Aprīlī 4 izrādes tiks rādītas PĒDĒJO reizi!

Aprīlī 4 izrādes tiks rādītas PĒDĒJO reizi!

22 marts, 2023

Aprīlī Liepājas teātris atvadīsies no vairākām izrādēm, kuras tiks spēlētas pēdējo reizi.

6. aprīlī plkst. 19:00 Liepājas teātra mazajā zālē koncertzālē „Lielais dzintars” tiks rādīta Edgara Pujāta monoizrāde „Tas arī viss”, kuru veidojis režisors Mārtiņš Kalita. Kā teicis pats aktieris, „šī loma ir ne tikai smagākā, kāda viņam bijusi, bet arī liels izaicinājums”, jo šī ir viņa pirmā monoizrāde.

“Tas arī viss” ir monologs par vientulību, kurš piesaka lugas intrigu jau ar pirmo teikumu: „Tagad es noskaitīšu līdz tūkstotim un…” Galvenajam varonim ir bijis viss – panākumi, slava, gods, izvēles brīvība un mīlas afēras. Tad kāpēc viņš iekšēji jūtas tik iztukšots? Kāpēc tik vientuļš? Aktieris Edgars Pujāts izrādē aicina skatītājus ielūkoties sevī, lai godīgi pajautātu –  vai es dzīvoju tādu dzīvi, kā vēlos?

12. aprīlī pēdējās divas reizes – plkst. 10:00 un 14:00 – teātrī mazākos skatītājus gaidīs Polianna, kas visus iepazīstinās ar savu Prieka spēli, kas jebkuru drūmo dienu padarīs priecīgāku. Izrādi teātrī 2019. gadā iestudēja režisors Dž.Dž.Džilindžers, tā saņēma „Spēlmaņu nakts” Bērnu un jauniešu žūrijas specbalvu kā labākais iestudējums bērniem. Poliannas lomā Elizabete Marija Brante.

18. aprīlī plkst. 19:00 Liepājas teātra mazajā zālē koncertzālē „Lielais dzintars” pēdējo reizi tiks rādīts arī Dmitrija Petrenko veidotais iestudējums „Cietsirdīgās spēles”, kura tapa kā jauno aktieru diplomdarba izrāde. Šī ir iespēja redzēt jauniešus vienās no viņu pirmajām lomām, ar kurām viņi ienāca Liepājas teātrī.

Kajs (Kārlis Ērglis), Junkers (Artūrs Irbe)  un Ņikita (Kārlis Artejevs) ir labākie draugi jau no bērnības. Abi teju vai katru dienu nāk ciemos pie Kaja, jo viņa dzīvoklis ir ne tikai satikšanas vieta, bet iespēja nesatikt savas ģimenes. Kādu dienu puišu dzīvoklī parādās Neļa (Kintija Stūre), kas izmaina visu trīs puišu dzīves.

„Cietsirdīgas spēles” ir izrāde par bērnu attiecībām ar vecākiem. Precīzāk – par vecāku attiecībām ar saviem bērniem. Kā tikt galā ar saviem aizvainojumiem pret vecākiem? Vai to var izdarīt, ja vecāki nesaskata savas kļūdas un nevēlas tās labot? Vai jaunieši paši var izmainīt to attiecību “programmu”, ko viņiem ir ierakstījuši vecāki kopš bērnības? Vai viņi spēs piedod un, galvenais, vai viņi varēs būt labāki, nekā tie, kas viņus audzināja?

Savukārt  22. aprīlī plkst. 18:00 pēdējo reizi tiks rādīta arī Valtera Sīļa veidotā izrāde „Biogrāfija. Spēle”.

Ko Tu darītu, ja Tev būtu iespēja nodzīvot savu dzīvi vēlreiz? Vai Tu paliktu kopā ar savu pirmo mīlestību? Vai aizbrauktu dzīvot uz citu valsti? Vai Tu iesaistītos politikā un mēģinātu izmainīt ne tikai savu, bet arī visas valsts dzīvi? Vai Tu būtu drosmīgāks, atjautīgs, laimīgāks? Bet varbūt Tu gribētu nodzīvot savu dzīvi vēlreiz tieši tāpat kā pirmajā reizē? Šie ir tie jautājumi, uz kuriem Hannesam Kīrmanim ir jāmēģina atbildēt, jo viņam ir iespēja atgriezties jebkurā savas dzīves punktā un sākt dzīvi no jauna.

Kīrmana lomā Rolands Beķeris, kurš šo sauc par vienu no nozīmīgākajām lomām savā aktiera mūžā; izrādē piedalās arī Anete Berķe, Gatis  Maliks, Edgars Ozoliņš un Madara Kalna.