Izrādi „Stavangera” (Pulp People) atkal varēs noskatīties Rīgā!

Izrādi „Stavangera” (Pulp People) atkal varēs noskatīties Rīgā!

6 aprīlis, 2013

27. aprīlī Liepājas teātris atkal dosies uz Rīgu, lai ar izrādi „Stavangera” (Pulp People) piedalītos Latvijas Jaunā teātra institūta (LJTI) rīkotajā Latviešu izrāžu skatē, kas ir laikmetīgu un novatorisku izrāžu platforma, kuras mērķis ir veicināt starptautisku interesi par Latvijas teātri. „Zirgu pastā” (Dzirnavu ielā 46) tiks spēlētas divas izrādes – plkst. 15:00 un plkst. 19:00.

Jauna sieviete Kristīne dodas uz Stavangeru, lai satiktu interneta vidē iepazītu vīrieti Odu. Viņai ir apnicis gan vīrs, gan paralizētais vīra tēvs, par kuru Kristīnei katru dienu jārūpējas. Taču arī Odam ir sava pagātne, no kuras nebūs iespējams izvairīties.

Ar šo iestudējumu tika atklāta Liepājas teātra 106. sezona, tas sašķēla sabiedrību divās pretinieku nometnēs – dievinātājos un noliedzējos, taču neatstāja vienaldzīgos, un vēl ilgi pēc pirmizrādes sociālajos medijos virmoja diskusijas par iestudējumu. Tik tikko teātra kolektīvs izrādi rādīja arī Maskavā (festivālā „Zelta Maska”), arī tur sakustinot sabiedrību – pēc izrādes noskatīšanās savu viedokli par iestudējumu rakstiski pauduši daudzi kritiķi.

„Bogomolovs iestudējis izrādi par to, kā sīkumi saēd svarīgo mūsu dzīvēs, kā šis process izmaina cilvēka dabu, pārveidojot to mūsu acu priekšā. Iestudējuma dzīlēs slēpjas sajūtas, kas līdzinās izmisumam. Tās padara Bogomolova „Stavangeras” režijas manieri spēcīgu, gudru, nežēlīgu un pavisam rūgtu. Un tomēr izrādes atslēgas vārds ir mīlestība…,” pēc iestudējuma noskatīšanās raksta Valsts teātra mākslas akadēmijas profesore (ГИТИС) Anna Stepanova.

Konstantīns Bogomolovs ir viens no spožākajiem un savdabīgākajiem savas paaudzes režisoriem Krievijā. Viņa provokatīvās izrādes vienmēr raisa gan skatītāju, gan kritiķu diskusijas. Izrāde „Stavangera” (Pulp People) ir K.Bogomolova pirmais iestudējums ārpus Krievijas.

Tā kā iestudējumu plkst. 15:00 apmeklēs ārzemju eksperti, tiks nodrošināts arī tulkojums angļu valodā, taču uz izrādi aicināts ikviens interesents.

Izrādē piedalās aktieri – Laura Jeruma, Sandis Pēcis, Rolands Beķeris, Kaspars Kārkliņš, Everita Pjata, Agnese Jēkabsone, Gatis Maliks, Anda Albuže, Viktors Ellers un Signe Ruicēna.

Biļetes jau iespējams iegādāties „Biļešu paradīzes” kasēs visā Latvijā. Cena Ls 10.