Izrāde “Portreti. Vilki un avis” izvirzīta Dienas gada balvai kultūrā!

Izrāde “Portreti. Vilki un avis” izvirzīta Dienas gada balvai kultūrā!

18 februāris, 2016

Dienas gada balva kultūrā ir laikraksta tradīcija kopš 2001. gada.Balvas tradīcija nozīmē teikt paldies mākslas personībām, kas gada laikā visdažādākajās intonācijās iedvesmojušas un ļāvušas justies tuvāk harmonijai un spēkam, bet tikpat lielā mērā «kutinājušas» un rādījušas priekšzīmi, kā būt nepareiziem, dulliem, rakstīt pāri rūtiņām.

2015. gada balvai nominēti kopumā 25 spilgtākie notikumi Latvijas kultūras dzīvē – mūzikā, literatūrā, vizuālajā mākslā, kino un teātrī.

Dienas gada balvai kultūrā izvirzīta arī Viestura Meikšāna iestudētā izrāde “Portreti.Vilki un avis”.

“Krievu klasiķa darbu režisors sadarbībā ar scenogrāfu Reini Dzudzilo pārveidojis par raksturu galeriju, katru personāžu īpaši izceļot vienā no ainām. Tā ir nežēlīga cīņa par vietu zem saules, kur vilku ir krietni vairāk nekā avju,” par iestudējumu raksta balvas žūrija.

Nobalsot par savu favorītu vari ŠEIT!

Visus nominantus iespējams uzzināt ŠEIT!

Šogad žūrijā darbojas un balvu likteņus izlems kinokritiķe Dita Rietuma, muzikoloģe Inese Lūsiņa, kultūras žurnāliste un redaktore Undīne Adamaite, teātra kritiķis un žurnālists Atis Rozentāls, kultūras un popkultūras žurnālists un redaktors Jegors Jerohomovičs, rakstnieks Pauls Bankovskis un mākslas kritiķis Vilnis Vējš.