“Čaklais. Cits” Liepājas teātrī!

“Čaklais. Cits” Liepājas teātrī!

28 oktobris, 2020

Gatavojoties jaunajai sezonai, augustā Liepājas teātrī notika pagalmu koncertu cikls “Vasaras vakari Liepājas teātrī”, kurā bija dzirdami vairāki aktieru solo koncerti un kopkoncerti. Ņemot vērā skatītāju atsauksmes, kā arī faktu, ka šogad ir dzejnieka Māra Čaklā jubilejas gads, viens no koncertiem iekļauts repertuārā un turpinās skanēt uz Liepājas teātra skatuves.

Sarunu koncertu “Čaklais. Cits” radījuši mākslinieki Karīna Tatarinova un Roberts Dinters, teātrī viņiem palīdzēs arī video mākslinieks Dainars Albužis un gaismu mākslinieks Toms Streilis.

Koncertā izskanēs dziesmas ar Māra Čaklā dzeju, komponētas kinofilmām un teātra izrādēm, “LĪVU” dziedātas un tautā mīlētas – populāras un mazāk zināmas (piemēram, “Akāciju palags”, “Dzeguzes balss”, “Melnā aronija”, “Viņi dejoja vienu vasaru” un citas).

Dziesmas, kas tapušas sadarbībā ar Imantu Kalniņu, Ģedertu Ramanu, Ēriku Ķiģeli un citiem komponistiem; kā arī paša dzejnieka atmiņas par šīm sadarbībām, radīšanas procesu, laiku un laikabiedriem. Programmā iekļauti arī M.Čaklā pēdējie dzejoļi, kas pirmo reizi publicēti vien 2014. gadā.

“Čaklā dzeju uztveru kā… sarunu. Tas provocē arī mani atrasties dialogā – ar klausītājiem, ar mūziķiem, ar mūziku… Tāpēc šī koncerta formāts – sarunu koncerts un šī koncerta dziesmu arheoloģija. Tās ir ārkārtīgi skaistas, zināmas dziesmas, kurās šoreiz pievēršu vairāk uzmanības tieši dzejai. Esat mēģinājuši populāras dziesmas tekstu runāt/lasīt kā dzejoli…?” gaidāmos koncertus komentē K. Tatarinova.

Programma tapusi kā veltījums dzejniekam jubilejā. To atbalsta VKKF.

Māra Čaklā fotogrāfija izmantota ar ģimenes atļauju un ir no Ingmāra Čaklā ģimenes arhīva.