Jau šonedēļ izrādes „Nezinītis” un „Hanana” būs iespējams noskatīties Latvijas Nacionālajā teātrī!

Jau šonedēļ izrādes „Nezinītis” un „Hanana” būs iespējams noskatīties Latvijas Nacionālajā teātrī!

16 novembris, 2010

Jau šo piektdien, 19. novembrī, Latvijas Nacionālajā teātrī ar komēdiju bērniem „NEZINĪTIS” un drāmu „HANANA” viesosies Liepājas teātris.

Plkst. 12:00 uz izrādi aicināti mazie skatītāji. Izrāde „Nezinītis” ir Liepājas teātra jaunākais iestudējums bērniem, kuru pēc N. Nosova darba „Nezinītis un viņa draugu piedzīvojumi” veidojusi režisore Lelde Kaupuža-Eglinska.

Darbība norisinās pasaku pilsētā, kurā dzīvo knīpas un knauķi. Kopā ar Nezinīti bērni izrādē var atrast atbildes uz daudziem jautājumiem, piemēram, vai no saules var atlūzt gabals un trāpīt kādam pa galvu, kā arī atcerēties, ka draudzībai dzīvē ir vislielākā vērtība.

Nezinīša lomā Rolands Beķeris, pārējās lomās – Edgars Ozoliņš, Armands Kaušelis, Pēteris Lapiņš, Marģers Eglinskis, Anete Berķe, Everita Pjata, Madara Melne, Laura Jeruma vai Agnese Jēkabsone, Signe Ruicēna un Ilze Jura.

Bet plkst. 19:00 skatītājiem tiek dota pēdējā iespēja tieši pirms „Spēlmaņu nakts” balvu pasniegšanas ceremonijas novērtēt šai balvai visvairāk nominēto izrādi – G. Grekova drāmu „Hanana” Dž.Dž.Džilindžera režijā. „Hanana” nominēta „Spēlmaņu nakts” balvai 6 nominācijās – „Gada dramatiskā teātra izrāde”, „Gada režisors”, „Gada aktrise”, „Gada aktieris otrā plāna lomā”, „Gada kostīmu māksliniece” un „Gada muzikālās partitūras autors dramatiskajā izrādē”.

„Hanana” – tas ir stāsts par kādu ģimeni un tās locekļu savstarpējām attiecībām viena gada garumā. Lugas centrā ir stipra sieviete Ausma, kura vadās pēc sirds likumiem, kas dzīvē diemžēl mēdz nonākt pretrunā ar morāli un reliģiju. Lai gan lugas darbība norisinās laukos un atklāj šodienas skarbo situāciju, režisors darbā saskatījis arī optimistiskas notis – Ausma jebkurā situācijā cenšas rast spēku, lai dzīvotu tālāk.

Lomās: Inese Kučinska („Spēlmaņu nakts” nominācija), Egons Dombrovskis, Leons Leščinskis, Kaspars Gods („Spēlmaņu nakts” nominācija), Edgars Pujāts, Inese Jurjāne un Anda Albuže.

Biļetes iespējams iegādāties Nacionālajā teātrī, kā arī „Biļešu paradīzes” kasēs visā Latvijā.