Ar trīs izrādēm viesosimies Valmierā!

Ar trīs izrādēm viesosimies Valmierā!

13 janvāris, 2016

Kā ik gadu, Liepājas teātris pavasarī dosies uz Valmieru, lai ar saviem iestudējumiem iepazīstinātu Vidzemes skatītājus – šopavasar mazie skatītāji un viņu vecāki varēs noskatīties izrādi „Sniegbaltīte un septiņi rūķīši” (10. un 11. martā), savukārt pieaugušajai auditorijai domātas izrādes „Klibais no Inišmānas” (12. martā) un „Divi kaili vīrieši” (13. martā).

Dž.Dž.Džilindžera iestudētajai pasakai „Sniegbaltīte un septiņi rūķīši” literāro materiālu pēc Brāļu Grimmu pasakas motīviem radījusi dramaturģe Rasa Bugavičute, liekot akcentu uz to, kā šo pasaku lasītu mūsdienu bērni, taču saglabājot visus Brāļu Grimmu radītos tēlus. Izrādes apmeklētāji iestudējumā iepazīs Sniegbaltīti un rūķīšus – Profesoru, Īgņu, Kautrīgo, Jautruli, Resnīti, Guļavu un Dumiķīti, kā arī citus varoņus – Pamāti, Mednieku, Princi un Spogulīti.

Izrādē Sniegbaltīti atveido jaunā aktrise Samira Adgezalova, rūķīšus – Egons Dombrovskis, Kaspars Gods, Edgars Pujāts, Leons Leščinskis, Mārtiņš Kalita, Viktors Ellers un Armands Kaušelis, pārējās lomās – Sigita Jevgļevska, Rolands Beķeris, Edgars Ozoliņš, Sandis Pēcis.

Letālo komēdiju „Klibais no Inišmānas” iestudējis režisors Regnārs Vaivars, kurš iestudējumu raksturojis kā „izrādi par cilvēkiem, kuri dzīvo noslēgtā vidē; par viņu sapņiem un ilgām”.

Izrādes darbība notiek 1934. gadā nelielā un vientuļā Īrijas salā Inišmānā. Tā kā tās iedzīvotāji pazīst viens otru un no apkārtējās vides ir noslēgti, salā valda ikdienas rutīna, kas tiek atsvaidzināta vien ar dažādām nenozīmīgām tenkām, līdz kādu dienu viņi uzzina, ka blakus salā ieradusies filmēšanas grupa no Amerikas un meklē aktierus salas iedzīvotāju vidū. Tas dod cerību ikvienam salas iedzīvotājam, arī kroplim Billijam, kā viņu dēvē pārējie, izrauties no ikdienības un piepildīt savus sapņus. Taču vai vienmēr izsapņotais spēj sniegt laimi arī realitātē?

Iestudējumā galveno lomu atveido Viktors Ellers, pārējās lomās Sigita Jevgļevska, Karīna Tatarinova, Leons Leščinskis, Sandis Pēcis, Anete Berķe, Kaspars Gods, Edgars Pujāts, Anda Albuže.

Dž.Dž.Džilindžera iestudētās komēdijas „Divi kaili vīrieši” galvenie varoņi ir kādas prestižas advokātu firmas darbinieki – advokāts un viņa palīgs (Gatis Maliks un Kaspars Kārkliņš), kuri kādu vakaru pamostas viens otram blakus pilnīgi kaili. Ne viens, ne otrs nevar izskaidrot, kā nonākuši šajā situācijā. Kā par nelaimi, abus pieķer arī Alena sieva, un Krāmers ir gatavs izgudrot jebko, lai tikai saglābtu savu laulību. Izrādē piedalās arī aktrises Signe Ruicēna un Ilze Jura.

Biļetes jau iespējams iegādāties „Biļešu paradīzes” kasēs visā Latvijā, kā arī elektroniski www.bilesuparadize.lv.