Aktieris Mārtiņš Kalita atveidos galveno lomu Ņikitas Mihalkova filmā!

Aktieris Mārtiņš Kalita atveidos galveno lomu Ņikitas Mihalkova filmā!

15 jūnijs, 2012

Ar lieliskām ziņām no provēm Maskavā ir atgriezies aktieris Mārtiņš Kalita, kurš ir apstiprināts galvenajai lomai Ņikitas Mihalkova filmā, kas tiks veidota pēc krievu rakstnieka un dzejnieka Ivana Buņina darba „Saules dūriens”. Filmēšana sāksies augustā, un tā notiks līdz gada beigām. Filma tiks uzņemta ne tikai Krievijā, bet atsevišķas ainas arī Ukrainā un Šveicē.

„Pirms gada aktieris Egons Dombrovskis mani iepazīstināja ar producenti Gordanu Miļevčiču (Gordana Milevcic), viņa ievietoja manu portfolio „Мосфильм” datu bāzē,” par to, kā viss sācies, stāsta M. Kalita. „Viņai piezvanīja, palūdza vēl nosūtīt manas fotogrāfijas un, kad tas tika izdarīts, Mihalkovs vēlējās ar mani tikties klātienē, jau iepriekš atsūtot scenārija tekstu, režisora eksplikāciju un 3 ainas, kuras man bija jāsagatavo. Kārtīgi gatavojos, lai vēlāk nenāktos nožēlot, ka neesmu darījis pilnīgi visu, kas manos spēkos. Procesa laikā centos domāt tikai par savu varoni un to, kas man jādara, ne to, ka esmu uz provēm pie Mihalkova. Ar režisoru daudz runājām arī par manu darbu Liepājas teātrī, repertuāru un ikdienišķām lietām. Kopumā viss prasīja kādas piecas stundas. Liepājā atgriezos otrdien un pēc četrām dienām uzzināju, ka esmu apstiprināts lomai. Uz Maskavu došos jūlijā, lai pienācīgi sagatavotos filmēšanas procesam.”

Mārtiņš Kalita ir Liepājas teātra aktieris kopš 2010. gada, kad teātrī ienāca Klaipēdas Universitātes aktieru kurss. Līdz šim nozīmīgākās lomas viņa karjerā bijušas – Aleksejs Dmitrijevičs Stibeļovs – L. Andrejeva “Sods un noziegums” (“Katrīna Ivanovna”), Aleksis – L. Gundara “Advents Silmačos”, Bils – R. Hodona “Šikās kāzas”, Bernardo – L. Bernsteina, A. Lorenta, S. Sondheima, Dž. Robina “Vestsaidas stāsts”, Edgars – R. Blaumaņa “Ugunī” u.c.

Aktieris turpinās darbu arī Liepājas teātrī, kur ieradīsies, lai spēlētu repertuārā esošajās izrādēs. Kā uzsver teātra direktors Herberts Laukšteins: „Mārtiņš ir Liepājas teātra jaunais aktieris, kurš aktīvi tiek iesaistīts repertuārā. Ņikita Mihakovs ir pasaules līmeņa kinorežisors. Buņina „Saules dūriens” ir literatūras šedevrs. Šāda kombinācija laimesratā iekrīt ļoti reti. Tādu gadījumu ir jāizmanto! Kaut arī teātrim ir uzlikta papildus spriedze plānojot repertuāru un jauniestudējumus, es personīgi atbalstu šo iespēju. Mārtiņam gribu novēlēt atcerēties, ka aktiera profesija rūdās TIKAI teātrī. Veiksmi!”

Ņikita Mihalkovs ir viens no atzītākajiem krievu režisoriem un aktieriem, kas veidojis tādas filmas kā „Saules nogurdinātie” (filma saņēmusi Oskara balvu), „Saules nogurdinātie 2”, „Sibīrijas bārddzinis, „Pieci vakari”, „12” u.c.