“Diagnoze – jaunība” pēdējās reizes!

“Diagnoze – jaunība” pēdējās reizes!

2 maijs, 2022

Liepājas teātrī pēdējās reizes iespējams noskatīties Ferdinanda Bruknera lugas „Jaunības slimība” iestudējumu „Diagnoze – jaunība” Māras Ķimeles režijā – pēdējās izrādes plānotas 3. un 26. maijā.

Iestudējums ir viens no Liepājas teātra jauno aktieru diplomdarbiem, kurš tika iekļauts repertuārā, ļaujot skatītājiem lielās lomās iepazīt jaunos māksliniekus.

“Izrādi veidoju pilnvērtīgai jauniešu ienākšanai teātrī ar lielām lomām un sarežģītiem uzdevumiem.  Tādēļ izvēlējos Bruknera lugu ar īpašu grūtības pakāpi, kas pieprasa profesionālu varēšanu,” strādājot pie iestudējuma veidošanas, teica režisore M. Ķimele.

Šis ir stāsts par jauniem cilvēkiem. Par viņu izaicinājumiem, izkāpinātajām kaislībām, seksuālu apmulsumu, sāpēm un nespēju tikt ar tām galā. Neatkarīgi no iegūtajām zināšanām, neskatoties uz viņu jaunību un iespējām, viņi ir apjukuši, viegli ietekmējami un jaunību uzskata par fatālu slimību. Kā saka viena no lugas varonēm: „Jaunība ir diagnoze, slēpts drauds dzīvībai, slimība, pēc kuras ne katram izdodas izdzīvot”. Viņi meklē mierinājumu seksuālos piedzīvojumos, un arī nāves klātbūtne viņu domās ir nepārtraukta. Marija gatavojas ballei par godu maģistratūras absolvēšanai, taču nekas nenotiks tā, kā plānots.

„Māras Ķimeles iestudējums “Diagnoze – jaunība” no Liepājas Universitātes Aktiermākslas studiju absolventiem paģēr ar minimāliem skatuves izteiksmes līdzekļiem atklāt savas paaudzes psiholoģiskās problēmas, kuru pamatā ir individuāla anomija jeb sociālas atsvešinātības un bezjēdzības sajūta, kas ved pie sociālo un morālo normu sabrukuma. Dominē autora teksts un aktieru ķermeņi, ļaujot skatītājam novērtēt – cik labi jaunie aktieri jūt telpu, cik attaisnots ir katrs viņu runātais vārds un cik precīza ikviena kustība,” par izrādi rakstījusi teātra kritiķe Vēsma Lēvalde.

Iestudējumā piedalās aktieri: Madara Viļčuka, Madara Kalna, Kintija Stūre, Agnija Dreimane, Artūrs Irbe vai Valts Skuja, Kārlis Artejevs, Kārlis Ērglis vai Hugo Puriņš.