Dosimies uz Vidzemi – Cēsīm un Valmieru!

Dosimies uz Vidzemi – Cēsīm un Valmieru!

19 janvāris, 2015

Marta beigās Liepājas teātris dosies tradicionālajās pavasara viesizrādēs uz Vidzemi – Cēsīm un Valmieru, piedāvājot iestudējumus gan bērniem, gan pieaugušajiem.

25. martā plkst. 19:00 Vidzemes koncertzālē „Cēsis” un 26. martā plkst. 18:30 Valmieras drāmas teātrī skatītāji tiek aicināti uz Bertolta Brehta traģikomēdiju „SASODĪTAIS SARKANAIS MĒNESS” (Bungas naktī). 2013./2014. gada sezonā iestudējums saņēma 5 „Spēlmaņu nakts” nominācijas t.sk. „Gada izrāde”.

Dž.Dž.Džilindžera interpretācijā tapusi stilizēta izrāde, kuru apdzīvo savdabīgi un hiperbolizēti tēli, un kurā līdz galējai robežai sakāpinātas emocijas – tā vēsta gan par sarežģīto jūtu pasauli, gan par ārējiem apstākļiem, kas neatgriezeniski sagrauž cilvēku dvēseles un salauž dzīves, mainot arī viņu vērtību sistēmu.

Lugas darbība notiek kādā janvāra naktī, kad Anna (Anete Berķe – „Spēlmaņu nakts” balva!) un Murks (Gatis Maliks) tikko paziņojuši par savu saderināšanos. Taču gaidāmās svinības izjauc Kraglera (Egons Dombrovskis) parādīšanās, kurš bijis Annas lielā mīlestība, taču pazudis uzreiz pēc kara un mājās nav bijis vairāk nekā četrus gadus. Viņa atgriešanās rada pamatīgu apjukumu ikvienā, liekot pārvērtēt gan jūtas, gan vērtības.

Pārējās lomās Edgars Pujāts, Inese Kučinska, Kaspars Gods un Signe Ruicēna.

27. un 28. martā Valmieras drāmas teātrī uz iestudējumu „BEZGALĪGO STĀSTU STĀSTS” Leldes Kaupužas režijā īpaši tiek gaidīti bērni, viņu vecāki, vecvecāki un skolotāji. Izrāde tapusi pēc R. Bugavičutes lugas „Toms Tomsons, kurš slēpās grāmatās”, kurai iedvesma smelta daudzās un dažādās bērnu pasakās, bet it sevišķi M. Endes darbā “Bezgalīgais stāsts”.

Toms nedaudz atšķiras no citiem – viņš daudz lasa grāmatas un viņam ir ļoti spilgta iztēle, tāpēc pārējie bērni mēdz par viņu pasmieties, taču tad, kad Iztēles pasaulei draud briesmas, tās valdniece Sirdsmiera Princese izvēles tieši Tomu par šīs pasaules glābēju! Savā ceļā viņš satiek gan Spīganu, gan Lielo Melno, kuri visādi cenšas traucēt Tomam pildīt viņam uzticēto uzdevumu, gan Malduguni Ta-Dā, kura kļūst par uzticamu Toma ceļabiedru, gan citus Iztēles pasaules varoņus.

Galvenā varoņa Toma lomā iejūtas divi aktieri – Sandis Pēcis vai Pēteris Lapiņš, pārējās lomās Everita Pjata, Anete Berķe, Agnese Jēkabsone, Gatis Maliks, Edgars Ozoliņš, Edgars Pujāts, Viktors Ellers, Rolands Beķeris.

Savukārt komēdiju cienītājiem 28. martā plkst. 19:00 un 29. martā plkst. 13:00 Valmieras drāmas teātrī būs iespējams noskatīties Armanda Zvirbuļa iestudēto pikanto avārijas nosēšanos „BOEING, BOEING!”.

Izrādes tēma ir it kā vienkārša – vecpuisim Bernāram, kurš dzīvo Parīzē, vienlaicīgi ir trīs mīļākās, taču tā, kā viņas visas trīs ir stjuartes, neviena nezina par pārējo eksistenci, līdz kādu dienu, neplānoti mainoties lidojumu grafikam, visas trīs pilsētā ierodas vienlaicīgi. Mīļie, skatītāji, piesprādzējiet drošības jostas, jo šis nebūs mierīgs lidojums!

Lomās – Mārtiņš Kalita, Kaspars Kārkliņš, Anita Kvāla, Everita Pjata, Signe Ruicēna, Laura Jeruma vai Ilze Jura.

Biļetes uz visiem iestudējumiem jau iespējams iegādāties!