Liepājnieku ansamblim izdodas uzburt izteiksmīgu un metaforiski ietilpīgu mākslas darbu par klasisku disharmoniju starp iekšējo jūtu trauslumu un ārējo darījumu pasauli.

— Ilze Kļaviņa (“Kultūrzīmes” / “Precības”)

HANANA

Germans Grekovs
DRĀMA
Režisors – Dž.Dž.Džilindžers

Rudens. Ziema. Pavasaris. Vasara. Kādas dziļos laukos mītošas ģimenes stāsts viena gada garumā. Un kā ikvienā ģimenē – arī šajā – tās locekļi cenšas saprasties savā starpā, kā nu prot. Izrādes centrā ir Ausma – sieviete, kuras rīcību nosaka sirds, ne morāles likumi, un spēja dzīvot tālāk, lai notiktu, kas notikdams.

Izrāde nominēta 2009./2010. sezonas “Spēlmaņu nakts” balvai 6 nominācijās: “Gada dramatiskā teātra izrāde”, “Gada režisors”, “Gada aktrise” (I. Kučinska), “Gada aktieris otrā plāna lomā” (K. Gods), “Gada kostīmu māksliniece “(I. Vītoliņa) un “Gada muzikālās partitūras autors dramatiskajā izrādē” (K. Lācis).

Izrāde piedalījusies 2011. gada festivāla “Zelta maska” ārpuskonkursa programmā “Maska plus” (Krievija)

Germans Grekovs (1972) – aktieris un dramaturgs. Beidzis Voroņežas Valsts mākslas institūta Teātra fakultāti un ieguvis teātra un kino aktiera profesiju. Lugu rakstīšanai pievērsies 2006. gadā. Līdz šim sarakstījis 6 lugas – „Vatto kundzes četras vēlēšanās”, „Maizingers”, „Lielais Līdzjutējs”, „Sliktā sēkla” („Hanana”), „Kastings” (sadarbībā ar J. Muravicki), „Ķīmiskais nams”, kā arī kinoscenāriju filmai „Animatori”.
„Hanana” ierindota starp 2008. gadā labākajām Krievijā sarakstītajām lugām.

Lomās:
Ausma Hanana – Inese Kučinska
Jurčiks Hanana, Ausmas jaunākais dēls – Egons Dombrovskis
Roberts Hanana, Ausmas vecākais dēls – Edgars Pujāts
Harijs Hanana, Ausmas vīrs – Kaspars Gods
Kārlis Pētersons, Ausmas mīļākais – Leons Leščinskis
Katrīna N., Ausmas kaimiņiene – Anda Albuže
Astrīda, Ausmas draudzene – Sigita Jevgļevska

Scenogrāfs – Mārtiņš Vilkārsis
Kostīmu māksliniece – Ilze Vītoliņa
Tulkojis un latviskojis –  Ilmārs Šlāpins
Izrādē skan Kārļa Lāča mūzika

Pirmizrāde 2010. GADA 5. FEBRUĀRĪ

ATSAUKSMES par izrādi:
“Kaujas lauks – dvēsele” – Henrietas Verhoustinskas recenzija
“Izlietnes reālisma” spēks
Latvijas teātru Ābolu ķocis
“Džilindžera JāDostojevskis” – Silvijas Radzobes recenzija
Džilindžers ar Hananu ieskrāpē dvēselē

Foto – Ziedonis Safronovs

 1. Edijs S. says:

  Laba izrāde, paldies! 🙂

 2. Anita says:

  Nu jau pagājušas 4 dienas kopš redzēju izrādi, bet vēl tā nelaiž mani vaļā! Visu laiku nāk prātā tad spligtākās epizodes, tad dziļie un patiesie teksti… Izcila izrāde!
  Izrāde ļoti smaga, dziļa. Man liekas, ka ar vienu reizi nepietiek, lai saprastu visu, lai varētu aptvert visu, kaut daudzi saka, ka otru reizi vairs neiešot, jo par smagu, par emocionālu. Izrāde tiešām raisa ļoti daudz emociju, pārdomu. Bieži vien cilvēki smējās vietās, kuras itin nemaz nebija smieklīgas, tās bija šausmīgas. Droši vien šī ir vissmagākā izrāde, kas redzēta. Bet ir tā vērts!
  Aktieri – izcili un fantastiski visi! Liels prieks par I. Kučinskas ideālo aktierdarbu, atveidojot tēlu, kurš ļoti pretējs viņas parasti atveidotajiem personāžiem. Dombrovskis, protams, perfekts. Bet arī visi, visi citi – nav vietas kritikai.

 3. blūze says:

  intam dālderim vajadzētu noskatīties, lai zina, ko nedrīkst par liepājas teātri teikt

 4. Es says:

  Ļoti laba izrāde! Visi aktieri Malači! Paldies! 🙂

 5. Aivars says:

  Laikam šī izrāde par galējībām un galu dažādās izpausmēs. Jau pēc vārda Hanana, var saprast žargonu hanan. Jocigs un nesaprotams izrādes nosaukums. Ka sšādu izrāžu repertuāru ir izdomājis. Vai šī izrāde būs ilgi repertuārā?

 6. Elīza says:

  Aivar, vai tu klausījies un skatījies izrādi? Hanani ir tā ģimene. Tas ir viņu uzvārds. Un, protams, ka nozīme arī šim žargonam. Kāda vaina?
  ŠAI IZRĀDEI JĀBŪT REPERTUĀRĀ ILGU LAIKU!

  Paldies liels. Sajutu viskaut ko un priecājos par to!

 7. ggg says:

  Protams, var jau apstāties izrādes sākumā, “uzlikt bremzi”, jo šitādi primāti, dīvaini cilvēki. Mierināt sevi ar domu – tā jau nekur nav, un trīs stundas sēdēt un purpināt.
  Bet vēl var pārvarēt sākotnējo pretestību, ieklausīties (ja izrādē klausījās, tad tieši tāpat kā Elīza – vēlas, lai izrāde ILGI būtu repertuārā), mēģināt saprast, nolaisties no saviem augstumiem un rast asociācijas. Un tad, Aivar, emocijas būs citas. Un kuram tuvāk tas gals un gala izpausmes? Tādiem cilvēkiem kā Hananiem vai tomēr mums pašiem, ieslīgušiem savā egoismā un kategorismā.
  Izcila izrāde, starp citu!

 8. Alise says:

  Man patika.

 9. KARLIS PAKALNS says:

  Paskatījos šo fragmentu… Izskatās briesmīgi samākslota spēle.
  Kad aktieri normāli runā, tad gan gribas ieklausīties un skatīties, bet izrādē briesmīgi vērot šo prasto latviešu uzspēli. Zūd jebkura ticamība.

 10. Kārlim Pakalnam says:

  Nekad nespried par nelasītu grāmatu tikai pēc sava drauga domām vai pēc tā, ko visi saka! Izdarīt secinājumus no nenozīmīga fragmenta ir vēl ļaunāk. Lai nu kur bet aktierspēlei diezin vai šajā izrādē var “piesieties”… Gandrīz katrā izrādē ir kāds aktieris, kurš “krīt ārā”, šeit tādu nav.
  Brīnišķīga izrāde, dziļa, skumja un plosoša, diemžēl stāsta par realitāti …

 11. Pakļavis says:

  Noteikti skarbāk kā pasakā par Pēterīti un vilku(joks).

  Vispār ļoti laba ar savām garšīgām fiškām,incestu,pāris skarbiem,bet ļoti iedarbīgiem vārdiem par tēmām,kas ikdienu padara krāsaināku par menbaltā televizorā redzēto.Pirms pirmizrādes recenzijā(kas dīvaini) lietotais vārdu salikums ”ieskrāpē dvēselē” ir trāpīgs kā sitiens zem jostas vietas.
  Obligāti jāved uz Daili,lai ieskrāpē arī snobisko rīdzinieku sirdīs!
  Inese Kučinska-tur viss ir super(arī Jurjāne patika)
  Bet visa šī pasākuma nagla ir,protams,Gods!!!

 12. Grizlija says:

  Biju šodien. Manuprāt, lieliska izrāde. Izrādē apspēlēta smaga tēma. Ir par ko padomāt. Dialogi nesamāksloti un nevaru piekrist Kārlim – nemanīju nevienu uzspēlētu dialogu. Izcils ir Egons Dombrovskis Jurčika lomā un, protams, Kučinska, kas nekad man nav likusi vilties savā aktierspēlē.
  Liels paldies!

 13. Santa says:

  Smaga,bet ļoti dziļa un laba izrāde.Aktieri-lieliski.Mums ar vīru patika.Vēl tagad pārrunājam redzēto.

 14. Laura says:

  Ārprāts! (labā nozīmē) Mani šī izrāde TĀA iespaidoja. Tik… tik… spēcīgi, gan paraudāt var, gan pasmieties (par to, cik traģiski)..

  Jā.. Aktieriem tāds milzīgs PALDIES, ka to vārdos nevar izteikt. Viņi ir vislabākie.

 15. Anna says:

  Mana sirds un dvēsele palika šajā izrādē!
  Neko labāku NEKAD, NEKAD, tik tiešām NEKAD nebiju izbaudījusi!
  Tāda emociju gamma!!!
  Kā otrajā cēlienā sāku raudāt, tā asaras bira vēl pēc izrādes, mašīnā braucot uz mājām!
  Paldies režisoram, neiedomājami milzīgi liels paldies aktieriem un visiem, visiem, kas savu roku pielikuši, lai vispār taptu šī fantastiskā izrāde!

 16. Ieva says:

  Jau pagājušas 3 dienas kopš noskatījos izrādi, bet vēl aizvien domas aizkavējas pie redzētā – tas bija tik spilgti.
  Pirmā cēlienā sākumā smejies par notikumiem līdz sāc apzināties, ka smejies par reāliem, traģiskiem brīžiem citu cilvēku dzīvēs – tas man izrādījās liktenīgi 🙂 – apraudājos jau pirmajā cēlienā.
  Pirmo reizi piedzīvoju, ka beidzoties izrādei un nodziestot gaismai, no visām zāles malām atskan šņuksti un tiek slaucītas asaras.
  Bija tik daudz lietu par ko aizdomāties ! Bet man būtu ļoti jāsaņemas, lai noskatītos otro reizi, pārāk smagi …
  P.S. Vēl mani nepamet nožēla par to, ka bija skatītāji, kas tā arī neko nesaprata no redzētā (spriežot pēc nosodošajiem tekstiem, ko dzirdēju starpbrīdī).

 17. antra says:

  PALDIES! Brīnišķīgs kopdarbs: režija, mūzika, AKTIERI! Mēs vēl aiz vien atceramies šo izrādi un iesakām citiem.
  Ar cieņu ventspilnieki

 18. Laila says:

  Lielisks režisora un aktieru darbs.Aizskāra līdz sirds dziļumamLika padomāt-kas izdzīvo dzīvi”paīstam”?Vai mēs,kas esam apauguši ar ikdienas pierastības un nemainīguma labklājības rutīnu?Vai viņi,kas cīnās ikdienā kā mācēdam,pēc savas saprašanas un mēģinādami saglabāt cilvēcisko seju?.Tikai nepiekrītu,ka tādas situācijas ir tikai Latvijas laukos.Tā var būt jebkur-gan Liepājas ezermalā,gan Rīgas centrā…

 19. MC says:

  Kāpēc Džilindžera un reizēm arī Atkočūna izrādes tik stipri (labā nozīmē) atšķiras no pārejo režisoru iestudētajām LT? Nāku no izrādēm mājas un nepatīk man redzētais, bet ar abu minēto režisoru izrādēm pavisam cita lieta, īpaši jau Džilis. Nu fantastiska Hanana! Neesmu redzējis, ka vienā izrādē tik dažādas emocijas – trešdaļa zāles visu laiku smejas, trešdaļa raud, trešdaļa sēž domās nogrimuši ar mazliet šokētu sejas izteiksmi, it kā kaut ko atskārtuši būtu. Forši! Vairāk Džilindžera un Atkočūna un līdzīgu talantu!

 20. Zieds says:

  tiem kas pārmet samakslotību un realitātes trūkumu….
  laikam maz ko zināt par dzīvi ne tikai dziļos laukos, bet pat pilsētā. es teiktu, ka viss parādīts pat ļoti reāli. atpazīstu ne tikai vietas, vidi, bet arī varoņus. skarba patiesība no scenogāfijas līdz raxturiem.
  izrāde ļoti iespaido, kaut vai tādā visai kuriozā veidā, ka pēc izrādes noskatīšanās nonākot līdzīgā vietā neviļus padomāju- HANANA.

 21. slota says:

  Pēc pirmā cēliena aizgāju. Nu negribas man sevī laist šo primātu problēmas. Aktieru spēle laba.

 22. Birste says:

  Mani tiešām pārsteidz šie cilvēki, kuri “negrib laist sevī šīs primātu problēmas”. Varbūt ieslēdzieties kaut kādā mazā, šaurā, perfektā istabiņā, izkariniet smukas bildītes un skatieties jautras filmiņas, kurās dzied uz nebēdu, jo viss taču ir tik sasodīti brīnišķīgi (“Mūžīgie Dziesmu svētki”) un vispār neejiet no mājas ārā! Cik gan aklam un tukšam jābūt cilvēkam … Tā taču ir vistīrākā sevis mānīšana! Gribētos zināt, par ko tad elitārie cilvēki domā… Laikam jau ne par Dievu, cilvēka un Dieva attiecībām, cilvēka vietu šajā pasaulē, vērtībām un ģimeni. Ka tik beigās nesanāk, ka tie primātu nolicēji paši ir vistīrākie mērkaķi.

 23. Aija says:

  Izrāde vienkārši PA PIRMO! Liels, liels paldies aktieriem un Džilindžeram 🙂

 24. kristīne says:

  Noskatījos vakar,ilgi nevarēju aizmigt.ļoti smaga, bet izcila izrāde.Ar draudzeni spriedām,ka Džilindžers gluži vai būtu paviesojies mūsu lauku ciematā.Burtiski katrā tēlā saskatījām vairākus reālus personāžus.Aktieru tēlojums, dekorācijas,tērpi – viss kā no dzīves.Starpbrīdī mūsu pārdomām pievienojās arī sveši cilvēki.Diemžēl tā patiešām ir realitāte un tur nekas nav ne pārspīlēts, ne izdomāts.Paldies par šo dziļo, smago un izcilo izrādi!

 25. Agnese says:

  Pedejos gados labaka redzeta izrade. Dzilas pardomas izrausoss sizets.

 26. Andris Bite says:

  Pirmā daļa likās pārāk izstiepta, un kaitināja, ka cilvēki smējās tur, kur jāraud būtu. Otrā salika visu pa plauktiņiem. Vienas kofesijas mācītāji vazājas pa “dejo ar zvaigzni”, mēs nākam uz šo izrādi! Vakar skatījos un sirds sāpēja. Ne vārda melots! Paldies!
  Un kā ienācējs Liepājā no Latvijas otra gala esmu priecīgs, ka mana iepazīšanās ar Liepājas teātri sākas tieši ar šo izrādi. taciņa ir iestaigāta:)

 27. Santa says:

  Parasti ar draudzenēm ejam pēc izrādēm uz teātra kafejnīcu pie vīna glāzes pārrunāt redzēto. Pēc šīs izrādes aizgajām, paņēmām savu vīnu, apsēdāmies un – klusums… Nevar parunāt. Pārāk smagas un dziļas emocijas. Tā arī izdzērām vīnu un gājām prom.
  Izrāde ļoti smaga, bet neko tik labu ilgi neesmu redzējusi un baudījusi.
  Aktierspēle vienkārši fantastiska!
  Paldies!!!
  Tas ir pierādījums, ka Liepājas teātra aktieri ir labākie Latvijā un balvu ir nopelnījuši godam visās izvirzītajās nominācijās.

 28. Ilze says:

  Sirsnīgs PALDIES par šīvakara izrādi Rīgā!!! Sen nebija redzēta tik emocionāli paņemoša un arī skarba izrāde, brīžiem šermuļi pa kauliem skrēja un bija sajūta, ka esmu tur, tajā lauku mājā un kā lai tagad no turienes tiek projām… Un arī gribas pajautāt – par ko mums tas viss, ja esam nodrošināti un laimīgi?
  Aktieru spēle patiešām fantastiska! Gaidīju šīs viesizrādes jau kopš augusta un zināju, ka liepājnieki būs lieliski! Tikai žēl, ka Rīgā nav vairākas izrādes…

 29. Elita says:

  PALDIES!
  Provakatīvi, skarbi, atkailināti, tik dziļi aizkustinoši. Labākā izrāde, kas jebkad redzēta. Lai arī aplausi jau ir izskanējuši, man šī izrāde vēl nav beigusies, un šķiet – vēl ilgi nebeigsies.

  Aktieri – izcili.

 30. Māris says:

  Paldies par izcilo izrādi šovakar Jelgavas kultūras namā. Tas bija fantastiski, aktieri spēlēja tik izcili, ka dažām tantēm priekšējās rindās, izrādes kulminācijā nervi vairs neturēja, un vajadzēja celties kājās, un iet mājās, vai sākt komentēt pilnā balsī. Es apbrīnoju to, cik precīzi ir izlikti akcenti, un to, ka izrādes laikā apstājas mans laiks, bet dažu stundu laikā tiek izdzīvota cita dzīve.

 31. Lauma says:

  Redzēju izrādi Rīgā. Tā mani tā satrieca, ka teju visu 2h stundu garo braucienu mājās slīku asarās. Spēcīgs cirtiens dvēselē, ka vārdiem vairs nav vietas.ļoti ceru, ka tā dabūs balvas ”Spēlmaņu naktī”, izcila izrāde.
  Nez kāds no izrādes izgāja prezidents, kuram daži Jurčika vārdi bija samērā tiešs spļāviens.

 32. klemans says:

  Visu cieņu Ziedonim, Mirušajām Dvēselēm un Straumēniem, bet “HANANA” šovakar uz Nacionālā Teātra skatuves vēlreiz pierādīja un apliecināja, ka ir šīs Spēlmaņu Nakts izrāde Nr.1!
  Vēl vairāk … tā ir kas vēl daudz vairāk!

  Paldies!

 33. obligāts says:

  Pilnīgi piekrītu!Hanana ir ansambļa izrāde!Znotiņam gada aktieri,bet Hananai izrādi,tas būtu loģiski.

 34. Biruta says:

  Biju vakar Rīgā. Godīgi sakot nezināju uz cik smagu gabalu parakstos iedama uz šo izrādi. ja zinātu, laikam neietu. Taču.. esmu ļoti priecīga, ka redzēju šo izrādi. Laikam ir noderīgai kādreiz uzzināt arī kaut ko tādu, ar ko savā dzīvē (paldiies liktenim) nesaskaries. Baisi.
  Tomēr pēc izrādes nebija depresīvs noskaņojums, lai vai cik jocīgi tas nebūtu.
  Aktieru spēle bija fantastiska. Un nebija samākslota, kā te izsakās cilvēks, noskatīties reklāmas rullīti. Bija patiesi, traģiski un smieklīgi. Nav pārāk bieži, kad pēc izrādes visi skatītāji aplaudē stāvot kājās.
  Paldies!

 35. Iveta says:

  Ļoti dzīva izrāde.
  Patika

 36. Diana says:

  superīga ,iesaku visiem!!!!!!!!!!

 37. Agnese says:

  Līdz sirds dziļumiem sāpīga, trāpīga…IZCILA! Paldies!!!

 38. Māris says:

  Paldies, ka atbraucāt uz Valmieru! Gari nekomentējot – nav īsti vārdu, lai pateiktu, cik izcila ir INESE KUČINSKA. Ir zināmi vārdi Latvijas teātra primadonnu sarakstā, piem., Lilita Bērziņa, Vija Artmane u.c. Inese Kučinska viņām līdzvērtīga. Par Egona Dombrovska un Džilindžera izcilību šoreiz nerunāšu – viņi, kā vienmēr, – augstākās raudzes. paldies arī K.Lācim par oriģinālmūziku. Bet visu manis nepateikto, man šķiet, pateica pēc izrādes kājās cēlusies publika. Paldies! Brauciet atkal – ar “Raganu”!

 39. Lelde says:

  Šī izrāde Valmieras drāmas teātrī bija mana pirmā sastapšanās ar Liepājas Teātri un šī izrāde, tagad jāatzīst, ir vislabākā, ko esmu jelkad redzējusi. Ļ.cien. Inese un Egon – izrādes finālā raudāju kopā ar Jums. Paldies par dramatisko un brīnišķīgo izrādi! Trūkst vārdu, tāpēc aplaudējot cēlos kājās un vēl joprojām esmu ar izrādi domās.
  Ļoti, ļoti, ļoti liels paldies par aizkustinājumu visai komandai!

 40. vija says:

  Skatījos izrādi Valmierā.Smaga,bet ļoti,ļoti,ļoti…laba izrāde.Izcili VISU aktieru darbi! Paldies !!!

 41. Vineta says:

  Bravo!!!!!!! Man ļoti patika….. skarbi un skaisti un reāli !!!! Paldies režisoram un viņa lieliskajai komandai!!!

 42. Madara says:

  Ļoti smagi skaista izrāde, kuras vidū es smējos, beigās raudāju, bet trīs dienas vēl nēsāju sevī. Brīnišķīgs aktieru darbs.

 43. Sveta says:

  PALDIES jums visiem, ka atbraucāt uz Valmieru!!!

  Šī ir mana visvisvisskaistākā satikšanās ar Liepājas teātri un jums, aktieriem!!! Jūs man sagriezāt izpratni par teātri kā mākslu ar kājām gaisā. Paldies par to!
  Izrāde grieza dvēselē un dara to joprojām – smaga, dziļa, bet skaista. Aktierspēle – NEVAINOJAMA. Jūs beidzot likāt man noticēt, ka viss ir pa īstam. Es neredzēju tēlojumu, es redzēju reālu dzīvi.
  Jūs iedarbojāties uz visdziļākajām maņām – oža, garša, dzirde, redze. Un emocijām pašos dziļākajos sirds stūrīšos. Vēlreiz vislielākais PALDIES! Un gribu jūs redzēt atkal.

 44. Agita says:

  Lielais Paldies visam izrādes ansamblim par fantastisko Teātra Mākslas baudījumu, kuru šovakar sniedzāt Rīgas skatītājiem!!! Ineses Kučinskas tēlojums izcils! Domāju, ka ovācijas, kuras sarīkoja kājās stāvošie skatītāji, izteica visu…… Izrāde ar ļoti spēcīgu” pēcgaršu “- tā nelaiž vaļā! Gaidam “Raganu”:)!

 45. Kimi says:

  Aktieri, protams, centās, cik spēja. Viņiem par to paklanos. Taču pati melnā izrāde – černuha – par lopisko dzīvi… pārāk postmoderni samudrīta, piesaucot antīko klasiku, freidismu… Varbūt krievu izpildījumā, ar viņu vitalitāti un dvēseles spēku, tas būtu baudāmāk, taču šī izrāde pilnīgi neko, izņemot nožēlojamību, nerada. Mēģinājums beigās pacelt to visu garīgā dimensijā bija saprotams ar prātu, bet sirdi nekādi neskāra… Nav saprotams, arī, kas ir izrādes mērķauditorija. Ja nu vienīgi pusaudži pārejas vecumā, kas sāk intensīvi domāt par dzīves jēgu…

 46. Incīte says:

  vakar skatījos šo izrādi. tas,ka Dž.Dž. ir putni un marinētas sēnes galvā, tas ir vairāk kā skaidrs un uz viņa izrādēm eju tikai tad,ja nezinu,ka tā ir viņa izrāde. šoreiz notika tieši tā. tiku uzaicināta un piekritu. ja visu izrādes laiku čortojos, par ko jāskatās tāds sviests, tad šodien pavisam citas domas. Aktierspēle – vnk fantastiska, tās dēļ arī paliku uz otro cēlienu. bet sižets un vispār doma – tā arī nesapratu. norakstu savu neizpratni uz Dž.Dž. un Liepājniekiem novēlu – tā turpināt! Lieliski aktieri. Viņu dēļ ir vērts šo izrādi noskatīties.

 47. krauklis to Kimi says:

  Loti zēl, ka neko vairāk par lopisko dzīvi nesaskatīji… Un, ja nezini, kas ir postmodernisms, labāk nemētāties ar šādiem apzīmējumiem nevietā.
  acīmredzot, ir cilvēki, kas dzīvi uztver virspusēji. pēc formas, ne satura. Tādi noteikti nav šīs izrādes mērķauditorija.

 48. Baibiņa says:

  Kādreiz liepājniekiem bija izrāde “Paula kungs”, kas atstāja tikpat traku iespaidu kā “Hanana”. Nav šī izrāde “Santa Krusas”cienītājiem, bet … tā ir varen plosoša, pat atbaidoša savā realitātē. Tas ir patiesības vēstījums tiem, kas negrib neko zināt par vienkāršo ļaužu dzīvi, jo TĀ dzīvo. Tepat. Latvijā. (Piemērs,kaut vai no Tārgales māsas un brāļa) Tāpēc tik graujoša. Un beigās evaņģelijs. Tas nu gan bija pārsteigums! Mīlu šos aktierus! Vakar Krievu teātrī skatītāji kā “Kaupēnā” cēlās kājās, aktieri tik nāca un nāca paklanīties! Izturību! Dombrovskim novēlu kādu spēcīgu un skaistu mīlētāja lomu!

 49. Arnis Liberts says:

  Par Inesi Kučinsku- tā jau vairs nav spēle, es apjuku no ticamības pakāpes. Liepājnieki lolojiet un pietaupiet viņu , nedodiet viņai bieži tādas lomas. Te ir ko dvēselītei turēt!
  Un teiksim paldies ,ka ir šis skarbais laiks un dzīve tāda , jo tikai tā var piespiest mūs aizvērt acis un ļaut sadzirdēt, cik maigi Viņš uz mums klusē.

 50. Sandra says:

  Liels paldies liepājniekiem, ka “Hananu” bija iespējams redzēt arī Valmierā! Ļoti smaga un ļoti laba izrāde, izcila aktierspēle! Var tikai domāt, kā ir dzīvot tādā realitātē un var apbrīnot, kā to visu var “iznest” uz skatuves. Patiesi, skarbi, sāpīgi…

 51. Kimi to Baibiņa says:

  Tas, ka daudzi TIEŠI TĀ ARĪ DZĪVO, nav noliedzams. Taču kādā veidā šī izrāde var būt “vēstījums tiem, kas negrib neko zināt par vienkāršo ļaužu dzīvi”? Ja viņi nelaiž sevī šīs problēmas, tad kā izrāde te kaut ko var ietekmēt… Vai tāpēc viņi uzreiz metīsies kaut ko darīt šo ļaužu izglītošanas un labklājības labā? Turklāt daudzi „vienkāršie ļauži” nemaz nevēlas savā dzīvē neko mainīt, jo viņiem arī tāpat ir labi. Vai zināt pastāstiņu par glābēju, kurš metās vilkt ārā no purva cilvēku, kurš tur kārpījās? (Tarkovskis “Nostaļģijā” to arī izmantoja.) No purva izvilktais glābējam nikni prasa: “Ko tev no manis vajag?”- “Nu kā – es taču tevi izglābu!” – “Idiots! Es taču tur dzīvoju! Saproti – dzīvoju!”
  Deklaratīvais ieteikums nobeigumā – meklē Dievu sevī – pats par sevi jau ir labs, taču pārāk mehāniski “piekabināts”. Skatītājam uz vārda ir jānotic pārstāstam, ka Jurčiks slimnīcā lasīja Bībeli un klakt – pievērsās Dievam (Nu jā Pētersons taču ar viņu bija runājis par Dievu!) … Manuprāt, izrādē netika īstenots lugā ietvertais potenciāls. Un vājā vieta šajā gadījumā meklējama Jurčika tēlā. Tā nav aktiera vaina (aktieris pēc labākās sirdsapziņas ir darījis visu, kas viņa spēkos!) , tā ir režijas nepilnība. Skatītājs redz, ka Jurčiks ir „nometis savu eža kažociņu” un „pārvērties par princi”, un šai pārvērtībai ir jānotic uz vārda. Bet mani tas nepārliecina… Jo pats no sevis tas nenotiek, ir jābūt kādai spēcīgai personībai, kas rada impulsu pārvērtībām. Ja šī personība ir Pētersons, tad attiecīgi jāsaliek akcenti…

 52. Kimi to Krauklis says:

  Jūs droši vien par G.Grekovu zināt labāk nekā viņš pats? Šeit intevijā https://www.vkonline.ru/article/16625.html Grekovs par sevi saka: “Es vispār esmu tāds tīrasinīgs postmodernists, bez piejaukumiem”…

 53. Katla says:

  Lai jau Kimi tiek galā ar savu sirdsapziņu par saviem iepriekšējiem darbiem.

 54. Kimi to Katla says:

  Nu re – te visiem viss uzreiz ir skaidrs un nav nekādu jautājumu…
  Nu, piedodiet, bet mans viedoklis atšķiras no jūsējā.
  Un tieši tāpat kā jūsējais ir pamatots savā pieredzē.

 55. Vita says:

  Šī izrāde ir labākā no izrādēm, ko esmu redzējusi. Sākumā šaubījos, apmeklēt, vai nē, jo atsauksmēs izlasīju, ka tā ir smaga. Visiem, kas šaubās, iet vai nē, iesaku – nešaubieties, ejiet, šī izrāde ir izcila. Pēc izrādes nav nomāktības sajūtas, par to pēc tam jādomā vismaz 3 dienas. Kāds aktieru tēlojums! Paldies, ka atbraucāt uz Valmieru!

 56. Ginčuks says:

  Gaidīju kaut ko labu no Džiļa – un lūk – ir! es nemēdzu jūsmot par izrādēm, bieži vien spļaudos, par to, ka atkal garām nošauts, bet te- kaut kas bija tik patiess tajā visā, ka es pirmoreizi dzīvē teātrī raudāju…ja es būtu kritiķis , man roka neceltos nodarboties ar sīkumu analīzi, utt., jo bija tur iekšā nenormāla jauda. Smagi, pamatīgi un pa īstam.

 57. Vijuks says:

  Vienkārši – Paldies!!!

 58. Madara says:

  Labākais, ko esmu redzējusi. Izcila aktierspēle, K.Gods fantastiski nospēlēja, protams – arī pārējie aktieri, un Dombrovskis – viņš nu gan ir Aktieris! Ne velti aplausi skanēja kājās stāvot un tie bija domāti visiem aktieriem. Paldies Jums! Bija gan smiekli, gan asaras (un ne man vienai vien, paskatoties zālē daudzi vārda tiešā nozīmē raudāja, arī caur smaidu).

 59. Adele says:

  Beidzot arī es redzēju Hananu – pagājušājā sestdienā. Nekad nevarēju iedomāties, ka man teātrī būs pārdzīvojama TĀDA spriedze. Piebildīšu, ka sēdēju balkonā. Bail pat iedomāties – kā būtu, ja atrastos tuvāk. Pēc visa pārdzīvotā ir sajūta, ka esmu šajā ģimenē dzīvojusi. Piekrītu viedoklim, ka nedrīkst aktieriem ļaut šo izrādi spēlēt bieži – tas nevar būt veselīgi!
  Paldies par īstām un līdz sāpēm spēcīgām sajūtām!

 60. elisa says:

  Vienreizēja izrāde.Izrāde,kura uzrunā.Tik spēcīgu tēlojumu reti gadās redzēt.Esmu šokā un sajūsmā vienlaicīgi.

 61. ingrīda says:

  Paldies par izrādi!
  Jūs liepājnieki varat būt lepni ,par tik izciliem aktieriem!
  Vārdos neaprakstāmas sajūtas un emocijas par izrādi….
  Neko tik izcilu vēl savā mūžā nebiju redzējusi.
  Paldies par iespēju izrādi noskatīt Jēkabpilī!

 62. Marita says:

  Tik ļoti sāp, un asaras Ineses acīs tik patiesas … Brīnišķīga izrāde! Liepājnieki, jūs esat izcili!

 63. Silva says:

  Izcili, izcili, izcili!!!
  Trūkst vārdu, lai izteiktu apbrīnu aktieru darbam. Paldies, ka dāvājāt mums iespēju redzēt šo izrādi. Joprojām esmu izrādes iespaidā. Sižets smags, bet bija vietas, kur smejos lidz asarām. Par vērtīgāko šajā lugā uzskatu aktieru komandas darbu. Grūti pat aptvert, cik daudz enerģijas tas prasa aktieriem.
  Lai skatītāju pateicība dod Jums spēku un gandarijumu!
  Paldies, mani mīļi, no Jēkabpils.

 64. madoniete says:

  Liels paldies liepājniekiem par izcilo tēlojumu!
  Tas nebija teātris,bet reāla,patiesa dzīve.

 65. No Ventspils says:

  Šodien noskatījos izrādi – izcili un lieliski…
  Nebiju domājusi, ka kāds var tik realistiski atēlot to, kas notiek dziļākos laukos, kur ir bezdarbs un alkoholisms…
  Iesaku šo izrādi visiem noskatīties – pēc tam ir daudz ko pārdomāt!!!

 66. Arī no Ventspils says:

  …priekš manis – viena no labākajām ko esmu savā dzīvē redzējusi….jo nu aktieri savu dvēselīti izlika.
  Rakstnieks,kas sarakstījis-krievu tautības,bet..man sasaucas ar jauno Colka Cool filmu.Un tad gribās teikt – apskatieties apkārt kā cilvēki laukos izdzīvo,jo par dzīvi to nosaukt grūti.
  Liels paldies Inesei Kučinskai un pārējiem! Jūs bijāt lieliski! Un sirds tik pilna…kā Inesei acis ar asarām nākot paklanīties.

 67. Edgars says:

  Vakar Ventspilī redzēju. Varbūt dzīvoju citā sabiedrībā, bet es nespēju noticēt stāstam. Man likās, ka salikts tur iekšā viss ko vien var iedomāties, likās nereāli. Tas radīja tādu distancētību, jo nevar taču būt, ka apkārt tiešām tā notiek un cilvēki, kas tā varētu dzīvot, neko nedarītu lietas labā. Man likās dīvaini, ka zāle smējās vietās, kas galīgi bija nevietā, žēluma gals – bet citi par to smejas, radīja izbrīnu par sabiedrības neiecietību. Pēc pirmā cēliena domāju vai maz palikt vai nē – paliku, otrais bija labāks, bet kopumā izrādi nespēju novērtēt kā “man patika”. Pēdējos gados esmu bijis uz vairākām Džilinndžera izrādēm, kas tiešām patika un ierāva sevī un bija stāsts, bet šeit vairāk likās pāc “cik nu sūdīgi vien varam izdomāt, kā laukos iet, stāsts no atslēgascauruma”.

  Rezumē – nevaru teikt, ka patika, bet paldies – aizdomāties lika.

 68. Gunita says:

  16.marta vakarā šo vienreizējo, bet tajā pat laikā drūmo izrādi redzēju Ventspilī.Paldies visiem aktieriem,bet it sevišķi Ausmas atveidotājai Inesei Kučinskai un arī Jurčika atveidotājam Egonam Dombrovskim. Bija cilvēki, kuri pēc 1.daļas devās prom-iespējams,neizprotot šo darbu vai arī psiholoģiski nespēja izturēt līdz galam. Man šī izrāde lika aizdomāties par dzīvi, par tās vērtībām.Joprojām domāju par redzēto,jo viss ir tik dzīvs manā atmiņā.Asaras Inese Kučinskas acīs bija tik reālas…to nevar nospēlēt!Dombrovskis ar šo lomu – IZCILS!Paldies Liepājas teātrim par šo izrādi!Gaidīsim atkal viesos Ventspilī!:)))

 69. no Ventspils says:

  Paldies par lielisko izrādi Ventspilī!
  Viena no labākajām izrādēm, ko esmu redzējusi! Vairākas dienas pēc tās domāju, analizēju. Smags, bet patiess uzvedums. Izrāde mani aizrāva! Aktierspēle izcila! Vēlreiz paldies!

 70. Vija says:

  Paldies par emociju gūzmu un sitienu “zem jostasvietas”! Piektdien noskatījos izrādi Ventspilī. Par šādām izrādēm nekad nevaru pateikt – “man patika”. Varu tikai klusēt, baudīt, dusmoties, raudāt, kliegt, šausmināties, pārdzīvot un domāt, domāt, domāt… Izrāde liek meklēt atbildes uz daudziem jautājumiem, kurus Tu vari uzdot tikai pats sev.
  Tomēr gribētos uzdot dažus jautājumus arī režisoram, jo neesmu pilnīgi vienisprātis ar viņa izrādes koncepciju.
  “Augstākā pilotāža” visam aktieru ansamblim un tomēr vēl augstāka par augstāko Inesei Kučinskai un Egonam Dombrovskim. Skatoties aktieru spēli, saspēli un dzīvošanu uz skatuves, guvu vislielāko baudījumu. Paldies jums visiem! Fantastiski! Baigais prieks dvēselē, ka kurzemnieki “izgriež nu ļoti lielas pogas” slaveniem /un arī ļoti labiem / galvaspilsētas teātru aktieriem!
  Tagad ļoti gribu redzēt “Raganu”. Noteikti braukšu uz jūsu teātri skatīties!
  Lai jums visiem viss izdodas jūsu skatuves un zemes dzīvēs! Tā turpināt!

 71. Siire says:

  Paldies par izrādi. Trīs stundu laikā izdzīvoju gandrīz visu emocionālo sajūtu gammu.Vienkārši izcila aktierspēle. Šī ir viena no tām izrādēm, kas uz ilgu laiku paliek atmiņā. Ceru, ka šo izrādi vēl spēlēs nakošsezon.:)

 72. Katrīna says:

  Visdziļākā pateicība aktieriem par milzīgo atdevi uz skatuves! Izcili!!!

 73. Dace says:

  Tas ir Liepājas teātra Zelta fonds, neapšaubāmi. Vakar skatījos otrreiz – ģeniāla izrāde, aktieru un režisora talants ir nepārvērtējams, paldies 🙂

 74. Baiba says:

  Vakar redzēju šo izrādi Rīgā, Liepājas teātris ir izcils, visi aktieri, kas bija uz skatuves šai lugā, bija ļoti pārliecinoši, suģestējoši un apliecināja augstu profesionālo varēšanu!
  Protams, ka šī brīža labākā Aktrise latviešu teātrī Inese Kučinska! Katra kustība, intonācia, saspēle ar pārējiem aktieriem, tā bija izrāde, kas sniedz skatītājam katarasi! PALDIES!

 75. Elita says:

  Milzīgs PALDIES!!! Sestdienas vakarā bija laimīgā iespēja noskatīties izrādi LTV, ja godīgi, man parasti tas ( iespēja skatīties teātri TV) nesniedz īpašu pārdzīvojumu, taču šoreiz viss bija citādi – un tas nozīmē, ka teātrī to skatoties , visticamāk, tiek patiešām uzplēstas visas emocijas un sāpes, un žēlums, mīļums, traģika, mulsums, maigums…. Tāds nereāls kokteilis uzjaukts…. Un aktieru darbs – Inese Kučinska vienkārši ģeniāla! Visi aktieri – ļoti labi, Izcila izrāde, izcili aktieru darbi, neizsakāmi liels PALDIES vēlreiz!

 76. Lohs says:

  Es neesmu redzejis, uzskata ka esmu lohs.

 77. Edgars says:

  Ļoti augstvērtīga, dziļi patiesa un skarba luga. Brīnišķīgi aktieri un režija. Viena no pēdējo laiku izrādēm, kura neatstāj vienaldzīgu (vismaz mani un manu ģimeni noteikti – nē!). Liels paldies visam aktieru ansamblim par izjusto un patieso tēlojumu! Sirsnīgs PALDIES!!!

 78. Gatis says:

  Aktierspēle lieliska , Kučinska un Dombrovskis ir ģeniāli , pat nevaru iedomāties ko šīs lomas no viņiem kā cilvēkiem prasīja…
  Taču sižets… jā, zinu, ka tādu cilvēku netrūkst, sevišķi laukos viņi ir biezā slānī. Taču to dziļo domu arī nesapratu. Vai gan tā ir kādu citu vaina, ka viņi dzīvo šādi ?
  Ieteikums – nekad nedāviniet citiem biļetes uz šo izrādi , jo reakcija var būt ļoti atšķirīga – no sajūsmas līdz pretīgumam. Pērciet sev.

 79. Gaits says:

  Augstākā aktiermeistarība un pilotāža. .Uz skatuves nežēlīga patiesība,cinisms,dzīves skarbums.. Džilis perfekti pastrādājis aŗī Liepājā… Baudīt un kaifot par šadu aktierspēli,kas rada ticamību un liek paskatīties uz pašiem mums..Perfekts ir E.Dombrovskis un I.Kučinska( liekas,ka viņa pilnībā sevi izsmeļ un izgriež uz skatuves).Dekorācijas,kostīmi,rekvizīti un muzikālie efekti mūs ieved realitātē( kādi sadzīviski priekšmeti vien nav savilkti uz skatuves!!!). Varbūt varoņu leksika pārāk skarba….Nezinu nevienu Džilindžera iestudējumu,kas nebūtu baudāms.Viss nostrādāts līdz sīkumiem-izcils Režisors.Vēl biežāk viņa izrādes uz mūsu teātra skatuves … Paldies par ieskatu Patiesībā. Viela pārdomām.Vai tie esam mēs???

 80. Jonas says:

  Izcila un tajā pašā laikā ļoti smaga un dziļas nozīmes izrāde par vienkšršu cilvēku dzīvi. Liek aizdomaties par cilvēciskajām vērtībām, par attiecībām ģimenē.
  Lieliska aktieru spēle!
  Ļoti žēl ka šī drāma 5.februārī Liepājas teātrī tika spēlēta pēdējo reizi.

 81. Vika says:

  Lieliski. Biju uz pēdējo izrādi. Applaudēju kājās stāvot, asarām pa seju birstot. Aktieri fantastiski, visi aktieri fantastiski, bet izcelšu Inesi, šī sieviete ir kaut kas fenomenāls. Paldies Liepājas teātrim par atziņām.

 1. […] Pirms tam biju uz JRT  Melno pienu, uz Dailes Tētaris Īstvikas Raganām un Liepājas Teātris uz Hananu. Viss loģiski – īsi pirms Jāņiem Skroderdienas. Bet te ir viens mazīīīīīītiņš […]

Lai pievienot komentāru