CEPLIS. Kurš gan cits?

CEPLIS. Kurš gan cits?

marts 18, 2010

Pašlaik Liepājas teātrī rit darbs pie pēdējā šīs sezonas jauniestudējuma – režisors Juris Rijnieks dramatizējis 1928. gadā sarakstīto Pāvila Rozīša romānu „CEPLIS”.

Lai gan „Ceplis” sarakstīts pirms vairāk nekā 80 gadiem, tas ir aktuāls vēl joprojām. Režisors uzdod diezgan provokatīvu jautājumu – „Ceplis. Kurš gan cits?” – tādējādi akcentējot saistību ar politisko un ekonomisko situāciju Latvijā un norādot, ka iestudējumā būs manāma līdzība ar mūsdienu politiskajām personām. Izrādes centrā būs apsviedīgais un izmanīgais uzņēmējs Ceplis, kurš no jebkuras situācijas gūst labumu un vienmēr tiek cauri sveikā.

Stāstot par jauniestudējumu, J. Rijnieks uzsver, ka „„Ceplī” darbojas virkne personāžu, kuri ir iekapsulēti tikai viņiem vien saprotamā vērtību un kritēriju sistēmā. Tas, protams, neliedz viņiem risināt valstiskus jautājumus visas pasaules vērtību kontekstā”.

Izrādē piedalīsies gan visi štata, gan vairāki ārštata aktieri. Cepļa lomā Edgars Pujāts, pārējās lomās Inese Kučinska, Leons Leščinskis, Marita Lūriņa, Kaspars Gods, Armands Kaušelis, Lauma Balode, Sigita Jevgļevska, Zanda Štrausa, Uldis Stelmakers, Anita Kvāla, Aivars Kalnarājs, Marģers Eglinskis, Jānis Dreiblats, Ivars Krastiņš, Juris Āboliņš, Egons Dombrovskis, Inese Jurjāne, Lelde Eglinska un Anda Albuže.

Režisors iestudējumu iecerējis kā muzikāli satīrisku komēdiju (komponists Juris Kulakovs), scenogrāfiju un kostīmus veido Varis Siliņš, horeogrāfiju Alberts Kivlenieks.

Pirmizrāde plānota 17 aprīlī.