Par interesantāko Šekspīra tēlu negaidīti kļūst Edgara Ozoliņa Jago, ko aktieris realizē nevainojami no sākuma līdz beigām.

— Līga Ulberte (“Šekspīrs” // “Kultūras Diena”)

Bezgalīgo stāstu stāsts

BSS_mazaRasa Bugavičute
IZRĀDE BĒRNIEM
Režisore – Lelde Kaupuža

Izrādes galvenais varonis būs Toms Tomsons – puika, kurš slēpjas grāmatās, jo nekur taču nav tik labi patverties no ikdienas ķezām, kā visfantastiskākajos stāstos! Un tomēr – kā atrisināt problēmas ar vienaudžiem, ja vienīgais “ierocis” ir spilgta iztēle? Ir jāiemācās tā likt lietā. Šis stāsts kalpos kā atgādinātājs tam, ka, attīstot savas izteiktākās īpašības, mēs varam stāties pretī ne vien šādiem tādiem kreņķiem, bet arī kašķīgam Gliemezim, Spīganai, Labākajam Pūķim Pasaulē, Lielajam Melnajam, Maldugunij un citiem.

Izrāde nominēta 2014./2015. sezonas “Spēlmaņu nakts” balvai nominācijā: “Gada izrāde bērniem vai pusaudžiem”!

Lomās:
Toms – Sandis Pēcis vai Pēteris Lapiņš
Loreta, Sirdsmiera Princese – Everita Pjata
Malduguns Ta-Dā – Anete Berķe
Signe, Spīgana – Agnese Jēkabsone vai Ilze Trukšāne
Valters, Lielais Melnais – Gatis Maliks
Labākais Pūķis Pasaulē – Edgars Ozoliņš
Pētersīļa kungs – Edgars Pujāts
Laiks, Ēriks, Rēgs – Viktors Ellers
Laika, Renārs, Rēgs – Rolands Beķeris
Rēgs – Sandis Pēcis vai Pēteris Lapiņš

Komponists – Edgars Mākens
Scenogrāfs – Aigars Ozoliņš
Kostīmu māksliniece – Liene Rolšteina
Horeogrāfe – Inga Krasovska
Gaismu mākslinieks – Mārtiņš Feldmanis
Video mākslinieks – Andris Vētra

Izrāde tapusi pēc R. Bugavičutes lugas „Toms Tomsons, kurš slēpās grāmatās”, kurai iedevsma smelta daudzās un dažādās bērnu pasakās, bet it sevišķi M. Endes darbā “Bezgalīgais stāsts”.

Pirmizrāde 2014. gada 15. oktobrī

ATSAUKSEMS PAR IZRĀDI:
Bezgalības sākumu meklējot – Ilzes Kļaviņas recenzija laikrakstā “Kultūrzīmes”

 

Foto – Ziedonis Safronovs

 1. Artūrs says:

  Brīnišķīgiem iespaidiem bagāta izrāde bērniem! Ļoti priecēja scenogrāfija.

 2. Vētra says:

  Lieliska izrāde bērniem un arī pieaugušajiem bērniem!
  Sirsnīgs paldies iesaistītajiem izrādes tapšanā! 🙂

 3. Iveta says:

  Vakar ar bērniem bijām uz izrādi. Iesaku visiem, ļoti jauka izrāde. Patika krāšņums, tērpi, personāži, dinamika. Gliemežu pāris dievīgs, smējos līdz asarām. Bērniem ļoti patika Piecgadīgais dēls nosēdēja 2 stundas pat nemanot, parasti viņam grūti nosēdēt, bet šī izrāde ļoti viņu aizrāva. Otarjā daļā viņš visu laiku man čukstēja, bet beigās taču viss būs labi? 🙂

 4. juris says:

  Paldies par iespēju skatīties tik skaistu izrādi! Fantastiski tērpi, pūķis skaists un iespaidīgs! Jāpiekrīt, ka Gliemežu pāris bija labs tandēms – jāatzīstas kādas pāris minūtes bija jādomā, kur no aktrisēm ir Laika, kad nāca apgaismība.. 😉 laiks paskrēja nemanot! Aktieri, tērpu mākslinieki, režisore var būt lepni par paveikto darbu – rezultāts ir sasniegts, bērni priecīgi un vecāki aizkustināti!

 5. zuze says:

  Paldies par tik skaistu izrādi bērniem! Gan man, gan bērniem ļoti patika! Tērpi fantastiski!

 6. Aija says:

  Liepājas teātrim lieliski padodas iestudēt izrādes bērniem, ka patīkami skatīties dažāda vecuma bērniem un arī pieaugušajiem ir interesanti un aizraujoši.

 7. Gaits says:

  Dīvaina un bērniem nesaprotama. Pietrūka spilgtuma, jautrības, humora,saraustīts sižets.Režija vāja… Iespējams,ka traucēja nesen redzētais iestudējums Dailes teātrī Pīters Pens-īsts šovs bērniem… Diemzēl jāteic,ka salīdzinot ar Sprīditi vai Pelnrušķīti šis iestudējums ir diletantisks,pablāvs,neizteiksmīgs,pieticīgs…Priecē tērpi un aina ar gliemežiem… Mazie skatītāji bija nedaudz vīlušies.Iespējams-mājās iepriekš jārārrunā zināmais stāsts..

 8. Nora says:

  Kāda vecuma bērniem paredzēta izrāde? Vai 2-3 gadu vecs bērns ir par jaunu?

 9. Zanda says:

  Rekomendējam šo izrādi bērniem no 6 gadu vecuma.

 10. Ināra says:

  Vai tiešām nebūtu iespējams kādu bērnu izrādi parādīt sestdienā vai svētdienā, lai varētu pasniegt izrādi kā dāvanu mazbērniem, kas nedzīvo Liepājā un arī vecākiem kopā ar bērniem aiziet uz teātri, bērns labāk iemācītos uzvedības kultūru teātrī kopā ar vecākiem, nevis klases kolektīvā apmeklējumā kopā ar 30 bērniem.Es jau saprotu, ka tā naudas lieta- visas biļetes izpērk skolu audzēkņi….. Bet varbūt tomēr ir vērts padomāt, jo tagad skatos, ka ar Sniegbaltīti un septiņiem rūķīšiem notiks tas pats , kas ar Bezgalīgo lietu stāstu.Skumji…..

 11. Labdien! Fantastiski, ka teātris rada izrādes bērniem un jauniešiem!
  Bet par laika izkārtojumu pievienojos Ināras viedoklim – ļoti priecātos, ja būtu iespēja apmeklēt bērnu izrādes sestdienā, svētdienā. Tā būtu iespēja apmeklēt teātri visai ģimenei nesteidzīgā gaisotnē, nesatraucoties par to, cikos un kā piecelsies mazais skatītājs nākamjā rītā.

 12. Zanda says:

  Labdien, Antra.
  Liepājas teātris ir ņēmis vērā šo priekšlikumu. Izrādi “Bezgalīgais stāstu stāsts” ir iespējams noskatīties svētdien, 28. februārī. Izrādi “Sniegbaltīte un septiņi rūķīši” bija iespējams apmeklēt svētdien, 3. janvārī, bet nākamā izrāde brīvdienā paredzēta sestdien, 19. martā.

 13. Ieva Lasmane says:

  Abi bērni (4 un 8 gadi) aizrautīgi skatījās, es kā pieaugušais -arī! Krāšņi, skaisti, dzīvi, garšīgi! Paldies!

 14. Paldies par sniegto iespēju apmeklēt izrādi brīvdienā. Bijām 28.februārī. Mums ļoti patika – gan aktieru saspēle, gan scenogrāfija, gan fantastiskie tērpi un kustības!!! Domāju, ka augstākais novērtējums ir tad, ja bērns saka: “Šo izrādi es gribētu redzēt vēlreiz!” Un tieši šādu novērtējumu sniedza mans desmit gadīgais dēls. Paldies Liepājas teātrim!

 1. […] bērni var ļauties citādai burvībai – svētdien Liepājas teātrī notiks izrāde “Bezgalīgo stāstu stāsts”, kas ievedīs  fantāzijas pasaulē, ko uzbūris mazais grāmatmīlis Toms Tomsons. Izrādes […]

Lai pievienot komentāru