“Biļete uz Tranaju” un “Mizantrops” – pēdējās reizes!

“Biļete uz Tranaju” un “Mizantrops” – pēdējās reizes!

7 septembris, 2020

Liepājas teātrī septembrī pēdējās reizes tiks spēlēti divi iestudējumi – „Mizantrops” un „Biļete uz Tranaju”. Informējam, ka tie ir pārceltie iestudējumi no 3. un 29. aprīļa – tiem, kam bija biļetes uz pavasara izrādēm, joprojām ir iespēja tās samainīt uz jaunajiem datumiem, taču biļetes var iegādāties ikviens interesents jebkurā Biļešu paradīzes kasē.

Ņemot vērā ierobežoto skatītāju skaitu, iestudējumam „Biļete uz Tranaju” paredzētas 2 izrādes – 8. un 9. septembrī plkst. 19:00. Šo muzikālo zinātniskās fantastikas darbu, kuram par pamatu ņemts amerikāņu rakstnieka Roberta Šeklija stāsts ar tādu pašu nosaukumu, 2018. gada sākumā iestudēja režisors Ģirts Šolis.

Marvins Gudmens, vīlies gan valsts pārvaldē, gan cilvēkos, nolemj pamest zemi un doties uz visuma nostūrī esošo Tranaju – miermīlīgu, ziedošu, laimīgu pārpilnības zemi, kuru apdzīvo nevis svētie, skeptiķi, vai intelektuāļi, bet gluži parasti cilvēki, kuriem izdevies īstenot utopiju. Kā lai savādāk izskaidro faktu, ka uz Tranajas nav nabadzības, noziedzības, cilvēki ir laimīgi un pārtikuši? Neticamā kārtā tieši tur viņš arī nokļūst, un piedzīvojumi var sākties.

Marvina Gudmena lomā aktieris Kaspars Kārkliņš. Pārējās lomās aktieri – Egons Dombrovskis, Ilze Jura, Armands Kaušelis, Viktors Ellers, Signe Dancīte, Edgars Pujāts, Sandis Pēcis, Pēteris Lapiņš.

Savukārt 12. septembrī plkst. 18:00 pēdējo reizi tiks rādīta izrāde „Mizantrops”. Iestudējumu 2018. gadā ar Gati Maliku titullomā iestudēja režisors Viesturs Meikšāns, tas atnesa „Spēlmaņu nakts” nomināciju Inesei Kučinskai (Gada aktrise otrā plāna lomā) un māksliniekam -8 (Gada gaismu un video mākslinieks).

„Iestudējums tapis pēc britu dramaturga Martina Krimpa lugas, kas Moljēra slaveno sacerējumu modernizējusi gan stilistiski, gan pēc būtības. Un jāatzīst – lieliski. Gan Krimpa luga, gan Meikšāna izrāde ir apburoši ironiskas,” pēc iestudējuma noskatīšanās žurnālā „Ir” raksīja tātra zinātniece Zane Radzobe.

Moljēra intrigas, situāciju neprognozējamība, cilvēciskas kaislības… Un tam pāri mūžīgs jautājums par to, vai cilvēka godīgums pret sevi ir jāstāda augstāk par cieņu pret citiem cilvēkiem. Izrāde par cilvēku, kurš lido ļoti augstos ideālu mākoņos, kurš izaicina sabiedrību ar savu godīgumu, atklātību, sakot visu, ko par viņiem domā. Nežēlīga atklātība, radikāls godīgums pret sevi. Bet par kādu cenu?

Izrādē piedalās arī Edgars Ozoliņš, Leons Leščinskis, Agnese Jēkabsone, Laura Jeruma, Kaspars Gods, Rolands Beķeris, Mārtiņš Kalita.