Režisors Jānis Znotiņš atzīst, ka no sirds ienīst dažus Nacionālā teātra aktierus; par iemesliem un to, vai naids turpinās, jaunajā epizodē. Arī par to, kā gandrīz nopelnīt 600 euro dienā Valmieras teātra vasaras festivālā. Par kandavnieku mafiju Latvijas teātra vidē un, protams, par Albertu no Latgales. Līdz cik gadiem ir jaunietis un kādi viltīgi paņēmieni jāizmanto, iestudējot izrādes bērniem un jauniešiem? Un kāpēc Znotiņš ir anektējis bērnu un jauniešu izrāžu iestudēšanu Latvijas teātros. Par to visu un simts citām lietām – režisors Jānis Znotiņš.
Bez ievada un komentāra.
Citas podkāsta “PĪPĒTAVAS SARUNAS” epizodes meklē šeit: Patreon vai šeit: YOUTUBE, vai šeit: SPOTIFY
Bariņš bijušo klasesbiedru pārceļ klases salidojumu uz tikšanos online videočatā, jo ikdienas skrējienā satikties klātienē kļūst arvien sarežģītāk, turklāt pilsētā noticis terorakts, kā dēļ iziet ielās nav droši. Tikšanās ir kopīgu atmiņu un pārdzīvojumu pilna, sentimentāli jautra, taču mazpamazām tā kļūst arvien provokatīvāka citam pret citu, pārbaudot visu iesaistīto vērtības, runājot par vārda brīvību, demokrātiju, vairāk vai mazāk liberāliem uzskatiem un, protams, globālo sasilšanu… Kā visi justos, ja viņu teiktais pēkšņi tiktu pavērsts pret viņiem? Laikā, kad mēs visi zinām, kādiem mums jābūt un kādas vērtības jāpārstāv sabiedrības priekšā, kļūst arvien grūtāk palikt līdz galam patiesiem pret sevi, un kā izbēgt no domas, ka mēs tiekam kontrolēti un kāds, līdz ar to, ir nodevējs?
Lomās: Laura – Everita Pjata-Gertnere. Pēteris – Edgars Ozoliņš. Artis – Rolands Beķeris. Dāvids – Gatis Maliks. Aleksandrs – Kaspars Kārkliņš.
Puteklīte Patakoļako ir senas teātra putekļu dzimtas atvase, kuras pārziņā ir virpuļošana teātra prožektoru gaismā un skatītāju degunu kņudināšana brīžos, kad tas vismazāk tiek gaidīts. Kad teātrī izrādes netiek rādītas un galaicība pārņēmusi puteklītes prātu, Patakoļako ir izlēmusi apciemot savus draugus – bērnu izrāžu tēlus – Putnubiedēkli, Resnīti, krustmāmiņu Kukurūzvālīti, lācēnu Mišku un citus! Ceļojumā pie draugiem Patakoļako aicina līdzi visus mūsu skatītājus, jo draugi ir tie, kuri allaž palīdz atrisināt nebūšanas un sajusties omulīgāk.
Puteklītes lomā iejūtas aktrise Everita Pjata-Gertnere, kura par darbu šajā projektā saka: „Jūtos kā teātra mazais gariņš. Lielu entuziasmu dod tas, ka ir un būs iespēja iepriecināt teātra mazos apmeklētājus, kas ir brīnišķīgi skatītāji. Man pašai arī šis ir aizraujošs izaicinājums meklēt sevī jaunas šķautnes, izteiksmes līdzekļus, kā sarunāties ar teātra skatītāju. Teātra Puteklīte Patakoļako ir optimistisks delveris, kurš nebaidās būt tāds kāds ir. Puteklīte ir mazliet apjukusi, jo pierastie ikdienas pienākumi, kas paaudžu paaudzēs pildīti, uz laiku ir atlikti sakarā ar ārkārtas stāvokli valstī. Tādēļ viņa zinātkāri dodas ciemos pie saviem draugiem, izmantojot to, ka ir Puteklīte, un var aizceļot jebkur. Ar mērķi iegūt jaunas un interesantas zināšanas, apgūt dažādus jaunus, praktiskus darbiņus un izzināt jaunas iespējas sevi izklaidēt.”
Dramaturģe un idejas autore Rasa Bugavičute-Pēce. Režisors – Mārtiņš Kalita. Puteklītes lomā aktrise Everita Pjata-Gertnere. Sērijām tapt palīdzēja Dainars Albužis, Milda Ziemane, Normunds Kalniņš, Ēriks Gertners, Justīne Grinberga, Anna Kalita un Liepājas teātra aktieru kolektīvs.
Citas “PATAKOĻAKO” sērijas meklē šeit: YOUTUBE
Piedalās aktieri – Inese Kučinska, Signe Dancīte, Gatis Maliks, Mārtiņš Kalita. Ieraksta režisore Karīna Tatarinova. Ierakstam skaņu režiju veidoja Ģirts Siliņš un Milda Ziemane. 2020.gada ieraksts.
Lomās: Karīna Tatarinova, Aina Karele, Leons Leščinskis, Madara Viļčuka, Kārlis Elvis Artejevs, Gints Grāvelis
Skaņu operatori: Milda Ziemane, Ģirts Siliņš
Skaņu dizains: Krista Dintere, Anija Aizkalne, Daniels Denisovs, Olafs Deņisovs, Anna Doveiko, Darja Grigorjeva, Samanta Meļvicka, Raivo Mihailovs, Madara Kronberga, Ieva Ģertrūde Vītoliņa, Valters Vuciņš, Milda Ziemane.
Video dizains: Diana Lelis
Foto: Armands Kaušelis un Diana Lelis
Dramatizējuma autors un režisors: Karīna Tatarinova
Producents: Zanda Borga
Projekts tapis sadarbībā ar Liepājas Universitātes Jauno mediju mākslas un dizaina programmu un Liepājas Kultūras pārvaldes finansiālo atbalstu.