“Klibais no Inišmānas” Ādažos un Slampē!

“Klibais no Inišmānas” Ādažos un Slampē!

6 maijs, 2016

6. maijā plkst. 19:00 Ādažu Kultūras centrā un 7. maijā plkst. 18:00 Slampes pagasta kultūras pilī būs iespējams noskatīties Liepājas teātra izrādi “Klibais no Inišmānas”, kuru iestudējis režisors Regnārs Vaivars.

„Šī ir izrāde par cilvēkiem, kuri dzīvo noslēgtā vidē; par viņu sapņiem un ilgām,” iestudējumu īsumā raksturo R. Vaivars.

Izrādes darbība notiek 1934. gadā nelielā un vientuļā Īrijas salā Inišmānā. Tā kā tās iedzīvotāji pazīst viens otru un no apkārtējās vides ir noslēgti, salā valda ikdienas rutīna, kas tiek atsvaidzināta vien ar dažādām nenozīmīgām tenkām, līdz kādu dienu viņi uzzina, ka blakus salā ieradusies filmēšanas grupa no Amerikas un meklē aktierus salas iedzīvotāju vidū. Tas dod cerību ikvienam salas iedzīvotājam, arī kroplim Billijam, kā viņu dēvē pārējie, izrauties no ikdienības un piepildīt savus sapņus. Taču vai vienmēr izsapņotais spēj sniegt laimi arī realitātē?

„Lugas varoņi ir kā pārauguši bērni, kurus nav vēl skārusi civilizācija. Viņi šķietami runā ne par ko, mīdās uz vietas un atgremo vienus un tos pašus notikumus, taču tam visam pāri skan arhaisks un sentimentāls stāsts par dzimteni, nepiepildītu sapņu rūgtums, romantiska mīla un nebeidzami meli. Izrādes varoņu eksistencei piemīt savdabīgs, mežonīgs skaistums. Jā, mežonīgs, bet piepildīts ar sirds siltumu,” papildina režisors.

Scenogrāfs Mārtiņš Vilkārsis uz skatuves radījis kolorītu un salai raksturīgu vidi, izrādei īpašu atmosfēru piešķir arī starp ainām skanošā īru mūzika.

Iestudējumā galveno lomu atveido Viktors Ellers, pārējās lomās redzēsiet Sigitu Jevgļevsku, Karīnu Tatarinovu, Leonu Leščinski, Sandi Pēci, Aneti Berķi, Kasparu Godu, Edgaru Pujātu, Andu Albuži.

Iestudējuma tapšanā piedalījušies arī kostīmu māksliniece Liene Rolšteina un gaismu mākslinieks Mārtiņš Feldmanis.