Izrādi „Stavangera” (Pulp People) rādīsim Minskā!

Izrādi „Stavangera” (Pulp People) rādīsim Minskā!

24 septembris, 2014

5. oktobrī Liepājas teātra pārstāvji dosies uz Minsku, lai 6. un 7. oktobrī starptautiskajā teātra forumā TEART rādītu režisora Konstantīna Bogomolova iestudēto izrādi „Stavangera” (Pulp People).

Teātra forums Minskā norisinās kopš 2011. gada, tā programmā tiek iekļautas godalgotas izrādes no daudzām pasaules valstīm. Kā uzsver paši foruma rīkotāji: „Neviena izrāde programmā nav iekļauta nejauši. Tās visas saņēmušas dažādas teātra godalgas un piedalījušās prestižos festivālos.” Līdz šim forumā savus iestudējumus prezentējuši tādi režisori kā Romeo Kasteluči, Alvis Hermanis, Kristiāns Lupa, Stefans Kegi, Oskars Koršunovs, Kirils Serebreņikovs u.c.

Šogad forums norisināsies no 27. septembra līdz 22. oktobrim, tā internacionālajā programmā tiks rādītas 11 izrādes no 7 valstīm – Slovēnijas, Dānijas, Krievijas, Polijas, Vācijas un Lietuvas. Latviju šajā festivālā bez Liepājas teātra pārstāvēs arī Jaunais Rīgas teātris ar iestudējumu „Oblomovs”. Teātra kolektīvu Minskā gaida arī patīkama atkalredzēšanās ar režisoru un horeogrāfu Sergeju Zemļanski, kurš tikko kā Liepājas teātrī iestudējis Raiņa jaunības traģēdiju (versiju bez vārdiem) „Indulis un Ārija”, savukārt Minskā tiks rādīts viņa iestudējums „Mātes druva”, kuru Zelta maskas ietvaros bija iespējams noskatīties arī Latvijā.

Atgādinām, ka šī gada pavasarī izrāde „Stavangera” (Pulp People) tika rādīta starptautiskajā teātra festivālā „Wiener Festwochen” un „Kontakt 2014” Toruņā, no kurienes atveda godalgu par iegūto 2 vietu, savukārt 2013. gadā iestudējumu novērtēt varēja arī Maskavas skatītāji, kad tas tika spēlēts Krievijas galvaspilsētā festivāla „Zelta maska” ietvaros.

Iestudējums, izmantojot melnā humora elementus, bezkaislīgā un skarbā manierē atklāj 21. gadsimta cilvēkus un to cik vientuļi viņi ir kļuvuši. Tā centrā ir jauna sieviete Kristīne, kas dodas uz Stavangeru, lai satiktu interneta vidē iepazītu vīrieti Odu. Viņai ir apnicis gan vīrs, gan paralizētais vīra tēvs, par kuru Kristīnei katru dienu jārūpējas. Taču arī Odam ir sava pagātne, no kuras nebūs iespējams izvairīties.

Izrādi Liepājas teātrī iespējams noskatīties 15. novembrī.