DIVAS PIRMIZRĀDES MAZAJĀ ZĀLĒ!

DIVAS PIRMIZRĀDES MAZAJĀ ZĀLĒ!

3 augusts, 2021

Pandēmijas laikā darbs Liepājas teātrī ne uz mirkli neapsīka, aktieri strādāja pie iestudējumu veidošanas pat tad, kad tikšanās ar skatītājiem nebija iespējama. Līdz ar to jūlijā Liepājas teātra mazajā zālē koncertzālē “Lielais dzintars” pirmizrādes piedzīvos divas monoizrādes.

16. jūlijā skatītāju vērtējumam tiks nodota monoizrāde “Maģiskās domāšanas gads”, kuru pēc amerikāņu rakstnieces un publicistes Džoanas Didionas darba veidojusi jaunā režisore Beatrise Zaķe.

“Maģiskās domāšanas gads” ir autores piedzīvoto zaudējumu retrospekcija, īsā laikā posmā pazaudējot vīru un meitu. Tas ir stāsts par to, kā sadzīvot un pieņemt zaudējumu un, neskatoties uz sāpēm, turpināt dzīvot un pašam valdīt pār savu dzīvi. 2007. gadā režisors un dramaturgs Deivids Heirs iestudēja šo darbu Brodvejā ar leģendāro Vanesu Redgreivu, Liepājā loma uzticēta vienai no teātra nozīmīgākajām un pieredzējušākajām aktrisēm – Andai Albužei.

Iestudējums tapis ar Valsts Kultūrkapitāla fonda atbalstu, to kopā ar režisori veidojusi arī māksliniece Inga Siliņa un gaismu mākslinieks Toms Streilis.

Savukārt 23. un 24. jūlijā pirmizrāde notiks iestudējumam par prieka meklējumiem “1 000 000 labu lietu”, kuru pēc Dankana Makmillana lugas veidojis režisors Dmitrijs Petrenko un gaismu mākslinieks Dainars Albužis.

Ja Tev ir septiņi gadi un tu uzzini, ka mamma ir nokļuvusi slimnīcā, ko tu vari darīt? Protams – uzskaitīt viņai visas tās labas lietas, kuru dēļ ir vērts dzīvot. Saldējums, ūdens kaujas, palikt ilgāk nomodā un drīkstēt skatīties televizoru – ir tikai dažas no tām. Un tā nu tu turpini rakstīt arī tad, kad sen jau vairs neesi bērns, lai meklētu un atrastu apliecinājumu dzīvei, rodot prieku vismazākajās lietās, kas beigās izrādās tik lielas.

Edgars Ozoliņš (23. jūlijā) un Gatis Maliks (24. jūlijā) aizvedīs skatītājus dzīvi apliecinošā piedzīvojumā, kur ik lietai izrādīsies vislielākā nozīme.

Teātris atgādina, ka jūlijā teātri apmeklēt klātienē iespējams tikai tiem skatītājiem, kuri ir vakcinēti pret Covid-19, kā arī tiem skatītājiem, kuri Covid-19 pārslimojuši. Ierodoties teātrī, skatītājiem būs jāuzrāda ieejas biļete kopā ar derīgu pasi vai ID karti un Covid-19 sertifikātu. Ieejas biļete būs derīga tikai kopā ar minēto sertifikātu un personu apliecinošu dokumentu.