Francūža un latvietes saspēle Liepājā

Francūža un latvietes saspēle Liepājā

10 oktobris, 2009

Francijas Kultūras centrs sadarbībā ar Liepājas teātri un “Promenade Hotel” piedāvā 30. oktobrī, plkst. 18.00 “Promenade Hotel” zālē Margaritas Dirasas “NĀVES SLIMĪBA” (“Maladie de la mort”, de Marguerite Duras) ar Olivjē Peņjē un Guntas Grīvas piedalīšanos.

Franču un latviešu aktieri kopīgi lasa tekstu franču un latviešu valodā. Balsis un valodas mijas, lai katrs savā veidā interpretētu Margaritas Dirasas rakstīto.

“Un tad viņa jautā: Ko jūs vēlaties?Jūs sakāt, ka vēlaties pamēģināt, izmēģināt to lietu, mēģināt iepazīt to, pieradināties – pie šī ķermeņa, krūtīm, smaržas, skaistuma, pie briesmām laist pasaulē bērnus, ko slēpj šis ķermenis, pie formas bez apmatojuma, muskuļu izciļņiem un bez spēka, pie šīs sejas, kailās ādas, sakritības starp ādu un tās pārklāto dzīvību. Jūs sakāt, ka vēlaties pamēģināt, pamēģināt, varbūt, vairākas dienas.Varbūt vairākas nedēļas.Varbūt pat visu savu mūžu.Viņa jautā: Ko pamēģināt? Jūs sakāt: Mīlēt.” Margarita Dirasa

Jautājums ir par dzīvu būtņu tirdzniecību patērētāju sabiedrībā. Būtībā tas ir par pircēja maksātspēju. Piešķirot vārdam “mīlestība”, kuru šķiet Margaritas Dirasas varonis nemaz nepazīst, tās nozīmes, kuras tai uzticējusi vēsture un filozofija. Ārēji banālu repliku gaismā atklājas tās izcelsmes sakne. Kādas ir mīlestības attiecības ar morāles likumiem, kurus tā vienlaicīgi cenšas gan apiet, gan arī piesaukt? Ko gan varētu nozīmēt piepildīta mīlestība? Vai tā nozīmē zaudēt to, kas patiesībā tev nekad nav piederējis? Kā teicis Lakāns, vai vēlēties nenozīmē sniegt otram to, ko viņš nemaz nevēlas?

Biļetes iepriekšpārdošanā Liepājas teātra kasēs un stundu pirms izrādes “Promenade Hotel”. Biļešu cena Ls 1