Ar izrādi “LUV” viesosimies Slampē!

Ar izrādi “LUV” viesosimies Slampē!

18 jūlijs, 2017

2017. gada pavasarī pirmo reizi Liepājas teātrī strādāja režisors Dmitrijs Petrenko, lai skatītājiem piedāvātu amerikāņu dramaturga Mureja Šizgala lugas „LUV” iestudējumu. Luga „LUV” ir pamelna, nedaudz absurda komēdija, kurai režisors pats devis žanrisko apzīmējumu – smieklīgs stāsts par izmisumu. Izrādi būs iespējams noskatīties Slampes kultūras pilī 21. septembrī plkst. 19:00.

Luga „LUV” (angļu valodā vārdu spēle no vārda love – mīlestība) sarakstīta 1964. gadā, ar to M. Šizgals debitēja Brodvejā un tika nominēts Tonija balvai kategorijās „Labākais lugas autors” un „Labākā luga”. Luga ir stāsts par trim cilvēkiem, kuru ceļi krustojas visai savdabīgā brīdī, kad viens no viņiem cenšas izdarīt pašnāvību, nolecot no tilta. Izrādes gaitā visi trīs veido savdabīgu un nožēlojamu mīlas trijstūri un (par spīti savām nelaimēm) kļūs arvien smieklīgāki un smieklīgāki. Ja neesi laimīgs pats, vai maz vari būt laimīgs ar kādu citu?

„Man liekas, ka šie trīs cilvēki un viņu attiecības ir ļoti precīza metafora laikam, kurā mēs dzīvojam. Mēs baidāmies pieņemt sevi, bet ļoti vēlamies, lai mūs pieņem citi,” par lugas varoņiem iestudējuma procesā stāstīja D. Petrenko. „Viņi visi meklē glābēju otrā cilvēkā, nevis cenšas izglābties paši, tāpēc arī kļūst tik smieklīgi.”

Izrādē piedalās aktieri Inese Kučinska, Leons Leščinskis un Ēriks Vilsons.

“Spēcīgs trio sniegums. Kā allaž, spīguļo Ineses Kučinskas talants,” pēc pirmizrādes rakstīja teātra kritiķe Maija Svarinska.

Izrādei tapt palīdzējusi arī scenogrāfe un kostīmu māksliniece Sintija Jēkabsone, horeogrāfs Modris Opelts un gaismu mākslinieks Mārtiņš Feldmanis, savukārt oriģinālmūziku radījis viens no spilgtākajiem mūsdienu latviešu komponistiem Arturs Maskats.

Biļetes uz izrādi jau iespējams iegādāties Biļešu paradīzes kasēs, kā arī Slampes kultūras pilī. Biļeši cenas 9 un 10 eiro.