Latvijas izrāžu skates 2010 ietvaros – „ Kauja pie…” Rīgā!

Latvijas izrāžu skates 2010 ietvaros – „ Kauja pie…” Rīgā!

16 aprīlis, 2010

30. aprīlī Rīgā kārtējo reizi būs iespējams noskatīties Liepājas teātra izrādi jauniešiem „KAUJA PIE…”, kuru iestudējis režisors Mārtiņš Eihe. Izrāde veidota pēc J. Poruka stāsta „Kauja pie Knipskas” motīviem, bet to mūsdienu situācijai pielāgojusi dramaturģe Krista Burāne.

Tāpat kā Liepājā, arī Rīgā izrāde „Kauja pie…” tiks izrādīta skolas telpās – ikviens interesents tiek gaidīts pamatskolā „Rīdze” K. Valdemāra ielā 2, lai divās stundās izdzīvotu un atcerētos skolas laiku. Iestudējums tiek izspēlēts skolā – ēdnīcā, klasē, sporta ģērbtuvē, tualetē, skolotāju istabā, pagalmā, garderobē. Tas aicina skatītājus doties ceļojumā skolas laika sajūtās un atmiņās gan tiešā, gan pārnestā nozīmē.

Lomās iejūtas Klaipēdas Universitātes Liepājas teātra aktieru kursa studenti, kas jau nākošajā sezonā pievienosies Liepājas teātra aktieru pulkam.

Izrāde „ Kauja pie…” tikusi nominēta Spēlmaņu nakts 2009. gada balvai divās nominācijās – „Gada izrāde bērniem vai jauniešiem”, kā arī Kristīne Vītola nominācijā „Gada kostīmu mākslinieks/māksliniece”.

Izrāde notiks Latvijas izrāžu skates 2010 ietvaros, kuru jau kopš 2003. gada rīko Latvijas Jaunā teātra institūts sadarbībā ar Latvijas teātriem, lai veicinātu teātru starptautisko atpazīstamību un iepazīstinātu ar izrādēm ārvalstu teātru producentus, kritiķus un festivālu direktorus.

Biļešu cena – Ls 5. Biļetes iespējams iegādāties visās „Biļešu paradīzes” kasēs, kā arī elektroniski www.bilesuparadize.lv.