. Diskusijā piedalīsies teātra zinātniece Silvija Radzobe, mākslinieki – izrādes scenogrāfijas un kostīmu autori – Reinis un Krista Dzudzilo, kā arī aktieris Kaspars Kārkliņš. Diskusiju vadīs dramaturģe Rasa Bugavičute. DISKUSIJAI PIETEIKTIES VARI ŠEIT!

A. Ostrovska lugas “Vilki un avis” iestudējums pirmizrādi piedzīvoja 2015. gada nogalē, iestudējumu pamanīja arī teātra profesionāļi, tas tika izvirzīts “Kilograms Kultūras” balvai ziemas balsojumā.

“Katrs izrādes elements ir tā saskaņots ar citiem, ka funkcionē gluži vai ideāli. To panākusi neikdienišķi saliedēti strādājusī radošā komanda – režisors Viesturs Meikšāns, scenogrāfs Reinis Dzudzilo, kostīmu māksliniece Krista Dzudzilo, gaismu mākslinieks Oskars Prauliņš un, protams, aktieri. Izrāde ir iecerēta un nospēlēta absolūti precīzi no pirmās līdz pēdējai taktij. Kā muzikāls priekšnesums,” par iestudējumu rakstījusi viena no diskusijas dalībniecēm Silvija Radzobe.

Kā mūsdienās tiek interpretēta klasika? Kādas ir tendences Latvijas teātrī? Kā top scenogrāfija un kostīmi? Vai strādājot ar klasikas materiālu atbildība ir lielāka vai mazāka? Ko nozīmē aktieriem ļauties režisora domu lidojumam? Par šiem un citiem jautājumiem sarunāsies diskusijas dalībnieki, aicinot aktīvi iesaistīties arī klausītājus.

Skatītājiem tiek dota iespēja jau pirms diskusijas atsūtīt sev interesējošus jautājumus, lai tos varētu uzdot dalībniekiem diskusijas laikā. To iespējams izdarīt, reģistrējoties diskusijai vai sūtot uz e-pasta adresi: rasa.bugavicute@liepajasteatris.lv

Tāpat kā visas līdzšinējās diskusijas, arī šo iespējams apmeklēt bez maksas, taču iepriekš no 1. līdz 12. februārim jāreģistrē sava dalība. Reģistrācijas formu iespējams atrast teātra mājas lapā www.liepajasteatris.lv. Tā kā vietu skaits ir ierobežots, interesentiem, kuri nebūs piereģistrējušies, diskusiju apmeklēt nebūs iespējams.