Itāliešu kaislības uz Liepājas teātra skatuves

Itāliešu kaislības uz Liepājas teātra skatuves

7 februāris, 2013

8. februārī, Liepājas teātrī virmos īstas itāliešu kaislības – pirmizrādi piedzīvos Eduardo de Filipo traģikomēdija „Filumena Marturano” (Tā precas itālieši), ar kuru Liepājas, bet ne Latvijas teātrī debitēs itāliešu režisors Paolo Emilio Landi; arī skatuves noformējumu un kostīmus veidojis viesis no Itālijas – mākslinieks Santi Minjeko.

Neapolē dzimušais dramaturgs Eduardo de Filipo itāliešiem ir tikpat nozīmīgs, kā latviešiem Rūdolfs Blaumanis – nacionālais lepnums, drāmu karalis. Režisors viņa darbus ir iestudējis vairakkārt.

1946. gadā sarakstītās lugas centrā ir bijusī prostitūta Filumena (Inese Kučinska), kura divdesmit gadus nodzīvojusi ar bagātnieku Domeniko (Egons Dombrovskis), taču nu abu kopdzīvei draud briesmas, jo Domeniko nolēmis apprecēt par sevi daudz jaunāko Diānu (Everita Pjata). Filumena nolemj to nepieļaut un, izlikdamās nāvējoši slima, panāk, ka Domeniko ar viņu salaulājas. Pēkšņi parādās arī trīs jauni vīrieši, kuri, kā apgalvo Filumena, ir viņas dēli. Un šinī brīdī kaislību karuselis var sākt griezties…

„Kā jau klasika – Filumena ir aktuāla jebkurā laikā. Un man arī šķiet, ka šajā krīzes brīdī mums ir jāpārskata vērtības, jāsaprot, kas mums ir patiešām svarīgs. Tas ir stāsts par sievieti un to, ko viņa ir gatava darīt mīlestības un bērnu dēļ. Ceru, ka izrādes beigās cilvēki padomās par to, kas viņiem dzīvē ir vissvarīgākais,” pārdomās par materiāla izvēli dalās režisors.

Izrādē piedalās arī Anda Albuže, Leons Leščinskis, Anete Berķe, Gatis Maliks, Sandis Pēcis, Kaspars Kārkliņš, Marģers Eglinskis, Laura Jeruma, Rolands Beķeris un Viktors Ellers.

Izrādi iespējams noskatīties arī 9. un 24. februārī, 12. martā un 21. aprīlī.