“Esi sveicināta, bohēma!” – Sigitas Jevgļevskas jubilejas izrāde!

“Esi sveicināta, bohēma!” – Sigitas Jevgļevskas jubilejas izrāde!

17 februāris, 2020

8. martā aktrise Sigita Jevgļevska svinēs skaistu un apaļu jubileju, tāpēc viņai par godu šīs pašas dienas vakarā, plkst. 18:00, tiks spēlēta Valda Lūriņa iestudētā izrāde “Esi sveicināta, bohēma!”, kura aktrisei ir viena no mīļākajām izrādēm.

Iestudējums tapis, iedvesmojoties no Andra Bergmaņa, Andžila Remesa, Ērika Hānberga un Ulda Brieža, par pamatu ņemot A. Bergmaņa memuārus, kā arī grāmatas “Reiz Liepājā” un “Vāgūzis”.

Šajā izrādē savijas daudzi stāsti. Stāsti par to, cik brīvi nebrīvos apstākļos un laikos ir jutušies un elpojuši cilvēki! Par Latvijas brīvās domas paudējiem, bikstītājiem un nemiera gariem. Izrāde ļauj ielūkoties gan Liepājas, gan Rīgas bohēmiskajās vietās – vietās, kur laikmeta caurvējā saspiesties fiziski un garīgi kopā, lai salīdzinātu savas dvēseles temperatūras.

Tie ir stāsti par cilvēkiem. Stāsti par mums pašiem. Stāsti par Latviju.

Izrādē aktieri izstāsta gan delverīgi vieglprātīgus, gan smeldzīgus stāstus par radošās jaunatnes vasaras nometnēm, Imantdienām, Vāgūzī, Kazā un Skapī piedzīvoto un citiem nozīmīgiem notikumiem.

Bez jubilāres iestudējumā piedalās arī aktieri – Edgars Ozoliņš, Kaspars Kārkliņš, Ilze Jura, Edgars Pujāts, Armands Kaušelis, Viktors Ellers, Sandis Pēcis, Pēteris Lapiņš, Agnese Jēkabsone, Karīna Tatarinova, Ilze Trukšāne.

Sigita Jevgļevska beigusi Liepājas teātra IV studiju un ir aktrise kopš 1993. gada. Viņas kontā ir daudzas spilgtas raksturlomas un lomas muzikālajās izrādēs. Snovas kundze (izrādē “Polianna”), Zoja (izrādē “Pieci vakari”), Ciepa (mūziklā “Pūt, vējiņi!), Anna (izrādē “Ezermaļu krokodils”), Māte (rokoperā “Kaupēn, mans mīļais!”) un citas.

Par godu aktrises jubilejai Liepājas muzejā aplūkojama arī mākslinieces veidoto darbu izstāde melnās jeb svēpētās keramikas tehnikā, kurai dots nosaukums “Harmonija”. Izstāde noslēgsies 8. martā.