Interesanti

PĪPĒTAVAS SARUNAS

Jau izsenis ir zināms, ka ikvienā teātrī ir īpaša vieta, kur mākslinieki var dziļāk ievilkt elpu un sarunās rast iedvesmu jauniem darbiem un idejām. Dāmas un kungi, Liepājas teātra “Pīpētavas sarunas“!

PĪPĒTAVAS SARUNAS. 35.epizode. Dramaturģe Justīne Kļava

Gadsimta duelis. Kļava. Bugavičūte. Vai Latvijas teātru vidē notiek dramaturgu pārpirkšana? Vanabī podkasteri sarunājas ar dramaturģi Justīni Kļavu par aktuālām un mazāk aktuālām lietām, atbildes uz jautājumu, piemēram, kā zināt, ka luga ir pabeigta?.PĪPĒTAVAS SARUNAS. 34.epizode. Liepājas teātra aktrise Karīna Tatarinova

Mazohistes bilancē ir vairāki iekaroti teātri, pieci kalni, skatītāju mīlestība, truši un sīpols, kas nav sīpols. Atļāvusi sevi nesankcionēti apskaut un to mazliet nožēlo. Kādam Pepija, kādam Jadviga, kādam Margarita, viņa uzdod jautājumus, kamēr saprot, līdz ar to nomokot režisorus līdz nervu sabrukumam. Karīnu atlaida vai viņa pati aizgāja no Nacionāla teātra, un kas tur bija ar to Teātra Observatoriju? Un radioteātris? daudz atbilžu no Karīnas Tatarinovas jaunākajā epizodē.Citas podkāsta “PĪPĒTAVAS SARUNAS” epizodes meklē šeit: Patreon vai šeit: YOUTUBE, vai šeit: SPOTIFY


VIENALDZĪBAS GADSIMTS

MĀKSLA ZINA PIRMS. Liepājas teātra izrāde “Vienaldzības gadsimts” (režisors Dmitrijs Petrenko) 2020.gada janvārī vēstīja par klases salidojumu online.

Bariņš bijušo klasesbiedru pārceļ klases salidojumu uz tikšanos online videočatā, jo ikdienas skrējienā satikties klātienē kļūst arvien sarežģītāk, turklāt pilsētā noticis terorakts, kā dēļ iziet ielās nav droši. Tikšanās ir kopīgu atmiņu un pārdzīvojumu pilna, sentimentāli jautra, taču mazpamazām tā kļūst arvien provokatīvāka citam pret citu, pārbaudot visu iesaistīto vērtības, runājot par vārda brīvību, demokrātiju, vairāk vai mazāk liberāliem uzskatiem un, protams, globālo sasilšanu… Kā visi justos, ja viņu teiktais pēkšņi tiktu pavērsts pret viņiem? Laikā, kad mēs visi zinām, kādiem mums jābūt un kādas vērtības jāpārstāv sabiedrības priekšā, kļūst arvien grūtāk palikt līdz galam patiesiem pret sevi, un kā izbēgt no domas, ka mēs tiekam kontrolēti un kāds, līdz ar to, ir nodevējs?


Lomās: Laura Everita Pjata-Gertnere. PēterisEdgars Ozoliņš. Artis Rolands Beķeris. Dāvids Gatis Maliks. Aleksandrs Kaspars Kārkliņš.PATAKOĻAKO

Ja kādam rodas jautājumi par Patakoļako vārdu, tad viss ir pavisam vienkārši. Kad Patakoļako piedzima, māmiņa viņu gribēja saukt par Patu, tētis par Koļu, vecmāmiņa, to izdzirdot, iesaucās “ko?!”, un vectētiņš apmierināti pieņēma lēmumu – Patakoļako

Patakoļako ciemos pie Putnubiedēkļa. 1.sērija

Puteklīte Patakoļako ir senas teātra putekļu dzimtas atvase, kuras pārziņā ir virpuļošana teātra prožektoru gaismā un skatītāju degunu kņudināšana brīžos, kad tas vismazāk tiek gaidīts. Kad teātrī izrādes netiek rādītas un galaicība pārņēmusi puteklītes prātu, Patakoļako ir izlēmusi apciemot savus draugus – bērnu izrāžu tēlus – Putnubiedēkli, Resnīti, krustmāmiņu Kukurūzvālīti, lācēnu Mišku un citus! Ceļojumā pie draugiem Patakoļako aicina līdzi visus mūsu skatītājus, jo draugi ir tie, kuri allaž palīdz atrisināt nebūšanas un sajusties omulīgāk.

Puteklītes lomā iejūtas aktrise Everita Pjata-Gertnere, kura par darbu šajā projektā saka: „Jūtos kā teātra mazais gariņš. Lielu entuziasmu dod tas, ka ir un būs iespēja iepriecināt teātra mazos apmeklētājus, kas ir brīnišķīgi skatītāji. Man pašai arī šis ir aizraujošs izaicinājums meklēt sevī jaunas šķautnes, izteiksmes līdzekļus, kā sarunāties ar teātra skatītāju. Teātra Puteklīte Patakoļako ir optimistisks delveris, kurš nebaidās būt tāds kāds ir. Puteklīte ir mazliet apjukusi, jo pierastie ikdienas pienākumi, kas paaudžu paaudzēs pildīti, uz laiku ir atlikti sakarā ar ārkārtas stāvokli valstī. Tādēļ viņa zinātkāri dodas ciemos pie saviem draugiem, izmantojot to, ka ir Puteklīte, un var aizceļot jebkur. Ar mērķi iegūt jaunas un interesantas zināšanas, apgūt dažādus jaunus, praktiskus darbiņus un izzināt jaunas iespējas sevi izklaidēt.”

Dramaturģe un idejas autore Rasa Bugavičute-Pēce. Režisors – Mārtiņš Kalita. Puteklītes lomā aktrise Everita Pjata-Gertnere. Sērijām tapt palīdzēja Dainars Albužis, Milda Ziemane, Normunds Kalniņš, Ēriks Gertners, Justīne Grinberga, Anna Kalita un Liepājas teātra aktieru kolektīvs.Citas “PATAKOĻAKO” sērijas meklē šeit: YOUTUBE


LIEPĀJAS RADIO TEĀTRIS

2020. gadā Liepājas teātra aktrisei Karīnai Tatarinovai radās iecere veidot Liepājas radio teātri, aktualizējot un Liepājas teātra aktieru balsīs liekot ieskanēties vairāku latviešu autoru darbiem. Kopš tā brīža darbs nav apstājies ne mirkli.

Paula Bankovska stāsti “Mīļotajai nepatīk” un “Supervarons” no stāstu krājuma “Trakie veči” – noklausies Latvijas radio mājas lapā!

Piedalās aktieri – Inese Kučinska, Signe Dancīte, Gatis Maliks, Mārtiņš Kalita. Ieraksta režisore Karīna Tatarinova. Ierakstam skaņu režiju veidoja Ģirts Siliņš un Milda Ziemane. 2020.gada ieraksts.


Sabīne Košeļeva “21. gadsimta mīlasstāsts”

Lomās: Karīna Tatarinova, Aina Karele, Leons Leščinskis, Madara Viļčuka, Kārlis Elvis Artejevs, Gints Grāvelis

Skaņu operatori: Milda Ziemane, Ģirts Siliņš

Skaņu dizains: Krista Dintere, Anija Aizkalne, Daniels Denisovs, Olafs Deņisovs, Anna Doveiko, Darja Grigorjeva, Samanta Meļvicka, Raivo Mihailovs, Madara Kronberga, Ieva Ģertrūde Vītoliņa, Valters Vuciņš, Milda Ziemane.

Video dizains: Diana Lelis

Foto: Armands Kaušelis un Diana Lelis

Dramatizējuma autors un režisors: Karīna Tatarinova

Producents: Zanda Borga

Projekts tapis sadarbībā ar Liepājas Universitātes Jauno mediju mākslas un dizaina programmu un Liepājas Kultūras pārvaldes finansiālo atbalstu.