Inese Kučinska šo dēmoniskā intelekta aspektu iemieso meistariski, kas uzvedumā valdošās dauzonīgās atmosfēras apstākļos šķiet velnišķi grūti. Arī ārēji aktrise ir «izkususi» Ričarda fiziskajā kroplumā un zirneklībā, un tas šķiet īsts profesionāls izaicinājums arī tik pieredzējušai māksliniecei. Bet aktrise ar to tiek galā spoži.

— Guna Zeltiņa (“Šekspīrs”/ “Teātra Vēstnesis”)

Iespēja noskatīties izrādi “Andrievs Niedra”!

Trešdien, 21. augustā, pulksten 19.00 Liepājas teātra mazajā zālē koncertzālē “Lielais dzintars” festivāla “Via Baltica” ietvaros būs skatāma Spēlmaņu nakts balvai 2015/ 2016 nominētā izrāde “Andrievs Niedra”, kas Latvijas valsts dibināšanas vēsturi atklāj no vēl, iespējams, neredzēta skatpunkta.

Pirms izrādes pulksten 17.00 restorānā “Čello” koncertzāles “Lielais dzintars” 6. stāvā notiks Liepājas Universitātes lektores, Latvijas Rakstnieku savienības Liepājas nodaļas vadītājas Lindas Zulmanes vadīta diskusija “Ceļš Andrieva Niedras daiļradē”. Ieeja diskusijā bez maksas.

1919. gads Latvijas vēsturē pazīstams kā strauju pārmaiņu un haosa laiks, kad pēc Pirmā pasaules kara jukām, tika meklēts labākais valsts veidošanas modelis. Kā stāsta izrādes “Andrievs Niedra” veidotāji, jau vairākas paaudzes uzaugušas, ticot idejai, ka Latvijas valsts dibināšana 1918. gada 18. novembrī bija tā laika labākais vai vienīgais iespējamais risinājums, kas mūsu valsti aizveda pie demokrātiskajām vērtībām, ar kurām varam lepoties šodien. Iespējams, tas bija labākais risinājums, skatoties no šodienas skatpunkta, taču ne vienīgais.

Izrāde-trilleris “Andrievs Niedra” dod balsi vienai no pretrunīgākajām 20. gadsimta personībām Latvijas vēsturē. Vai rakstnieks Andrievs Niedra bija latviešu patriots vai tautas nodevējs? Izrādes veidotāji režisors Valters Sīlis un dramaturgs un izrādes galvenais aktieris Kārlis Krūmiņš uz šo jautājumu skaidru atbildi nesniedz, taču viņi ļauj kaut nedaudz izbaudīt to trilleri, ko apvija mūsu valsts dibināšana un ar to saistītie notikumi, uz tiem paskatoties ne tik ierastā gaismā. Izrāde tikusi nominēta “Spēlmaņu nakts 2015/ 2016” balvai kategorijā “Gada sasniegums oriģināldramaturģijā”. Starp izrādes veidotājiem ir arī aktieris, režisors un komponists Toms Auniņš, scenogrāfs Uģis Bērziņš un gaismu
mākslinieks Lauris Johansons. Līdzās Kārlim Krūmiņam uz skatuves kāps aktieris Emīls Kivlenieks.

 

Lai pievienot komentāru