Šovakar pirmizrādi piedzīvos pasaules slavenais mūzikls „Vestsaidas stāsts”!

Šovakar pirmizrādi piedzīvos pasaules slavenais mūzikls „Vestsaidas stāsts”!

9 decembris, 2010

10. decembrī priekškaru skatītājiem vērs Leonarda Bernsteina, Džeroma Robina, Artura Lorenta un Stīvena Sondheima pasaules slavenais mūzikls „VESTSAIDAS STĀSTS”, kuru sadarbībā ar Liepājas Simfonisko orķestri iestudē režisors Valdis Lūriņš. Iestudējumā uz skatuves būs redzami vairāk nekā 30 mākslinieki, bet orķestra bedrē 33 mūziķi.

„Darbs pie šī mūzikla mums ir gan bauda, gan izaicinājums. Orķestris ir ļoti priecīgs par iespēju spēlēt Bernsteina mūziku – to es katru dienu redzu mūziķu sejās,’’ atzīst Liepājas Simfoniskā orķestra direktors Uldis Lipskis.

„Šis ir viens no labākajiem pasaules mūzikliem, kuru L. Bernsteins rakstījis jaunībā, pats būdams iemīlējies. Tas ir mīlestības pilns – taču tā nav mīlestība tikai pret otru būtni, bet arī pret mūziku un muzicēšanas prieku,” runājot par mūziklu, uzsver izrādes muzikālais vadītājs un diriģents Andris Veismanis. „Neskatoties uz to, ka mūzikls sarakstīts piecdesmitajos gados, tas ir ļoti mūsdienīgs, jo mīlestība ir mūžīga.”

Taču stāsts nav tikai par mīlestību. Kā uzsver režisors Valdis Lūriņš: „Mūzikls ir skaudrs, realitātes pārpilns vēstījums par jauniešiem, kuru mājvieta ir iela, par sapņiem, kuri pieaugušajiem vairs nav vajadzīgi, par smeldzīgo vientulību…”

Iestudējuma darbība norisinās Amerikā, tā centrā ir attiecības starp divām jauniešu bandām – amerikāņiem un puertorikāņiem. Nesaskaņas, naids, alkas pēc laimes – un visam pa vidu divu jauniešu – Tonija un Marijas – uzplaukstošā mīlestība.

Mūziklā dziesmas tiks izpildītas angļu valodā, bet tiks nodrošināti subtitri.

Galvenajās lomās pieaicināti viesmākslinieki Jolanta Strikaite un Annija Putniņa, Emīls Kivlenieks un Juris Jope. Pārējās lomās Everita Pjata, Viktors Ellers, Sandis Pēcis, Anete Berķe, Rolands Beķeris, Gatis Maliks, Pēteris Lapiņš, Marģers Eglinskis, Kaspars Kārkliņš, Egons Dombrovskis, Edgars Pujāts, Signe Ruicēna, Ilze Būde, Madara Melne, Agnese Jēkabsone, Ilze Jura, Laura Jeruma, Edgars Ozoliņš, Mārtiņš Kalita, Armands Kaušelis, Inese Jurjāne u.c. Līdzās profesionālajiem aktieriem izrādē piedalīsies arī jaunieši, kuriem šī būs debija uz Liepājas teātra skatuves un kurus īpašās atlasēs izvēlējās horeogrāfs Alberts Kivlenieks.

Izrādes ģenerālsponsori: SEB banka un Latvijas Mobilais Telefons.