Kameroperas „Līsistrate” tiks rādītas arī Liepājas teātrī!

Kameroperas „Līsistrate” tiks rādītas arī Liepājas teātrī!

14 janvāris, 2014

16. februārī plkst. 18:00 Liepājas teātrī iespējams noskatīties unikālu iestudējumu, kas tapis sadarbojoties Latvijas, Šveices un Vācijas mūziķu un mākslinieku kolektīvam (Jēkabam Nīmanim, Inesei Zanderei, Kasparam Evaldam, Zanei Kreicbergai, Kristīnei Siris), kopīgi radot mūsdienu kameroperas, kuru iedvesmas avots ir Aristofāna luga „Līsistrate” (411.g.p.m.ē.). Šis iestudējums ir viens no Rīga – 2014, Eiropas Kultūras galvaspilsēta tematiskās līnijas Brīvības iela nozīmīgākajiem jauniestudējumiem. „Līsistrate” ir stāsts par dzīvesgudru un spēcīgu personību – sievieti, kura spēj mainīt pasauli sev apkārt un pārtraukt karu, panākot miera izlīgumu nevardarbīgām metodēm.

Vienā vakarā tiks izrādītas divas kameroperas – komēdija un drāma, kuru autori būs Eiropā pazīstamais džeza mūzikas komponists Kaspars Evalds (Kaspar Ewald, Šveice) sadarbībā ar latviešu režisori Zani Kreicbergu, un latviešu pēdējo gadu labākās teātra mūzikas autors, Spēlmaņu nakts balvas 2012 ieguvējs, komponists Jēkabs Nīmanis sadarbībā ar libretisti Inesi Zanderi un režisori Kristīni Siris (Christine Cyris, Šveice).

Uzveduma radošā komanda var lepoties ar atzītiem māksliniekiem – to vidū solisti Kristīne Gailīte, Žanīna Hircela (Jeannine Hirzel, Šveice) Roberts Kollers (Robert Koller, Šveice), scenogrāfe un kostīmu māksliniece Kristīne Jurjāne, gaismu mākslinieks Mārtiņš Feldmanis, vokālā grupa “Putni”, vīru koris, kamerorķestris, diriģents Normunds Dreģis.

Pēc viesošanās Latvijā radošā komanda oktobrī dosies uz Šveici, lai iestudējumu parādītu vairākās tās pilsētās – Bāzelē, Cīrihē, Kūrā un Lucernā.

Projekta mākslinieciskā vadītāja, idejas autore un producente Antra Dreģe.

Partneri un atbalstītāji: Nodibinājums Rīga – 2014, Eiropas Kultūras galvaspilsēta, Gare du Nord (Šveice), Fonds PRO HELVETIA, aģentūra Make Art , Liepājas domes kultūras pārvalde, Latvijas Okupācijas muzejs, Latvijas Kultūras akadēmija, Valsts Kultūrkapitāla fonds.

Biļetes uz iestudējumu jau iespējams iegādāties Liepājas teātra un citās „Biļešu paradīzes” kasēs, kā arī elektroniski www.bilesuparadize.lv. Biļešu cenas no 4,27 līdz 17,07 eiro (Ls 3 līdz Ls 12).